Mergi la conţinut

Ciinii Vagabonti.


swastik

Recommended Posts

daca tot ti-ai amintit, hai, povesteste mai cu de-amanuntul... (ei bine Da !, asa cum auziti, cineva dinte motociclistii participanti la acea calatorie, s-a opus initial eliberarii puilor de caine din sacul in care erau legati) ....

Eu astept sa vad care a fost ala care zici tu ca s-a opus sa eliberam catelusii din sac. Am fost 5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu , prietene , colegule de moto , NU M-AM LAUDAT. Am afirmat. Tu stii ce e aia un rau necesar ? Nu mai fanatiza discutia , te implor in genunchi. Ce am facut eu , bine sau rau , in mintea mea a fost o actiune necesara. Ti-am vorbit de vinatori , dar vad ca pe aia ai ignorat-o cu eleganta. Daca ceva trebuie facut , faci. Nu cu patima. Tu daca ai taia o gaina , ai avea erectie , sau ce ? Cind omori un sobolan la ghena e placere ?

Ai intrebat ce am facut noi pt. aia cu 4 sau 2 picioare. Oamenii in general , au 2 picioare , dar vad ca ti-e mai facil sa te gindesti permanent la jivine.

Tu ai ajutat ceva animale FARA SA TE RISTI , eu am ajutat ceva oameni SI M-AM RISCAT. Atit cit m-a dus pe mine capu' asta de bec de 15 w , sau cum mai zicea unu' pe aici.

Sari si tu intre liniile de la metrou , sa-l scoti pe u sinucigas si in cazul in care scapi neprajit , sa vii sa-ti fac cinste cu o bere.

NU MA LAUD ca am ajutat , doar vreau sa intelegi ca nu esti singur , Superman , Batman e si el prin zona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vezi? de-aia m-am mirat si eu ca f_zoltan voia mai ieri sa ma excluda cu banned, ca cica de ce am risipit pe fb vestea acestui topic minunat. si nobil, as spune. asa cum am spus, sunt multe vizionari ale acestui topic si precum vezi, ma straduiesc, impreuna cu distinsii domni de pe-aici, sa-l tin in atentia publicului larg...

Si Click sau Cancan se vinde mai bine ca orice alt ziar. E bine ca ti-ai stabilit tintele de valoare. Ramane valabil ca, daca mai citezi pe cineva pe facebook fara aprobarea lui, te banez. Ma doare in cot pentru cine ai tu dispret, eu am dispret pentru cei care aparent ne sunt colegi dar sunt gata sa ne bage cutitul in spate la prima ocazie. Daca tot esti asa dezgustat de noi, ucigasii activi sau pasivi de caini, poate iti cauti pe unii cu care sa te simti bine.

eu sprijin reintoarcerea cainilor din locul in care au fost ridicati, dar cu o obligatie ferma din partea unui apartinator de a rasunde pentru acel/acei caini in calitate de "stapan". stapanul sa raspunda legal pt eventualele muscaturi sau alte daune. indiferent ca tine cainele in casa sau pe strada

Sigur ca da! E plina lumea de cei care si-au asumat raspunderea pentru ce fac maidanezii din jurul domiciliului lor. Sunt munti de contracte scrise pe la primarii. Pun pariu ca si tu ti-ai luat raspunderea pentru o haita de 5-10 bucati, tu esti masculul alfa. Tu chiar crezi in propaganda asta ieftina?

Ca sa te inteleg clar, ce prevede crezul tau in cazul cainilor pentru care nimeni nu isi asuma (in scris) raspunderea? Ii eliberezi conditionat pe proprie raspundere si se prezinta saptamanal la un functionar tip "dog parole officer"? Cum se impaca constinta ta de iubitor de caini cu realitatea ingrozitoare a sterilizarii lor? Nu ti se pare ca seamana cu procedeele naziste de sterilizare a cetatenilor non-arieni? Te provoc sa vii in Petrosani si sa stabilesti vinovatia in cazul batranului muscat de caini in cazul descris de Lionofjudah. Hai si stabileste tu cine il despagubeste pe sarmanul batran pentru ce a patit. Ori esti activist, ori nu mai esti?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai zoli, tocmai de la bucuresti sa vin sa va pun eu ordine in ograda? ori sunteti mineri ori nu mai sunteti?

