Mergi la conţinut

Reparatie sistem Schubert SRC - cablu CVILUX E208903-3


Noni

Recommended Posts

Deschid acest topic pentru oricine detine un sistem Schuberth SRC si are probleme cu el din cauza cablulul de legatura dintre modul si baterie:

CVILUX E208903-3 AWM 20706 105C 60 V VW-1 / 28 cm, 6.5mm latime, 12 pin connector

In cazul meu, am un SRC pentru Schuberth C3. Nu sunt sigur, dar este posibil ca acest cablu sa fie similar si pe sistemul SRC pentru Schubert C3 PRO


SH_SRCS_C3_P1_b_01_zoom.jpg

 

Am un astfel de sistem si am observat ca functiona cu intermitente. L-am desfacut si am observat cu usurinta ca legatura dintre modul si baterie care se face printr-un cablu CVILUX E208903-3 AWM 20706 105C 60 V VW-1 este problema.

unnamed.jpg

 

Daca aveti aceeasi problema, eu am reusit sa il readuc la viata inlocuind cablul cu produsul de mai jos:
http://www.ebay.de/itm/151121598002

 

Conform specificatiilor de pe ebay, nu este acelasi producator de cablu, dar are aceeasi dimensiune si aceleasi caracteristici fiind totodata si cu 2 cm mai lung. Mie mi-a functionat perfect. 

12 PIN 0,5mm Pitch AWM 20624 80C 60V VW-1 Flexkabel 300mm

s-l1600.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...