Mergi la conţinut

Pt baietii care au cu ce :>


LiviuX

Recommended Posts

ce ati simtit cand ati mers prima data pe o roata ? eu m-am speriat rau de tot ! dupa vreo 2 ore am inceput sa trag de ia , si acum sincer cand merg cu a 2-a daca nu merg vreo 10 - 20 m pe o roata , nu ma simt bine ... astazi era sa cad prima data dintro chestie de asta ! ! ! Asphalt uscat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu prima data cand am mers pe o roata am simtit cum imi intra pamant si pietris pe sub geaca, am mai simtit si ghidonul cum imi apasa cu putere pe coaste !!! Eram pe circuit la Ciolpani cu un cross !!! Asta e se mai intampla !!! Pe asfalt inca nu am incercat ca nu am avut cu ce !!! Bafta !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am doar 3200km pe motor si acum doua seri, la un semafor eram cu o fata pe motor si am plecat mai "in graba" si m-am ridicat intr-o roata. Si dupa ce s-a asezat pe sosea am accelerat in continuare si s-a mai ridicat un pic. Nu a fostmult dar destul cit sa ma emotionez. Si eu si si fata :)) De-afara probabil ca s-ar fi spus ca is un mare jmecher dar numai eu stiu ca am facut pe mine :)) Dracu stie de ce s-a ridicat intr-o roata. Eu presupun ca de la centrul de greutate mutat mai in spate pt ca eram cu pasager. Oricum, voba aia: totu-i bine cind se termina cu bine.

Acum astept sa imi string curaj ca sa mai incerc o data dar mi-e cam groaza sa nu o trintesc ca e noua si ar fii pacat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am doar 3200km pe motor si acum doua seri, la un semafor eram cu o fata pe motor si am plecat mai "in graba" si m-am ridicat intr-o roata. Si dupa ce s-a asezat pe sosea am accelerat in continuare si s-a mai ridicat un pic. Nu a fostmult dar destul cit sa ma emotionez. Si eu si si fata :)) De-afara probabil ca s-ar fi spus ca is un mare jmecher dar numai eu stiu ca am facut pe mine :)) Dracu stie de ce s-a ridicat intr-o roata. Eu presupun ca de la centrul de greutate mutat mai in spate pt ca eram cu pasager. Oricum, voba aia: totu-i bine cind se termina cu bine.

Acum astept sa imi string curaj ca sa mai incerc o data dar mi-e cam groaza sa nu o trintesc ca e noua si ar fii pacat.

fata sau motoru`?:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Si eu eram pe motorashu meu cu unu in spate si cand i-am dat sa plec am turat-o pe la vreo 7000 (fara sa stiu ce fac) si am dat drumul instantaneu la ambreiaj.

Consecinta: ridicarea rotii fata la vreo 70 cm de sol si o sperietura a dracu de zdravana( nu atat pentru mine cat pentru ala din spate care daca nu era pe faza musca din asfalt).

Concluzie: nu mai incerc niciodata asta, cel putin pana nu imi iau una mai mare care sa se ridice mai lin, nu asa de brusc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In prima zi cand am iesit dupa usa reprezentantei si putin timp de acomodare am accelerat-o mai mult si s-a ridicat la vreo 90 de cm nu pot sa zic sigur dar asta e parerea mea. De speriat nu m-am speriat pt k am mai mers cu Zx-6 si cu ala am reusit sa ma dau peste cap. :chair: Mai mult de atat nu am reusit sa o ridic bine k nici nu am mai fost asa agresiv cu ea k e in rodaj :ranting: . Acum asteptam sa termine si sa vezi pe urma :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor am incercat si io o data.si cum am un cbr 400 rr,care merge ridicata numai din ambreiaj,din curioazitate am zis hai s-o fac.:Dam tinut-o pe la 4000 dupa care am tras maneta am utrcat-o pe la 7000 bah si cand i-am dta drumu m-a zmucit de n-am mai stiut de mine.eram cacat tot.o incercasem si din acceleratie dar nu a vrut.oricum am zis ca astept unukl mai mare care sa se ridice din acceleratie ca pana atunci nu mai incerc.:D bafta si asfalt uscat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...