Mergi la conţinut

Pete Pe Cadru.. Un Mic Ajutor


Recommended Posts

stie cineva cum se curata petele de pe cadru? (spuma activa) multumesc

Sper sa nu vorbesc prostii.... dar cred ca este de la ploaie acida ... si eu m-am trezit cu astfel de pete pe cadru ... nu se sterg/spala cu nimic . Se sableaza cadrul daca este necesar si se trage o alta vopsea.( electrostatic daca se poate ).

Salut !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu vorbesc prostii.... dar cred ca este de la ploaie acida ... si eu m-am trezit cu astfel de pete pe cadru ... nu se sterg/spala cu nimic . Se sableaza cadrul daca este necesar si se trage o alta vopsea.( electrostatic daca se poate ).

Salut !

AHA...multi mi-au zis sa incerc si cu polish...special se curatat..sincer nu vreau sa al vopsesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred că nu s-a înţeles bine ideea, aluminiul oxideaza natural, nu se pateaza :D Decât sa te gândeşti la acest aspect minor şi la ce costuri implică, caută nişte gume moi sau serviseaza-ţi furca. parerea mea :D

Se scot cu smirghel fin si apoi pasta de lustruit data cu masina de lustruit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pasta de polishat PREVENT si joc de mana, eventual poti incerca si cu masina de polishat daca ai acces la una.

Exact...Uite cum arata Gixu meu de 750..facu cu polish..dar saptamanal il curat..oricum dupa cum a zis si domul Cesar este o cheste de moft..:)p1000896n.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cum se curata petele de pe cadru? (spuma activa) multumesc

polish, cum zisera si ceilalti. io cu pasta pt lustruit cromul -aia de la louis, in tub ca de pasta de dinti, vreo 25 de lei tubul, intr-un an de-abia l-am consumat jumate ca nu trebuie pus mult) am scos pete de 20 de ani de pe a mea... de pe zonele cu metal .

naspa e ca pt rezultate durabile in timp, actiunea se repeta la reaparitia petelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salutare eu ma ocup cu plishat profesional ... exista o pasta speciala pt aluminiu se numeste polish-metal si sradul meu era patat si l-am scos cu pasta asta .... dak nu gasesti suna-ma si iti trimit eu un tub 0731915466

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadrul sa nu se oxideze are un strat fin de lac. Din cauza "spalatoriilor ecologice" acesta se duce de la degresant. Da-i un polis metal si un sprai cu lac din comert.

o sa ramana frumos si dupa polish si nu o sa mai aparara ca asa a fost si in cazul meu va salut
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...