poate ar fi bine ca inainte de orice scriere inflamata si imbaloshata de ura, sa precizati cum ati ajutat VOI pe cei din jur. fie ei cu 4 sau 2 picioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu astept sa vad care a fost ala care zici tu ca s-a opus sa eliberam catelusii din sac. Am fost 5.

io nu am fost in grupul ala :whistling:

(pe cinstite!)

@ viesparul - "poate ar fi bine ca inainte de orice scriere inflamata si imbaloshata de ura, sa precizati cum ati ajutat VOI pe cei din jur. fie ei cu 4 sau 2 picioare."

pentru o persoana care se pretinde educata nu ti se pare ca te cam repeti?

ah.. amorul propriu vrea niste niste liste ca sa compare facerile proprii de bine cu facerile de bine ale altora ca sa dormim bine la noapte si sa ne simtim salvatori :D

cine esti dumneata sa ma judeci pe mine?

cine esti dumneata sa-mi ceri mie un raport?

daca te-ai umplut de kkt laudandu-te cu copy/paste din rapoartele voastre de activisti crezi ca te mai spala ceva de penibil?

crezi ca pompierii care si-au facut datoria (si pentru care am tot respectul) s-ar simti bine vazandu-se bagati ca musca in lapte in raportul tau fanfaron pe forumuri? esti penibil si nici macar nu-ti dai seama...

(apropo - am facut armata la pompieri pe vremea lui ceusescu... sorry ca am scapat acest amanunt neimportant)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai zoli, tocmai de la bucuresti sa vin sa va pun eu ordine in ograda? ori sunteti mineri ori nu mai sunteti?

poate ar fi bine ca inainte de orice scriere inflamata si imbaloshata de ura, sa precizati cum ati ajutat VOI pe cei din jur. fie ei cu 4 sau 2 picioare.

Eu nu ma imbalosez decat daca vad asa ceva.

post-25752-0-22442900-1296767786_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai zoli, tocmai de la bucuresti sa vin sa va pun eu ordine in ograda? ori sunteti mineri ori nu mai sunteti?

poate ar fi bine ca inainte de orice scriere inflamata si imbaloshata de ura, sa precizati cum ati ajutat VOI pe cei din jur. fie ei cu 4 sau 2 picioare.

Tot o bagi pe aia cu ajutatul, bănuiesc altruist al cîinilor cu 2 sau 4 picioare... cred că ai rămîne mut dacă ţi-aş spune eu o poveste de viaţă, cu o durată de vreo 19 ani... Mai e ceva ce nu ştii, şi anume că încet, încet minerii devin "istorie" în Petroşani ! Nu ştii !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu am fost in grupul ala :whistling:

Grupul a fost tare misto, ne-am simtit excelent, ne-am potrivit la toate gusturile de parca ne-am fi cunoscut de mult,... la mancare, bautura, mers... cu banii nu ne-am aliniat unii cu altii, dar am scos-o la capat, nimeni nu s-a simtit jignit. ce sa zic atunci am fost buni, acum nu mai suntem pentru ca nu vrem maidanezi pe strazi. ( ori suntem buni ori nu mai suntem?????:biggrin: )>

Am vorbit si cu Gabi, nici el nu-si aduce aminte sa se fi opus careva sa eliberam cateii abandonati si lasati intentionat sa moara in sacul legat la gura si lasat la soare. Chiar ne-am bucurat ca sunt toti vii si nu e vreunul mort printre ei, erau lesinati de sete. Le-am facut si poze. Eu am zis la plecare sa nu-i lasam in strada ca ei sunt mici si prosti si prima masina ii face muci

. Pacat ca s-a ajuns aici. In viata trebuie sa faci si compromisuri, nu are cum sa-ti placa tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de asta ar fi minunat sa ai decentza sa stai deoparte. nu uita sa ridici cricul, pe bale patineaza.

