Mergi la conţinut

R1 Sabinrace


Recommended Posts

poza aia este luata de pe net oricum ;)....iar el daca zice ca si-a luat un porsche si a comparat-o cu aia...banuiesc ca este un 944 in cel mai bun caz....sau un 924 cu racetek tuning pe ea :D

Uite aici ce schimb maret a facut celebrul clown Sabin, si da e un 944 insa nu cel din poza pusa de el : http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...c=50877&hl=

Iar mobra celebra deja e pusa la vanzare de noul proprietar : http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...c=54480&hl=

=))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici ce schimb maret a facut celebrul clown Sabin, si da e un 944 insa nu cel din poza pusa de el : http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...c=50877&hl=

Iar mobra celebra deja e pusa la vanzare de noul proprietar : http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...c=54480&hl=

=))

si uite asa se pierde urma trotinetei `preparate` de racetek... si in sezon o sa auzim de unu cu rossi replica lipit de vreun copac din cauza ca nu l-au tinut franele sau mai stiu eu ce dracu...

Felicitari sabine... cum zicea unu in topicul de vanzare al porsche-ului... o speli, o piepteni putin si daca ai rabdare 2-3 ani poti sa mergi cu ea la raliul masinilor de epoca Bucuresti-Giurgiu

Later edit

il vad si pe Chelie citind topicul lui sabin... probabil ca acum l-a descoperit si cumva ii pare rau de afacerea facuta cu sabin. eu zic sa nu plangi batrane, ai reusit sa scapi de o gloaba si ai luat o rabla =))

vezi ca sabin te-a pacalit... sa ii ceri oglinzile lui superman... sa insisti chiar daca master of racetek zice ca motoru e facut numai pentru circuit... bate campii! cu oglinzile alea poti sa il folosesti pe superman macar atunci cand te barbieresti =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

Chiar sunt fericit ca masina a ajuns la un cunascator...

Dar de ce nu ai luat si tu un porsche adevarat si nu asta cu motor de audi 80

Motrul de Audi este pus doar pe Porsche 924.

Iar pe unele modele de audi 80 au fost puse motoare de porsche.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci gata, ai rezolvat-o si anul asta cu competitii, teste, aerodinamicisme dovedite pe circuit, setari profi la fata locului, gume de 800 de eur,spiritul lui rossi + mihai viteazu&alienii razvratiti... etc etc...fix cum am prezis :)

ps: eu stiu ca nu ai vandut-o :D

Au trebuit 80 si ceva de pagini pentru a ajunge la un final cunoscut de la prima :D

Ce pacat.....eram curios sa il vad la Serres saptamana viitoare pe superman :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masini frumoase dar mecanica de kkt.

De aceea se vand la 2 bani.

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...mp;#entry278408

ma foarte indoiesc

orice porsche din orice an dar de conditie buna valoreaza foarte mult.

mecanica de fapt face din porsche cea mai ater masina

daca porsche cumva costa 2000 de dolari,altele cu siguranta se invart la 20-30

nu stiu starea masinii lui sabin dar daca este buna atunci a facut o afacere buna

daca e proasta,atunci se face bunca cu ceva munca,ce lui am vazut ca ai place defapt sa faca.

e treaba lui

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice porsche din orice an dar de conditie buna valoreaza foarte mult.

mecanica de fapt face din porsche cea mai ater masina

Aiurea.

Sunt un fan la Mercedesului si iti pon spune ca au cateva modele de kkt.

Audi sa nu mai vb ca s-au facut de rusine mare peste ocean.

Porsche au facut compromisuri oribile cu 924 si 944 a fost ceva mai bun dar ....

Motoarele europene nu au fiabilitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea.

Sunt un fan la Mercedesului si iti pon spune ca au cateva modele de kkt.

Audi sa nu mai vb ca s-au facut de rusine mare peste ocean.

Porsche au facut compromisuri oribile cu 924 si 944 a fost ceva mai bun dar ....

Motoarele europene nu au fiabilitate.

Din cate stiu e o mare pasiune in america pt modelele 911 restu intr-adevar au fost compromisuri pt cei cu buget restrans.

Din curozitate Audi cu ce s-a facut de ras peste ocean?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa pierderea lui R1-Zorro am ramas cu o adanca gaura in suflet.

Imi place MV Agusta dar este prea impecabila si nu o pot trece in sectorul meu de motociclete preparate (Ferrari) drept pentru care mi-am gasit-cumparat motocicleta mea de scandal:R1 2003.

