Mergi la conţinut

Actiune Umanitara - Gabone


Noni

Recommended Posts

Boala lui Gabone este în stadiu avansat, metastază de grad 4, adică celulele canceroase se extind la ţesuturile moi.

Tratamentul dureaza 6 luni, citostatice şi medicamente. Pentru că sistemul medical românesc are nevoie de mult timp, pile şi relaţii ca să aprobe dosarul, Gabone trebuie să aştepte, iar timpul nu prea e de partea lui. Până dosarul lui va fi aprobat, tratamentul costă lunar 10,000 RON.

Putem să îl salvăm pe Gabone?

http://ghitagabriel.wordpress.com/

post-1-1210775964_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa se incerce sa se faca o campanie in mass media.Nu se pierde nimic daca se incearca asta si nici nu o sa rada nimeni.Asta e parerea mea pt ca sunt multi cu bani care ar putea dona sume consistente imediat.

Altfel, contribuim noi cu cat putem

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1der e o idee buna! Dar hai daca tot vorbim sa si facem ceva...hai sa ne intalnim weekend ul asta mai multi motociclisti, eventual si oameni care il cunosc caci ar fi de un real folos si sa mergem la televiziuni ceva...la radiouri...haideti sa facem inca o fapta buna. Si nu uitati si sfatul meu referitor la Becali! A mai ajutat si pana acum!!!

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt uimit de ceea ce fac Oamenii ptr mine, cu ajutorul familiei TRIKE1, Dumnezeu sa le dea sanatate, am reusit sa-mi procur medicamentul numit MABTHERA (produs de firma ROCHE- Anglia), in valoare de 7.300 ron si la aceasta ora 00.28,sambata 17 Mai,mai am cca 50gr si termin de administrat aceasta substanta.

Tot datorita sistemului medical din romania(scriu intentionat cu litera mica),am ajuns in acest hal, stadiu si grad de boala.M-au operat de 2ori,crezand ca am altceva.Am colindat spitalele din bucuresti, in lung si in lat, nu va explic ce raspunsuri am primit si ce solutii.NO COMMENT.

Am gasit un medic profesionist care a avut rabdare si a dat dovada de intelepciune tibetana, daca pot spune, care m-a trimis la o clinica in Israel care a depistat aceasta forma rara de cancer.

Dupa 2 ani de lupta si operatii, chinuri si bani aruncati pe geam, stiam ceea ce am.

Referitor la medicament, nu se poate face mai nimic deoarece satul roman subventioneaza acest medicament de la producator si pina la mine in vena pretul ptr o cura este de 73.000.000 lei vechi; nu exista mai ieftin, trust me.

Acum va las sanatosi dragilor, ma duc sa chem asistenta sa-mi extraga perfuzia din vena si sa ma pot culca si eu, ca-mi ajunge de la orele 10.30 din ziua de 16 mai.

Daca auziti pe careva care vrea mobra mea...o vand ptr a mai scoate parleala cu boala asta, oricum anul acesta la mine este pierdut.

Ma inclin in fata dumneavoastra doamnelor, domnisoarelor si bai domnilor si va multumesc ptr tot ce faceti ptr mine.

gabone/NASHUGABI/dublu JACK/ sau mai simplu GABI

pt BUBU, nu exista o logica in aceasta boala, nu a fost determinata de ceva anume, s-a declansat si gata.

va pup

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...