Mergi la conţinut

Intalnirile Motoveteranilor In 2011


topgun

Recommended Posts

29 decembrie. 550 de kilometri pe orizontala si 1580 de metri pe verticala. Campina - aproape jumatate din Transfagarasan si retur.

Frumoase rau fotografiile ! ... parca aduce asa ,,un aer de Alpi", zapada aia !

Sanatate si un an nou cat mai bun !

Petrica

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai uameni buni

sa l banneze cineva pe angi asta ca mi sta sarmaua-n gat.

fuck, de vis poze.gata , Transalpina scrie pe mine cat de curand, na

La multi ani fratica ca nici la tine nu s toate alea la semn ( a se citi materialul de tigla de pe casa e ..cu probleme ):)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

29 decembrie. 550 de kilometri pe orizontala si 1580 de metri pe verticala. Campina - aproape jumatate din Transfagarasan si retur.

Cred ca nu prea esti normal la cap .Esti un caz patologic . Am sa ma gândesc mai bine la acest caz (sa nu cumva s-o pățesc si eu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze de aseara.

Felicitări .

Dane ,

ai făcut

pozele . Prin ele si noi cei care nu am participat la eveniment ne bucuram privirea . Ar fi minunat daca ai face si un comentariu asupra evenimentului , cu referire la cei participanți . Vad o mulțime de figuri noi . Sunt convins ca toti sunt motocicliști si probabil moto-veterani . De asemeni într-una din poze ni se arata un MZ 250 bine intretinut ......

Intre timp ,m-a sunat nea Liche de la Ploiești (cel cu Jawa 350 cu ataș)

A fost si el la întrunire . Chiar dacă are 66 de ani nu pregeta . A luat trenul , apoi metroul si a ajuns la destinație . Au fost multi veterani motocicliști , unii cunoscuți , alții nu noua celor din alte zone . Incantat peste poate de fasolea cu ciolan .

O sa ne spuna Dan Roșca mai multe .

Editat de nicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O petrecere reusita si multumiri lui neica Gigi.M-am simtit extraordinar de bine, si mai multumesc lui Dan Rosca si lui Dan Anghel.

Citeva poze si de la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

29 decembrie. 550 de kilometri pe orizontala si 1580 de metri pe verticala. Campina - aproape jumatate din Transfagarasan si retur.

Cred ca nu prea esti normal la cap .Esti un caz patologic . Am sa ma gândesc mai bine la acest caz (sa nu cumva s-o pățesc si eu)

.....m-am întors de pe Transalpina....

Editat de nicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravos natione

rugaminte - cum e drumuil ( pe unde ai luat o , unde e inchis ) ?

ma bate gandul ca pe 3 ..4 sa incep anul asa

multumesc si LA multi ani

Drumul este închis de la Obârșia Lotrului la Rânca .

La Ranca sunt camere libere in continuare . Se poate inchiria ATV cu 100 lei /ora .

Gagici daca esti singur vin precum găinușele la boabe .

Ve-ti vedea pe unul din filme cum era sa-mi dea jos motocicleta doua zăpăcite .Si acum am parul zburlit . cred ca le băteam de ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicon, felicitari pentru plimbare dar si pentru motocicleta! :good:

la mai mare :)

@nicon - ok, stiu ca e inchis dar ..de unde pana unde ?vad ca tu ai urcat ceva dupa ranca. si din film pare ca era un namete in fata pe drum

se poate trece cu ceva " capra" sau e ..asa cum era acum 2 ani , de nici pe jos nu puteai trece ?

la multi ani

PS sa inteleg ca bmw-ul e " new entry "?

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mai mare :)

@nicon - ok, stiu ca e inchis dar ..de unde pana unde ?vad ca tu ai urcat ceva dupa ranca. si din film pare ca era un namete in fata pe drum

se poate trece cu ceva " capra" sau e ..asa cum era acum 2 ani , de nici pe jos nu puteai trece ?

la multi ani

PS sa inteleg ca bmw-ul e " new entry "?

:)

Eu am fost la Rânca .

De acolo drumul este inchis. Nu stiu cat mai poti inainta . Nu recomand o trecere mai departe . Trebuie tinut cont ca este foarte frig iar presiunea atmosferica este foarte scazuta . Traseul nu este marcat de rigole laterale . Daca ai apa in rezervor este posibil sa ramai pe acolo . Din filmulet vei vedea ca si cei cu ATV-uri nu se duceau mai departe. Cand am plecat de acasa am luat si un morcov cu mine (asa sa fie acolo ) . Nu am putut sa-l ronțăi pentru ca de acolo de unde incepe urcusul mi s-a facut asa de frig datorita curentului rece din fata încât mi s-a blocat stomacul . Sa ținem cont ca aceasta motocicleta are o protecție buna la vânt (chiar mai buna ca Varadero) , manere si șea incalzite Cand am fost in Bulgaria cu Bogdan erau minus 5- 6 grade dimineata la plecare de la Curtea de Ag si am parcurs pana la orele 10 vreo 160 km cu 120-150 /ora . Nu mi s-a parut asa de frig ca la Ranca . Le întrebam pe fătucile alea cu ATV dacă le este frig si ziceau ca rau de tot numai ca erau "încălzite". Tu cu ce te incalzasti ?

Lasa pentru la vara Transalpina . O sa merg si eu atunci .

PS

Dimineața cand am plecat de la Arges drumul era umed si cu zone de polei . am mers foarte prudent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam eu ca asa i

multumesc de precizari, in mare cam stiu cum e cu figiru pe acolo si ce mi spui nu ma mira, . anul asta am tras 2 ture pe acolo si la fel ca tine , nu mi venea sa cred ce "racoare" era.. acum e "miecurea ciuc":)

sa fim sanatosi si sa ne bucuram de viata .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...