Incep acest topic chiar daca va fi foarte controversat de catre soarcii de Guinea tocmai pentru a arata tuturor parerea mea despre ce inseamna motocicleta si care sunt problemele pana sa-mi atinga standardele.

In imagine este exact motocicleta pe care tocmai am luat-o si voi incerca cat mai des sa va fac poze si sa va explic de ce am ales schimbari Geometrice, Design si Tehnic.

Vizionare placuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca moderatorii mi-au sters postarile ... incepusem sa regret limbajul folosit ... ma rog ... asta e ...

on topic: Sabine ... ca de obicei te-ai dat in stamba aiurea in tramvai .... te-ai umflat si te-ai dezumflat precum baloanele ... imi pare rau sa iti spun dar nu ai realizat nimic ... absolut nimic .... o codita ridicata, o sa pt pasager sifonata, niste autocolante, niste frane netestate, deci per total YAMASUZUKI-ul tau e un mare KITCH .... felicitari ... macar data viitoare nu te mai lauda omule atat ... ca faci, ca dregi, ca rupi ... ca stii prea bine ca nu ai instalatia de cojones necesara unei provocari pe pista si alte alea ....si nici talentul de mare mecanic pe dirizina cu care te-ai laudat .... ne-ai dus de nas o iarna intreaga si nu ai realizat nimic ... sa vad si eu yamaha asta cu cel putin 40 de cai in plus .... plm ... esti un mare mincinos si un mare fricos

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca moderatorii mi-au sters postarile ... incepusem sa regret limbajul folosit ... ma rog ... asta e ...

on topic: Sabine ... ca de obicei te-ai dat in stamba aiurea in tramvai .... te-ai umflat si te-ai dezumflat precum baloanele ... imi pare rau sa iti spun dar nu ai realizat nimic ... absolut nimic .... o codita ridicata, o sa pt pasager sifonata, niste autocolante, niste frane netestate, deci per total YAMASUZUKI-ul tau e un mare KITCH .... felicitari ... macar data viitoare nu te mai lauda omule atat ... ca faci, ca dregi, ca rupi ... ca stii prea bine ca nu ai instalatia de cojones necesara unei provocari pe pista si alte alea ....si nici talentul de mare mecanic pe dirizina cu care te-ai laudat .... ne-ai dus de nas o iarna intreaga si nu ai realizat nimic ... sa vad si eu yamaha asta cu cel putin 40 de cai in plus .... plm ... esti un mare mincinos si un mare fricos

da' ce ai luat-o bre asa personal? ori te-a pacalit omu' sa investesti in proiect si acum ti-ai pierdut capitalul ? =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce poveste....ce happy end.......eu am mers de la inceput pe mana coxului.Stiam ca Sabin o sa clacheze,din posturile pe care le facea.

Oricum e cel mai vizionat si mai uzitat topic de pe PRO-BIKE.Noni, sabin merita o bere.

Succese in continuare

PS:Cred ca proprietarul noului captain planet isi da cu pumnii in cap de oftica.....daca mai are timp....sau in cazul in care foloseste frana de motor...buahahahahahahah

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu e o mare pasiune in america pt modelele 911 restu intr-adevar au fost compromisuri pt cei cu buget restrans.

Din curozitate Audi cu ce s-a facut de ras peste ocean?

Da, 911 este de fapt modelul original si ce a deviat de acolo. Porsche este boxter.

Pai in ani '80 Audi 100 ramanea in drum ca nu mai mergea motorul si acum le cumperi cu $200.

In ani '90 au trecut la comenzi fly-by-wire si au fost multe cazuri in care masina pleca singura de la stop.

Acum in noul mileniu fac multa reclama si mult design frumos dar eu judec o firma dupa masinile functionale de 20-30 de ani.

ma nu mai faceti misto de om....chiar are ceva la cap...la modul cel mai serios

Mai in gluma mai in serios dar are mai multa mecanica in el decat 95% din cei de pe aici care macaie si ei pt distractie pe net.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai in gluma mai in serios dar are mai multa mecanica in el decat 95% din cei de pe aici care macaie si ei pt distractie pe net.

Unde ai vazut tu asta???

Pentru ca mai mult strica decat repara!!!!

A facut o strutzocamila de motoreta cu care n-a avut nici el curajul sa se dea.....

Arata-mi ceva constructiv si bun din ceea ce a facut sabin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...