Eu imi recunosc defectele si nebuniile in mod deschis.

Presupun ca esti perfect.

Felicitari si iata si premiul.

post-25752-0-98141900-1296768623_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai zoli, tocmai de la bucuresti sa vin sa va pun eu ordine in ograda? ori sunteti mineri ori nu mai sunteti?

Tipic celor ca tine. Cand vine momentul sa si faca ceva, atunci se dau loviti.

Da, vino tu sa ne faci ordine in ograda! Sa dai lectii ti-ai arogat dreptul! Nu sunt miner, nici nu am fost vreodata. De-o viata procesez informatie, nu carbune. Dar daca e sa aleg intre un miner si un asa zis activist care e numai vorbe, prefer minerii. Aia macar nu sunt perversi.

Stii ce mi se pare odios? Ieri ne scuipi pe toti in fata, azi revii sa ne convingi ca face bine la ten. Da-mi voie sa-ti reamintesc ce ai zis de membrii pro-bike: "motociclistii de pe forumul probike aplauda uciderea cainilor fara stapan. doi dintre ei se lauda cu uciderea a 20, respectiv 1 caine. ce parere aveti despre aceste persoane si despre faptele lor? ce credeti despre cei ce rad, aplauda si isi motiveaza actiunile ascunzandu-se in spatele copiilor si familiilor lor?" Accentuez ca sa pricepi: ai zis motociclistii de pe forumul probike, adica toti. Ai articulat cuvantul, sa fii sigur ca lovesti in toti, inclusiv in cei cu care ai mers alaturi in atatea calatorii frumoase. Simtul colectivitatii e franjuri in cazul tau. Cel al onoarei la fel.

Trebuie sa iti dau mura in gura de ce te amenint cu banarea in cazul exportarii discutiilor: cei pe care ii ataci de fata cu altii nu se pot apara, nu toti sunt membri facebook sau ai grupurilor moto de acolo. Le-ai rastalmacit postarile, le-ai trunchiat comunicarea, gestul tau se numeste manipulare si dezinformare. Avand in vedere ca ei au dreptul la imaginea proprie si misiunea mea este sa le apar acest drept, am actionat in consecinta. De imaginea ta ai avut singur grija.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca intrebari nu sunt, nici fapte ale gloriosilor mestecatori de vorbe. doar swastik. ca de obicei, el e singurul de-aici ce are ce spune - si culmea, spune asa putin.... (reeditez senzatia de dispretz provocata de uciderea celor 20 de caini. scriu mereu asta, scuze. iertare ca ranesc auditoriul reamintind asta) iar voi, cei de pe margine: nimic. decat vorbe. e iarna, e ger si va inteleg. nu aveti nimic de spus, de fapt.

imi permiteti sa ma retrag? revin, spre a savura vomele domniilor voastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot un caracter frumos arata si atacul la Maciaulih. O asemenea observatie merge ca o gluma prieteneasca, dar aici nu e cazul. Il admir pentru raspunsul dat tie, recunosc ca eu nu reusesc sa fiu asa senin. Cinste tie, Eugen! Apropo, esti pe cale de a te retrage fortat de aici, figurile tale de stil te recomanda pentru asta. Mai bine retrage-te de buna voie daca esti asa scarbit, altfel ne dezicem noi de tine.

Tot nu mi-ai zis cati caini maidanezi ai in grija, pe baza de contract scris in care ti-ai asumat responsabilitatea pentru ei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zoltan, nimic nu ai scris despre ce faci tu pentru ceilati. fie cu 4, fie cu 2 picioare. ce te face sa crezi ca ai dreptul sa imi ceri mie socoteala?

Tot un caracter frumos arata si atacul la Maciaulih. Cinste tie, Eugen!

ah. cand l-ati linsat pe-aici pentru extravagantele lui semi/sexuale, unde erai, domnule Zoltan? nimeni nu l-a aparat... (aproape nimeni). nu e o problema ca nici macar mciaulh nu isi aminteste... l-ati lovit cu totii pe Eugen Mciaulh fara mila: eh, da. acum vad legatura cu cainii vagabonzi.

