Mergi la conţinut

R1 Sabinrace


Recommended Posts

Pai poti sa incepi aici daca sti sa citesti.

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=51020

Sau te uiti doar la poze.

Las-o moarta Andrei....nu stau acum sa intru in polemica cu tine pentru ca nu are rost...

Mai ales pe un asa subiect si pentru un asemenea personaj!!!

PS Acum vreo 4 ani m-ai ajutat cand aveam mare nevoie si nu am uitat!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In anii 80 problemele Audi (si ale majoritatii motoarelor) purtau numele "black death". In secolul 21 problema se numeste sludge iar motoarele sufera de sludge build-up. Motoarele VAG sunt printre cele mai afectate. Americanii stiu mai bine terminologia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis motorul in a 3 a zi. Azi fiind a 4 a...

M-am dat primele 2 zile cu ea si i-am cautat problemele. Masina a fost pe la mecanici (la varsa ei era normal) unii buni altii varza...

Ex proprietarul a incercat sa o conserve in forma originala dar nu a avut bugetul si conexiunile necesare ptr a o face ata.

Mi-a cazut distributia la relanti din gresala de asamblare... Am demontat-o ieri si am gasit valva pistonului 4 evacuare stramba... Noroc ca omu mai avea un motor de piese si mi-a adus chiuloasa.

Acuma daca tot am desfacut-o am sa-i cresc putinel compresia si am sa-i scot catalizatorul si alte porcarii ce-o limiteaza.

Are un consum mic si pe air-fuel mi-a dat foarte sarac amestecul in toate ipostazele.

Ii cresc compresia acum si o reasamblez dupa care voi trece la management caci nu sunt multumit deloc de amestec si cei 160 cai din care eu n-am simtit decat maxim 120.

Mi-a placut forma lui 944 din tinerete si inca imi place la nebunie. E o forma clasica dar cu tente Race.

Ceea ce-i foarte misto e interiorul restaorat si jantele (cumparate de mine in a 2 a zi) pe 18 de Porsche 911 Turbo 2004... Am dat 1000 pe ele dar fac toti banutii si cu siguranta imi vor tine nebunia pe trasa...

Cat despre R1 am mers cu el si e o super motocicleta. Se ridica pe-o roata ca nebuna, Franele (Discuri brambo 320, Janta PVM, si etrieri de Hayabusa cu pompa Brambo 16 si conducte racite) raman cu adevarat super frane testate de mine ca fiind impecabile. M-am atins de motor si i-am schimbat uleiul. La cei 1300km cat avea nu aveam de ce sa ma apuc s-o prepar ci mai bine s-o vand cu nod in suflet dar fericit ptr cel c-o va avea.

Deci revin la sbiect si va voi afisa poze cu cele 2 moto Custom ramase in constructie (chiar cu intarziere CB500) dar sper ca inteleg clientii de ce...

Cand toate 3 vor fi gata vor fi chemate la BikersClub pentru a le putea admira si a primi berile promise...

Cat despre iarna care tocmai se dizolva cred ca a fost ptr toti Fun si am tras concluzia ca defapt eu si Coxanelu ar trebui sa fim Barmani.

Cred ca BikersClub-ProBike ne face 2 tesghele fata in fata sa ne distram asa un 3 zile si 3 nopti...

:beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis motorul in a 3 a zi. Azi fiind a 4 a...

M-am dat primele 2 zile cu ea si i-am cautat problemele. Masina a fost pe la mecanici (la varsa ei era normal) unii buni altii varza...

Ex proprietarul a incercat sa o conserve in forma originala dar nu a avut bugetul si conexiunile necesare ptr a o face ata.

Mi-a cazut distributia la relanti din gresala de asamblare... Am demontat-o ieri si am gasit valva pistonului 4 evacuare stramba... Noroc ca omu mai avea un motor de piese si mi-a adus chiuloasa.

Acuma daca tot am desfacut-o am sa-i cresc putinel compresia si am sa-i scot catalizatorul si alte porcarii ce-o limiteaza.

Are un consum mic si pe air-fuel mi-a dat foarte sarac amestecul in toate ipostazele.

Ii cresc compresia acum si o reasamblez dupa care voi trece la management caci nu sunt multumit deloc de amestec si cei 160 cai din care eu n-am simtit decat maxim 120.

Mi-a placut forma lui 944 din tinerete si inca imi place la nebunie. E o forma clasica dar cu tente Race.

