Mergi la conţinut

Iesiri De-O Zi


Recommended Posts

Da, e luata acum 1 luna jumate. Cazuta a fost pe partea dreapta dar minor se vede la maneta scarita oglinda.. sunt putin polizate viteza undeva pe la 10 km/h mi se pare mie.. Fostul proprietar spunea ca ia fugit fata cand a pus frana pe linia de tramvai :)) (nu a fost prea inteligent)

PS: scuze daca am creat un offtopic..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, baieti ! Ne vedem maine la 9.30 la petrom. Care stiti ca veniti. Treceti-va pe lista.

Lista este dupa cum urmeaza :

1. eu

2. dan

3. dracusoru

4. jamalex

5. canigia

6. dan(shadow)

7. borsulica

8. moshu

9. ...

si mai sunt dar nu mai stiu acum sa zic. Rog completati voi care nu va vedeti pe lista sa stim pe cine trebue sa mai asteptam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo domnilor!

Am iesit si noi azi la un picnic in parcare la Penny Sinaia, cateva numere de patinaj artistic mai tarziu am poposit si la cabana Cuibu Dorului. Am fi vrut pana sus, din pacate, dupa cum se vede si-n poze drumul era inzapezit. Anyway, "am baletat" nitel in poze si ne-am intors repejor, repejor acasa! Dupa cum zice un mare clasic in viata......"BONBA!!!" :flex:

post-13551-0-64351700-1332683601_thumb.j

post-13551-0-60874600-1332683603_thumb.j

post-13551-0-41975000-1332683605_thumb.j

post-13551-0-39965800-1332683607_thumb.j

post-13551-0-57786400-1332683609_thumb.j

post-13551-0-53435800-1332683611_thumb.j

post-13551-0-54689000-1332683613_thumb.j

post-13551-0-46538000-1332683615_thumb.j

post-13551-0-25894700-1332683617_thumb.j

post-13551-0-95987200-1332683618_thumb.j

post-13551-0-69912700-1332683620_thumb.j

post-13551-0-49570300-1332683622_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu esti pe treaba ta petre :) ai mintit nevasta ca te duci sa iei lapte apoi, bau- wow pana la penny 5 minute pauza si inapoi acasa - timp excursie 1h:30 min, i-ai zis nevestei ca era cam mare coada la lapte.

Anyway, "am baletat" nitel in poze si ne-am intors repejor, repejor acasa!
- cu accent pe repejor

Foarte fain, si duminica era zi de plimbare.

Jucaria mea se misca mai bine cu lant neruginit si franeaza cam tare cu placute noi...dar nu mai trage la fel de tare.

Pentru a ajunge la top speed trebuie sa ma aplec pe rezervor si cand ma ridic - aerofrana :)

Moshu a fost cam silentios si cam incet, eu zic ca ar trebui sa isi dea o gaura in toba ceva se aaude de parca merge pe bicicleta sau mobra electrica, Canigianu' ca de obicei (glumita :) ) a ajuns dupa restul grupului, Deux si-a facut cheie :biggrin:, dracushorul are ochi de sudor ca nu si-a luat viziera fumurie :), Dan cu chopperul sigur schimba categoria daca a tras asa de fierul ala la primul drum, iar d a n pare ca se impaca mai bine cu gsxf decat cu mobra precedenta.Borsulica a mancat bors si pentru tzake :) si a fost singurul care a avut o tentativa de swinger's party in sensul ca mi-a dat mobra lui dar nu a putut merge pe a mea. Din cauza ca ambreiajul era f. strans nu am putut sa imi dau seama cum e furia rosie.

duminica 1 aprilie ma duc la aia de la HD,daca mai vine cineva spre snagov ploiesti-mizil-urziceni anuntati-ma si pe mine :

"Salut,

Esti gata sa simti gustul libertatii?

Te asteptam la showroom-ul Harley-Davidson Bucuresti, in Sos. Bucuresti-Ploiesti nr 42-44 sa testezi modelul Harley-Davidson XL 883 Super Low in data de 1 aprilie, duminica, la ora 14:00. Daca disponibilitatea modelului vizat va fi limitata datorita unei cereri crescute pe intervalul orar ales, te vom contacta pentru a agrea un alt interval de timp.

Nu uita sa iei cu tine permisul de conducere categoria A si echipamentul de protectie corespunzator.

Make every day count."

post-25753-0-88596700-1332690836_thumb.j

post-25753-0-45168200-1332690862_thumb.j

post-25753-0-05648300-1332691065_thumb.j

post-25753-0-03753900-1332691093_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos mai Petre! Tare frumos! Dar zapada aia miroase a frig... Mai da un semn cand mai iesi, ca sunt doritor de iesiri...

nu esti pe treaba ta petre :) ai mintit nevasta ca te duci sa iei lapte apoi, bau- wow pana la penny 5 minute pauza si inapoi acasa - timp excursie 1h:30 min, i-ai zis nevestei ca era cam mare coada la lapte.

- cu accent pe repejor

Foarte fain, si duminica era zi de plimbare.

Jucaria mea se misca mai bine cu lant neruginit si franeaza cam tare cu placute noi...dar nu mai trage la fel de tare.

