Mergi la conţinut

Concurs De Creativitate


Noni

Recommended Posts

arata bine, sunt un soi de stencils, asa te-ai gandit, nu?

imi place al doilea slogan: "ma lovesti / te lovim". foarte tare! il apreciez mult ca impact si cred ca-i cu-adevarat un slogan foarte reusit (pentru un club de ucigasi, par egzamplu), tocmai pentru ca efectul deriva dintr-un declic gregar si cat se poate de josnic. :thumbup: totusi, imi permit sa contrazic una din vorbele d-lui Machiavelli si sa spun ca scopul NU scuza mijloacele.

imi aduce aminte si de:

"dai in mine? / dai in tine! / dai in fabrici si uzine / dai in campuri si tractoare / dai in clasa muncitoare"...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a venit pe moment din porcariile cu MAFIA...you hit me we hit you... si in legatura cu imaginea...mi se pare clar ca reprezinta motociclist/scuterist impozant ... care iti starneste curiozitatea citirii mesajului. totusi nu stiu daca se mai tine campania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imaginea este fara doar si poate dinamica, m-as referi strict la forma blow-ului din jurul motoristului -i-as da o forma mai coerenta si motoristului i-as simplifica detaliile. sloganul e bine sa fie mai marisor, astfel ca-n marimea naturala sa fie citibil de la 2-3 metri.

despre campanie: si eu cred la fel, pare moarta, pesemne din cauza crizei, dar le e rusine sa spuna ca nu mai sunt bani de stickere, "ca sa nu slabeasca entuziasmul maselor populare" -asa cum bine spunea tovarasu` Mao.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

hai ca m-am uitat si io la proiecte.

toate mi se par ok. ala cu - impartim acelasi drum- este foarte ok dar nu e inca pentru romania. este cam moale.

ala cu -ma lovesti, te lovim- e tare; e foarte potrivit ca slogan pentru o gasca de motociclisti mai agresivi.

mie mi-a venit in cap unu mai la mijloc - nu fii dur, ca ti-o trag la kur - dar nu cred ca ar merge la dame,

la dame artagoase ar merge - nu fii dura ca ti-o trag la gura -

acuma daca nu iese un afis poate dau o idee hip-hoperilor :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai bine ar inchide topicul acesta care este deschis de pe 08 October 2009 - 08:55 PM . A trecut un an si o luna si inca nu sa finalizat nimic.

Topicul arata exact ca si parlamentul Romaniei cu alesii lui.

MARE BIROCRATIE. RUSINICA

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai bine ar inchide topicul acesta care este deschis de pe 08 October 2009 - 08:55 PM . A trecut un an si o luna si inca nu sa finalizat nimic.

Topicul arata exact ca si parlamentul Romaniei cu alesii lui.

MARE BIROCRATIE. RUSINICA

nu m-as grabi sa spun asta. sa nu uitam ca-i criza, cine are acum bani de stickere? topicul e bun si dupa cum s-a dovedit, muti au idei frumoase, mi se pare excelent ca exista aceste idei si cand s-o putea, se vor si tipari stickerele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa mai impingem educatia intr-un fel si cu aceasta ocazie lansez o intrebare care poate are raspuns pe undeva in forum: Cine are tipografie si e dispus sa faca la pret cat mai mic?

Sa vedem unde putem ajunge de departe (vb ca nr de stickere)

Hai sa va vad cati sariti cu tipografie si cu masterizati ale stickerelor?!?!?! Sa vedem cat le pasa la "motociclisti.ro"

ASTA DA, E O IDEE BUNA.

daca va fi ales vreunul din stickerele desenate de mine, pot pune la dispozitie desenul in format autocad (.dwg)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-as grabi sa spun asta. sa nu uitam ca-i criza, cine are acum bani de stickere? topicul e bun si dupa cum s-a dovedit, muti au idei frumoase, mi se pare excelent ca exista aceste idei si cand s-o putea, se vor si tipari stickerele.

Un an si mai bine pentru niste stickere?

Stiu ca proiectul nu a avut DEAD LINE... dar nici sa il tinem asa si sa il resurcitam cand o sa fie bani, in rest campanie de educare (vizuala macar cu ajutorul unui sticker) nu mai facem intre timp?

Sa masterizeze cineva 2-3-4 modele si cine are bani sa scoata un tiraj de cateva zeci, sute si sa le vanda cu un adoas mic sau inexistent ( stiu ca banii stau blocati pana se dau toate)

Eu vad din ce in ce mai multe masini cu diferite "stickere" cu atentie la motociclisti, care, de altfel slab vizibil din cauza culorilor si a scrisului prea mic pentru ce se pretind a fi.

Trebuie sa mai impingem educatia intr-un fel si cu aceasta ocazie lansez o intrebare care poate are raspuns pe undeva in forum: Cine are tipografie si e dispus sa faca la pret cat mai mic?

Sa vedem unde putem ajunge de departe (vb ca nr de stickere)

Hai sa va vad cati sariti cu tipografie si cu masterizati ale stickerelor?!?!?! Sa vedem cat le pasa la "motociclisti.ro"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...