"omul e lup pentru om". bine spus. nu am crezut pana mai ieri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zoltan, nimic nu ai scris despre ce faci tu pentru ceilati. fie cu 4, fie cu 2 picioare. ce te face sa crezi ca ai dreptul sa imi ceri mie socoteala?

ah. cand l-ati linsat pe-aici pentru extravagantele lui semi/sexuale, unde erai, domnule Zoltan? nimeni nu l-a aparat... (aproape nimeni). nu e o problema ca nici macar mciaulh nu isi aminteste... l-ati lovit cu totii pe Eugen Mciaulh fara mila: eh, da. acum vad legatura cu cainii vagabonzi.

"omul e lup pentru om". bine spus. nu am crezut pana mai ieri.

Eu nu ma simt linsat.

Poate ce o meritam ca si eu am "sarit calul" de atatea ori.

Dar sincer fanatismul dezinteresat cu care combati aici e demn de o cauza mai buna.

Pur si simplu nu iei in considerare nici un fel de contra argument al "adversarilor" oricat de logic si realist ar fi.

Tu nu vezi decat argumentele tale pe care le tii in fata ochilor ca un val care te impiedica sa vezi adevarul.

Si voi mai adauga niste versuri din melodia "Somn bizar"-Iris

"Vrei să dormi şi dormi

Nici ca-ţi imaginezi

Vrei să dormi şi dormi

Tu nu poţi să visezi

Vrei să dormi şi dormi

Doar perna ta o vezi

Vrei să dormi şi dormi

Si nici că vrei să-i crezi"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grupul a fost tare misto, ne-am simtit excelent, ne-am potrivit la toate gusturile de parca ne-am fi cunoscut de mult,... la mancare, bautura, mers... cu banii nu ne-am aliniat unii cu altii, dar am scos-o la capat, nimeni nu s-a simtit jignit. ce sa zic atunci am fost buni, acum nu mai suntem pentru ca nu vrem maidanezi pe strazi. ( ori suntem buni ori nu mai suntem?????:biggrin: )>

Am vorbit si cu Gabi, nici el nu-si aduce aminte sa se fi opus careva sa eliberam cateii abandonati si lasati intentionat sa moara in sacul legat la gura si lasat la soare. Chiar ne-am bucurat ca sunt toti vii si nu e vreunul mort printre ei, erau lesinati de sete. Le-am facut si poze. Eu am zis la plecare sa nu-i lasam in strada ca ei sunt mici si prosti si prima masina ii face muci

. Pacat ca s-a ajuns aici. In viata trebuie sa faci si compromisuri, nu are cum sa-ti placa tot.

da am auzit ca a fost excursie faina!

acuma zi si tu daca din tonul acuzator al lui rares nu reiesea ca TU sau ma rog, altcineva din grup ar fi vrut sa omoare acei catelusi?

este orbit... sau innebunit. foarte neplacut. topicul, discutiile... foarte neplacute.

fanatismul este sursa de tragedie. always.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rares, mie chiar imi pare rau dupa tine, sincer, poate nu crezi. Nu uit cand m-ai luat si pe mine ( virtual ) in calatoria de la salina, ca eu eram in ghips... si nici ieselile facute cu Festina Lente. Incerc sa ma pun in locul tau dar nu -mi iese. Nu ai dreptate si toata lumea iti spune asta. De curiozitate fa un sondaj de opinie undeva si o sa te ingrozesti de parerea oamenilor. Eu cred ca cel putin 70% vor spune : eutanasie !!! Dar ce sa faci , aproape orice motociclist gandeste asa. De acum incolo daca subiectul asta cu maidanezii e atat de important pentru tine incearca sa triezi cunostintele pe care vrei sa ti-i faci prieteni sau tovarasi de drum punandu-le de la inceput intrebarea eliminatorie : iubesti cainii maidanezi sau nu-i iubesti??? Si eu as renunta totusi la compania cuiva de care-mi place cat de cat dar sa aflu ca e manelar. E mai greu dupa ce se infiripa ceva...

p.s. cineva imi spunea ca poate te-a parasit iubita sau oi fi nefutut, de asta ai reactiile astea.

plauzibil.

p.s. 2 - Vezi sa nu cazi si tu in dizgratie cum a facut dan popescu. NU te aseman cu el nici faptele voastre ci doar reactia comunitatii. Sa NU intelegi cumva aiurea. !!