Pentru a ajunge la top speed trebuie sa ma aplec pe rezervor si cand ma ridic - aerofrana :)

Moshu a fost cam silentios si cam incet, eu zic ca ar trebui sa isi dea o gaura in toba ceva se aaude de parca merge pe bicicleta sau mobra electrica, Canigianu' ca de obicei (glumita :) ) a ajuns dupa restul grupului, Deux si-a facut cheie :biggrin:, dracushorul are ochi de sudor ca nu si-a luat viziera fumurie :), Dan cu chopperul sigur schimba categoria daca a tras asa de fierul ala la primul drum, iar d a n pare ca se impaca mai bine cu gsxf decat cu mobra precedenta.Borsulica a mancat bors si pentru tzake :) si a fost singurul care a avut o tentativa de swinger's party in sensul ca mi-a dat mobra lui dar nu a putut merge pe a mea. Din cauza ca ambreiajul era f. strans nu am putut sa imi dau seama cum e furia rosie.

duminica 1 aprilie ma duc la aia de la HD,daca mai vine cineva spre snagov ploiesti-mizil-urziceni anuntati-ma si pe mine :

"Salut,

Esti gata sa simti gustul libertatii?

Te asteptam la showroom-ul Harley-Davidson Bucuresti, in Sos. Bucuresti-Ploiesti nr 42-44 sa testezi modelul Harley-Davidson XL 883 Super Low in data de 1 aprilie, duminica, la ora 14:00. Daca disponibilitatea modelului vizat va fi limitata datorita unei cereri crescute pe intervalul orar ales, te vom contacta pentru a agrea un alt interval de timp.

Nu uita sa iei cu tine permisul de conducere categoria A si echipamentul de protectie corespunzator.

Make every day count."

Eu merg jamalex, frate! Eu merg...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- cu accent pe repejor

Foarte fain, si duminica era zi de plimbare.

Asa e mai Jamalex, ai si tu dreptate, lucrurile frumoase trec repede, cica, pana si frumusetea se duce repede! Apropos de frumusete, fereste-te de combinatia ochelari de soare cu motor de viteza :biggrin: !

Frumos mai Petre! Tare frumos! Dar zapada aia miroase a frig... Mai da un semn cand mai iesi, ca sunt doritor de iesiri...

A fost din scurt rau, oricum zisesem ceva si aici dinainte cu ceva vreme. Next time, anytime, cu placere! Frig chiar nu a fost, o fi fost asa c-am "uitat" pijamaua pe sub jeansi :tongue: .........una peste alta a fost superba ziua!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o iesire foarte buna ne-am obisnuit cu mobrele dupa o pauza cateva luni bune(eu cel putin n-am mai iesit din septembrie).

Daca se mai ia cineva de toba mea,ma apuc de crosetat!!

Eu as propune pt. urmatoarea iesire Cheia-Siriu.....sau la chisinau ca am auzit ca e viata acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chaosborn - nimic nu e mai frumos decat o ieaseala duminica pe DN1 pana la Sinaia si inapoi si un salam in parcare la Penny...borsul de la Chiciu iti statea in gat luati-ash fatza!

borsulica - cum dreaq te lauzi bre ca esti dispus la ieseli?...ti-am propus ieri o Scoica pentru azi si mi-ai zis ca ruleaza "duminica in familie". Cum necum, io am mai bagat azi fo' 350 de km pe meleagurile patriei.

moshu_999 - nenea, o evacuare care se aude tare nu se aude neaparat si bine / frumos - vedea-te-ash facand o cariera de succes in crosetat mileuri!

deusex - nu a ramas stimabile ca peste 2 uichenduri facem Veliko?

Daca vremea va permite, cu siguranta ca eu voi bobina ceva si uichendu ce vine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e mai Jamalex, ai si tu dreptate, lucrurile frumoase trec repede, cica, pana si frumusetea se duce repede! Apropos de frumusete, fereste-te de combinatia ochelari de soare cu motor de viteza :biggrin: !

Nu stii tu ce e frumos! Slapu', bermuda, maieu' plasa sa se vada fibra si tatuaju' + ochelarii de soare si gelul in freza (se intareste si tine loc de casca) - si gata pot iesi in victoria sa sparg o samanta, sa ma dau pe-o roata pana la romana..Oricum, se asorta tricoul cu pisicuta lui borsulica :)

Faza cu salamu' a fost facuta la oha, ca dupa ati mers si ati mancat la Taverna Sarbului :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chaosborn - nimic nu e mai frumos decat o ieaseala duminica pe DN1 pana la Sinaia si inapoi si un salam in parcare la Penny...borsul de la Chiciu iti statea in gat luati-ash fatza!

Daca vremea va permite, cu siguranta ca eu voi bobina ceva si uichendu ce vine.

Dupa ce ca te-am tratat ca pe-o printesa-n parcarea aia, castravete, salam de 3 lei drugu', tot ce-si poate dori un suflet pribeag................, sa inteleg ca nu ti-a placut :biggrin: !?

............mai bine anunta ieseala in defileu, sa ne pregatim si noi crestineste, desi mi-e cam groaza de trompeta ai de toba a ta! Ce-i drept si Bob mi-a aplicat un tratament cu Mivv X-Cone, dar, am vaga senzatie ca nu se compara cu ce-o sa am de suferit de la a ta..................las', imi caut io iarasi un akrapovic megafone................., va las surzi !!!

...ia, la ea, acum parca-mi si pare rau c-am dat-o :mellow:

post-13551-0-25490500-1332740621_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare fraier ca ai dat tu goarna aia.

Defileu = uichendu viitor?! :biggrin:

Vorba ta, "ma jur", facea ca un monopost de formula 1/ avion de vanatoare in picaj, take your pick :ohmy: ......

............ sa ma dau pe-o roata pana la romana..Oricum, se asorta tricoul cu pisicuta lui borsulica :)

Faza asta imi aduce aminte de ziua de ieri cand ma uitam si nu-mi venea sa cred, un porsche carrera stickerit tot cu insemnele politiei si girofar in functiune alerga dupa un GSXR. Chiar daca faza se petrecea pe contrasens, am stat cateva ssecunde pe ganduri, "oare sa bag si io mana-n gaz, sa merg pe burta ..... :biggrin:?"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...