Mergi la conţinut

ultima plimbare din anul 2007


todelo

Recommended Posts

Toate isi au locul si timpul lor.

In anumite conditi si viteza poate fi degustata in oarecare siguranta.

Imagineaza-ti un drum perfect drept pe ......... 100 - 1000km spre orizont.

Cu un vehicul capabil, 200+ este o viteza de croaziera daca nu este trafic.

Dar teribilismele din trafic aduc moarte, mutilare si o imaginatie negativa TUTUROR motociclistilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce pot sa zic este ca motorul trage foarte bine este un suzuki gsx 600 R nu? daca este asa trage foarte bine :) cat despre driver ce sa zic nu prea are rost sa il condamnam noi pentru ca toti am facut sau inca mai facem acte din acestea de teribilism dar din pacate ale noastre nu au fost filmate si poate ca uni dintr-e noi le-au facut dar fara sa vrea dar omul din imagine s-a filmat drept dovada ca a vrut sa arate ce poate si ce stie .Oricum fiecare face ce il taie capu in ziua de azi

daca cand se da de permis bulangii aia te pun sa faci jaloane si opturi ce sa mai zici de acolo pleaca multe ca dau categoria a la prea multi nebuni care chiar si in poligon ar da dovada de teribilism :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre driver ce sa zic nu prea are rost sa il condamnam noi pentru ca toti am facut sau inca mai facem acte din acestea de teribilism

Faptul ca ne-am riscat viata candva si am scapat nu inseamna ca nu trebuie sa atragem atentia cuiva care ia riscuri prea mari pt a fi apreciat de cei din jur.

Cand esti filmat iti dai in petec.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dat 240 in localitate care era clar animata si cu oameni care misunau in preajma drumului.

ai dat 240 intre benzi intrand printe masina de pe contra sens si cea pe care o depaseai.

ai dat 2oo intr-o portiune de drum fara vizibilitate

mdap. esti un.. foarte meserias ce pot spune.

ai facut retrogradari in treapta cu toporul. Vai de el saracu motor cat patimeste. frana de motor nu stii cu ce se mananca.

curba aia la 12o unde aveai vizibilitate o puteai lua cu 160. Ce-i drept trebuia sa STII sa o iei cu 160.

Stii sa mergi drept si tare, asta clar.

ce ne mai arati? oricum doar 280 in localitate.. dezamagitor. poti mai mult stim asta.

Toata stima si respectul meu il vei avea daca vei reusi sa mori SINGUR. Fara sa iei dupa tine pe cineva nevinovat. Jur ca nu am nimic impotriva celor ca voi. Va incurajez chiar, dar.. atat am pretentia: muriti singuri.

hai sa iti spun ceva bai reisare de crevedia.. pune genunchiul jos la 3o la ora si fara sa cazi. Apoi te poti ridica in picioare si sa imi spui ca.. sti sa mergi cat de cat pe motor, d'astia cu filmuletze ca ale tale sunt sute. urinez pe voi cu jet frustratilor.

stai jos. 4 (Patru).

p.s. urmeaza warn, dar stiu ca merita, hea hea

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinner absolut in toate posturile tale ne arati cat de arogant esti , de fiecare data faci observatii si comentarii inutile ....

Omu merge cum vre **** lui si cu cat vrea , trebuie sa ai tupeu sa mergi atat cu un motor , apreciez asta , insa nu`i pot zice la om " nu mai merge asa ca ..... niciodata nu stii " face ce vrea cu viata lui

Daca tu nu ai sange sa`i tragi la motor 280 , te inteleg , te apuci sa scrii din scaun comentarii

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heahea. baiete aici nu e vorba de avut coi. E vb de inconstientza. E o mare diferenta, nu stiu daca sesizezi. Adica avea coi in cazul in care voia sa vada daca urmeaza sa moara sau nu. SI nu cred ca era intentia lui asta. Inconstienta pentru ca sunt sigur ca nu voia sa isi puna capat zilelor, dar voia sa traiesca intens.

Cat despre scris din scaun comentarii eu zic sa te abtii, nu de alta dar nu ai stat la curul meu sa vezi cum stiu sa merg. Nu stiu care sunt abilitatile tale de motociclist si de aceea nu comentez despre tine la acest capitol, asadar abtine-te si tu cand este vb de mine.

Faza cu fiecare face ce vrea cu viata lui este o afirmatie destul de.. redusa ca si gandire in cazul de fatza, pentru ca la cum mergea el nu DISPUNEA NUMAI DE VIATA LUI ACOLO? intelegi?