@Eliadar, ma astept la orice acum, nu ma mai poate surprinde nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilnic fac cate ceva pentru o multime de oameni, toti cei care ma cunosc o stiu. Deobicei sunt chestii legate de informatica, dar nu numai. Sunt unul din ciudatii care se bucura de placerea de a ajuta, lucru pe care il extind si in activitatea mea aici. Am incercat sa satisfac toate solicitarile care mi-au fost adresate, dupa umilele mele puteri.

Ori de cate ori am ocazia fac ce pot pentru animalele aflate in nevoie. Am fost in stare sa tin pe loc o iesire offroad timp de trei sferturi de ora ca sa atrag si sa pot lua cu mine un pisic salbaticit si mort de foame pe care un caine de om l-a lasat in fundul padurii sa moara. Lionofjudah e martor si e si topic pe forum. Am salvat de la moarte o multime de pui de pisici aruncate de diversi iubitori de animale, rand pe rand au ajuns toti in curtea socrului meu. Hranesc ori de cate ori pot prapaditii de maidanezi pe care-i intalnesc pretutindeni. Am avut animale in casa pana m-am convins ca nu le pot oferi un mediu potrivit si i-am transferat in locatii mai potrivite. Nu am provocat suferinta deliberat niciunui animal si am impiedicat si pe altii cand am putut.

Apropo, am dreptul sa te judec, pentru ca tu m-ai judecat pe mine. E dreptul meu biblic. Iar tu, pentru ca ai tras sabia, de sabie vei pieri. Nu trebuie sa scrii ce ai facut tu efectiv pentru animale, la cum ai evitat subiectul pana acum am convingerea ca daca imi raspunzi va fi doar o frumoasa compunere lipsita de continut.

cand l-ati linsat pe-aici pentru extravagantele lui semi/sexuale, unde erai, domnule Zoltan? nimeni nu l-a aparat... (aproape nimeni). nu e o problema ca nici macar mciaulh nu isi aminteste... l-ati lovit cu totii pe Eugen Mciaulh fara mila: eh, da. acum vad legatura cu cainii vagabonzi.

Intreaba-l pe Eugen daca am avut vreodata vreo vorba rea sau bascalioasa la adresa lui. Si am discutat mult, si in privat, si pe forum. Esti prin laturi, tinere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propria mea colecţie de poze pe Picasa din aceea drumeţie a fost intitulată,

" IndependenceDayGoodCatGoodwillRescueTeam1Dec2009 "

http://picasaweb.google.com/teologic/IndependenceDayGoodCatGoodwillRescueTeam1Dec2009#5410334544447493858

Şi da, este topic aici pe forum. Mda, un zel vrednic de o cauză mai bună.

Viespare poate ar trebui să apreciezi că după cîţi se pun să te îmbuneze, motocicliştii ăştia chiar au suflet de om. Nu cîne !

Din păcate, eu dispar din zonă ! S-auzim de bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai de ce să mă aştepţi, nici cu drag, nici fără ! Adică, ca motociclist eşti oricum expus unei morţi premature, sau cel puţin schilodirii, dar ca simplu trecător să-ţi pierzi viaţa în ţara asta doar fiindcă unii cu valorile pe dos întreţin animale în spaţiul public, este mult, mult prea absurd !

mdeah.si in loc sa dea banii unor copii sau..cuiva care are nevoie de ei ce fac oamenii?:)) adaposturi pt cainii vagabonzi -iar asta implica un spatiu de platit,niste angajati,mancare si etc ...:thumbdown:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ar fi bine ca inainte de orice scriere inflamata si imbaloshata de ura, sa precizati cum ati ajutat VOI pe cei din jur. fie ei cu 4 sau 2 picioare.