Ceea ce-i foarte misto e interiorul restaorat si jantele (cumparate de mine in a 2 a zi) pe 18 de Porsche 911 Turbo 2004... Am dat 1000 pe ele dar fac toti banutii si cu siguranta imi vor tine nebunia pe trasa...

Cat despre R1 am mers cu el si e o super motocicleta. Se ridica pe-o roata ca nebuna, Franele (Discuri brambo 320, Janta PVM, si etrieri de Hayabusa cu pompa Brambo 16 si conducte racite) raman cu adevarat super frane testate de mine ca fiind impecabile. M-am atins de motor si i-am schimbat uleiul. La cei 1300km cat avea nu aveam de ce sa ma apuc s-o prepar ci mai bine s-o vand cu nod in suflet dar fericit ptr cel c-o va avea.

Deci revin la sbiect si va voi afisa poze cu cele 2 moto Custom ramase in constructie (chiar cu intarziere CB500) dar sper ca inteleg clientii de ce...

Cand toate 3 vor fi gata vor fi chemate la BikersClub pentru a le putea admira si a primi berile promise...

Cat despre iarna care tocmai se dizolva cred ca a fost ptr toti Fun si am tras concluzia ca defapt eu si Coxanelu ar trebui sa fim Barmani.

Cred ca BikersClub-ProBike ne face 2 tesghele fata in fata sa ne distram asa un 3 zile si 3 nopti...

:beer:

Pana la urma se lasa cu limbute in popou din partea celor mai indarjiti dusmani de pe forum

ma nu mai faceti misto de om....chiar are ceva la cap...la modul cel mai serios

si tu brutus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate s-au intanlit la o bere si fata in fata discuti altfel, asa din spatele monitoarelor oricine e tare-n clontz. Si nu cred ca vreounul din ei, la temperamentul lor, ar fi in stare de pupat in fund. De ce nu va intanliti voi, cei de pe topicul asta, la o bere, ca parca altfel discutati? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate s-au intanlit la o bere si fata in fata discuti altfel, asa din spatele monitoarelor oricine e tare-n clontz. Si nu cred ca vreounul din ei, la temperamentul lor, ar fi in stare de pupat in fund. De ce nu va intanliti voi, cei de pe topicul asta, la o bere, ca parca altfel discutati? :D

Cand e vorba de bere oricand oriunde :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am vazut nicaieri cu sabin desi nu exclud sa bem o bere vreodata daca nu i se tureaza turbina aiurea :) nu am facut nicio pace pentru ca nu era niciun razboi

imi place mult modelul 944 dar doar cel ajutat de turbina in varianta turbo 220cp sau turbo S 250 cp, extrem de rar :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai in gluma mai in serios dar are mai multa mecanica in el decat 95% din cei de pe aici care macaie si ei pt distractie pe net.

CORECT! bai, asta e realitatea, 90% din forumisti nici nu stiu sa-si schimbe uleiul la moto. eu una stiu sa schimb un ulei, stiu sa scot o bujie.. dar puneti-ma sa scot rotile... LOL

Am deschis motorul in a 3 a zi. Azi fiind a 4 a...

M-am dat primele 2 zile cu ea si i-am cautat problemele. Masina a fost pe la mecanici (la varsa ei era normal) unii buni altii varza...

Ex proprietarul a incercat sa o conserve in forma originala dar nu a avut bugetul si conexiunile necesare ptr a o face ata.

Mi-a cazut distributia la relanti din gresala de asamblare... Am demontat-o ieri si am gasit valva pistonului 4 evacuare stramba... Noroc ca omu mai avea un motor de piese si mi-a adus chiuloasa.

Acuma daca tot am desfacut-o am sa-i cresc putinel compresia si am sa-i scot catalizatorul si alte porcarii ce-o limiteaza.

Are un consum mic si pe air-fuel mi-a dat foarte sarac amestecul in toate ipostazele.

Ii cresc compresia acum si o reasamblez dupa care voi trece la management caci nu sunt multumit deloc de amestec si cei 160 cai din care eu n-am simtit decat maxim 120.

Mi-a placut forma lui 944 din tinerete si inca imi place la nebunie. E o forma clasica dar cu tente Race.

Ceea ce-i foarte misto e interiorul restaorat si jantele (cumparate de mine in a 2 a zi) pe 18 de Porsche 911 Turbo 2004... Am dat 1000 pe ele dar fac toti banutii si cu siguranta imi vor tine nebunia pe trasa...