Chiam spuneam pe un topic undeva, ca nu am nimic impotriva astora care merg asa, dar ca am o singura pretentie, sa moara singuri, fara oameni nevinovati dupa el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu sinner ... daca vrei sa mori atunci fa-o singur .... daca vrei sa te lauzi ca esti tare si mare e OK din partea mea dar nu ne arata cat de lipsit de interes esti fata de lumea care participa la trafic cu tine ... sincer as vrea sa citez pe cineva din forumul asta care facea misto de unu de vroia sa isi cumpere carnet de conducere .... si anume :

"PS: vand sicrie" dar numa unu ca daca mai iei si pe altcineva cu tine atunci nu e bine... nu comentez aptitudinile tale ... din pct meu de vedere esti OK .... nu contest calitatile tale ... dar mergi cam riscant ... mai bine incerci sa te mai calmezi un pic ... parerea mea ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu sinner ... daca vrei sa mori atunci fa-o singur .... daca vrei sa te lauzi ca esti tare si mare e OK din partea mea dar nu ne arata cat de lipsit de interes esti fata de lumea care participa la trafic cu tine ... sincer as vrea sa citez pe cineva din forumul asta care facea misto de unu de vroia sa isi cumpere carnet de conducere .... si anume :

"PS: vand sicrie" dar numa unu ca daca mai iei si pe altcineva cu tine atunci nu e bine... nu comentez aptitudinile tale ... din pct meu de vedere esti OK .... nu contest calitatile tale ... dar mergi cam riscant ... mai bine incerci sa te mai calmezi un pic ... parerea mea ...

ai dreptate, la fel si Andrei RN, dar totusi s nu judecam omul dupa o singura fapta, de ex si eu am mers d curand cu gsx-f ul meu cu 200 km/h. Ce e drept am ajuns la viteza respectiva si am bagat-o usor in frana de motor nu cum face cel din fimuletz, insa ce vreau s spun este ca a fost un moment de eliberare in care m-am simtit super (pt ca numai era nimeni p banda mea, decat de pe contrasens au venit 3-4 masini. Poate si omul a patit la fel, pacat ca nu posteaza si el s ne explice ce a fost in mintea si in inima lui.

P.S. : Pt autor filmuletzului ii sugerez s incerce viteza aceasta pe piste, acolo unde sigur nu omori p nimeni si riscul de a se intampla ceva e mult mai mik. Merci si numai bn

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet, nu am nimic cu nimeni atata timp cat nu crapa si altii dupa ei.

cat despre laudat.. fiecare cat il duce. daca te lauzi cu halul ala de strunit motorul..adica lipsa totala.. atunci na.. atata poti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai domoleste frate viteza ca ii dai mult prea tare pe stradutele alea inguste din oras , imi placesi mie viteza merg si eu foarte tare dar precaut nu imi risc viata si viata celor din jur ptr niste adrenalina sau pt youtube mai tempereaza gazul ca e de rau ciao si numai bine ps intradevar motorul merge de nota 10 urca in ture foarte foarte bine

ti-a cam fugit spatele aici :

uitati aici depasire sinucigasa

hahahahhaha must see aceiasi gasca : http://www.youtube.com/watch?v=KkR50b5O7L4

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti si voi remarcile mai cu talent,numai jigniti oamenii...Mai multa diplomatie nu strica.

denumeste "mai cu talent" .... ca pe mine m-ai dat gata ... adica mai cu talent la ce??? sau mai degraba talent la scris sau cum???? Diplomatie zici??? ce e aia ??? diplomati sunt ambasadorii si delegatiile oficiale .... nu cred ca e loc de diplomatie aici ... ceea ce face tipu se numeste " ma duc sa incerc sa mor, cine stie poate trag si pe altii dupa mine" .... eu zic ca eu unu am fost inca prea diplomat cu omu... ma rog daca el crede ca ceea ce face ii va aduce faima atunci e un mare fassssss ... repet ... nu am nimic cu el ci doar cu ce ar putea face in inconstienta lui ... dupa cum arata in filmuletele alea nu cred ca are mai mult de 20...22 de ani si sincer dupa cum merge nu cred sa prinda 25 ... dar asta nu e treaba mea ci a lui ... nu zice nimeni omule sa nu ii dai ... da-i pana crapa injectia, pana ii sar bujiile pana se topeste lantul dar fa-o nene undeva unde de tine depinde numai viata ta nu si a altora ... eu unu nu o sa merg niciodata cu asa viteza ... poti sa ma faci las sau cum oi vrea dar eu am mai mult respect pt viata mea decat au altii ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...