OK, am inteles, bravo tie daca ai ajutat oameni si animale. Dar asta nu inseamna ca nu pot si eu sa-mi spun parerea despre subiect pana nu-ti dau raportul tie despre ce am facut eu "in domeniu".

 

In continuare nu reusesc sa inteleg cum de nu va e jena sa va porcaiti atat intre voi pe un asemenea subiect minor?! La fel ma uit si pe topicurile "de dincolo" si ma minunez... Incep sa am o parere buna despre sanatatea mea psihica, contrar celor spuse de altii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar acum o luna am adoptat un metis de ciobanesc german.are 2 luni. :whistling: in schimb acum cateva seri am f...t un bolovan in cap unui nenorocit de caine de la bloc.

absolut in fiecare seara cand veneam de la facultate ma lasa sa trec pe langa el,mai mergeam 20 de m apoi ma trezeam cu el langa picioarele mele maraind si facand ca toti dracii :ranting:si destul de insistent "omul ":)) adica ne luptam acolo serios.pana m-am hotarat sa ma "inarmez"cu un bolovan .cand am vazut ca vine iar dupa mine :hunter:.asta nu este cruzime.este...spirit de autoconservare ....

nu stiu cati dintre voi au auzit de femeia care a fost muscata de picior,i-a sectionat o artera javra si a murit in 5 minute :mellow: [mie mi-a povestit profa de anatomie -cica s-a intamplat in bucuresti chiar- asa ca nu mananc ce nu trebuie :P]

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In continuare nu reusesc sa inteleg cum de nu va e jena sa va porcaiti atat intre voi pe un asemenea subiect minor?!

Stii de ce? tocmai pentru ca ne pasa. si de colegul Rares dar si de situatia fara rezolvare a cainilor maidanezi. Situatie care va ramane cel putin asa cum este acum adica vor fi si mai multi caini pe strada, ca nu ne putem astepta ca primaria sa faca ceva, sau, e foarte posibil sa ajungem la vreo foamete cumplita si sa inceapa lumea sa-i vaneze... Sau vreo firmulita de mezeluri cu vre-un patron oportunist sa valorifice materie prima moca, de pe strada. In alte tari cainii sunt perfect comestibili si chiar asa e, carnea lor nu e cu nimic mai naspa decat a multor animale, dar la noi primeaza prejudecata. Eu nu vad mare deosebire intre un miel si un catelus de aceeasi talie, anatomic sunt foarte asemanatori,, ca si iepurii cu pisicile...asa ca, Viespare, carne de miel ucis de ce mananci??? ha??? ca si el e suflet ca si maidanezul asemanator....

plm, ne place sa ne cacam pe noi sa vedem daca miroase.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In continuare nu reusesc sa inteleg cum de nu va e jena sa va porcaiti atat intre voi pe un asemenea subiect minor?!

Stii de ce? tocmai pentru ca ne pasa. si de colegul Rares dar si de situatia fara rezolvare a cainilor maidanezi. Situatie care va ramane cel putin asa cum este acum adica vor fi si mai multi caini pe strada, ca nu ne putem astepta ca primaria sa faca ceva, sau, e foarte posibil sa ajungem la vreo foamete cumplita si sa inceapa lumea sa-i vaneze... Sau vreo firmulita de mezeluri cu vre-un patron oportunist sa valorifice materie prima moca, de pe strada. In alte tari cainii sunt perfect comestibili si chiar asa e, carnea lor nu e cu nimic mai naspa decat a multor animale, dar la noi primeaza prejudecata. Eu nu vad mare deosebire intre un miel si un catelus de aceeasi talie, anatomic sunt foarte asemanatori,, ca si iepurii cu pisicile...asa ca, Viespare, carne de miel ucis de ce mananci??? ha??? ca si el e suflet ca si maidanezul asemanator....

:unsure: nu ai de unde sa stii ce se petrece in fabricile de mezeluri daca stam sa o luam asa... ......iar discutia a luat-o in alte directii. :P :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...