Cat despre R1 am mers cu el si e o super motocicleta. Se ridica pe-o roata ca nebuna, Franele (Discuri brambo 320, Janta PVM, si etrieri de Hayabusa cu pompa Brambo 16 si conducte racite) raman cu adevarat super frane testate de mine ca fiind impecabile. M-am atins de motor si i-am schimbat uleiul. La cei 1300km cat avea nu aveam de ce sa ma apuc s-o prepar ci mai bine s-o vand cu nod in suflet dar fericit ptr cel c-o va avea.

Deci revin la sbiect si va voi afisa poze cu cele 2 moto Custom ramase in constructie (chiar cu intarziere CB500) dar sper ca inteleg clientii de ce...

Cand toate 3 vor fi gata vor fi chemate la BikersClub pentru a le putea admira si a primi berile promise...

Cat despre iarna care tocmai se dizolva cred ca a fost ptr toti Fun si am tras concluzia ca defapt eu si Coxanelu ar trebui sa fim Barmani.

Cred ca BikersClub-ProBike ne face 2 tesghele fata in fata sa ne distram asa un 3 zile si 3 nopti...

:beer:

S-AU IMPACAT FETELEEE!!! BRAVO FEY, VA PUP TZATZELOR! :))

Da ce-ti mai place bere nebunule !!!

TU ai sa-mi dai mie o bere, altfel te reneg! tz tz tz

o sa-ti fie dor de mine ma :P

ps; am uitat sa mentionez cat de mult si-a schimbat sabin comportamentul... nu a mai jignit pe nimeni. :)

costel tot instigator a ramas :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CORECT! bai, asta e realitatea, 90% din forumisti nici nu stiu sa-si schimbe uleiul la moto. eu una stiu sa schimb un ulei, stiu sa scot o bujie.. dar puneti-ma sa scot rotile... LOL

ia te uita unde era mecanicoasa! ai preturi bune? ca vin si eu sa schimb uleiul la scuter :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi mai place BEREA tov moderator global :D si pentru aceasta greseala trebuie sa o dai tu la barmanita aia cu funduletu obraznic :wub:

Mda, la naiba si cat nu-mi place sa fac greseli de genu asta !!! Ce-ti mai place funduletzu ala nebunule =)) (mie nu :P) !!! Dau ma, dar saptamana viitoare ca acum am toata agenda ocupata =)) !!!

TU ai sa-mi dai mie o bere, altfel te reneg! tz tz tz

o sa-ti fie dor de mine ma :P

Nuuuuuuuu plsssss nu face asta, dau 2 numai sa nu ma renegi florareaso (nu ti-a mai zis nimeni de mult asa :D) !!! Ne auzim la telefon, vorbim si cu scuteristu' si iesim !!!

Da de ce, pleci undeva ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce-i foarte misto e interiorul restaorat si jantele (cumparate de mine in a 2 a zi) pe 18 de Porsche 911 Turbo 2004... Am dat 1000 pe ele dar fac toti banutii si cu siguranta imi vor tine nebunia pe trasa...

si uite asa ai dublat valoarea masinii =))

unde se da berea aia ? la ce `restaorant` ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia te uita unde era mecanicoasa! ai preturi bune? ca vin si eu sa schimb uleiul la scuter :D

am zis ca stiu cum se face, nu si ca o sa fac! deci schimbatu tot in atributiile tale intra!! hea hea te astept cu carpa si lighean

Mda, la naiba si cat nu-mi place sa fac greseli de genu asta !!! Ce-ti mai place funduletzu ala nebunule =)) (mie nu :P) !!! Dau ma, dar saptamana viitoare ca acum am toata agenda ocupata =)) !!!

Nuuuuuuuu plsssss nu face asta, dau 2 numai sa nu ma renegi florareaso (nu ti-a mai zis nimeni de mult asa :D) !!! Ne auzim la telefon, vorbim si cu scuteristu' si iesim !!!

Da de ce, pleci undeva ??

bine, imi astept berea :D dar hai odata!! poate facem un paintball ca s-a mai incalzit... ?

si uite asa ai dublat valoarea masinii =))

unde se da berea aia ? la ce `restaorant` ?

nu se dai mai nicio bere, nu te.ai obijnuit?? :)) doar gura e de ei!!

din cauza acestui topic am avut o iarna foarte frumoasa

acum treburile s-au linistit ,chiar prea mult

faceti treaba un pic mai picanta va rog

ma da d

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...