Mergi la conţinut

Incepatori Pe Forum - Sa Facem Cunostinta


Cesar

Recommended Posts

salutari motociclisti.ma numesc Stiuca Catalin si nu am inca 18 ani.sunt pasionat de tot ce are motor(motociclete,masini de viteza,offroad,avioane),tuning auto si ciclism.prima motocicleta sper sa vina odata cu admiterea la facultate(drept recompensa:)))).pana atunci invat de la voi.peste 2 luni ma apuc de scoala de soferi,dar deocamdata doar B-ul ca pe viitor sa dau si A-ul.cu respect,styuk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.prima motocicleta sper sa vina odata cu admiterea la facultate(drept recompensa:)))).pana atunci invat de la voi.peste 2 luni ma apuc de scoala de soferi,dar deocamdata doar B-ul ca pe viitor sa dau si A-ul.cu respect,styuk.

Bine ai venit printre noi si speram ca pasiunea ptr moto sa nu fie doar un moft !

Daca-mi permiti , te-as sfatui sa faci un mic efort si sa incerci sa obtii ambele categorii in acelasi timp (o sa te coste mai putin per total) si sa incerci sa-ti gasesti un mic job ca sa poti participa si tu la "cadoul de admitere) . Astfel , iti vei aprecia mai mult mobra , care nu este chiar o jucarica sub pomul de Craciun... Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi si speram ca pasiunea ptr moto sa nu fie doar un moft !

Daca-mi permiti , te-as sfatui sa faci un mic efort si sa incerci sa obtii ambele categorii in acelasi timp (o sa te coste mai putin per total) si sa incerci sa-ti gasesti un mic job ca sa poti participa si tu la "cadoul de admitere) . Astfel , iti vei aprecia mai mult mobra , care nu este chiar o jucarica sub pomul de Craciun... Bafta!

sincer chiar mi-asi dori un part time dar timpul nu imi permite...anul acesta,unde vreua sa dau,sunt 26 de locuri..deci multa munca.pasiunea pt motociclete o am de mic,cred ca de la bunicu'.din pacate nu l-am cunoscut,aceasta pasiune aducandu-imoartea(a intrat un sarb cu tiru peste el,soferul adormind la volan).citeam aseara pe aici o discutie "primul motor de cat sa fie"si isi dadeau baietii cu parere.se pate muri si cu o mobra 50.deci...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Sunt Liviu din Bucuresti, zona Nicolae Grigorescu.

Am categoaria A de anul trecut dar deocamdata sunt doar "conservar". Poate primavara viitoare o sa fiu si eu pe doua roti.

LE: Am uitat sa precizez ca sunt destul de "ruginit". Am 35 de ani la activ, nevasta si copil :)

Asfalt uscat tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Sunt Liviu din Bucuresti, zona Nicolae Grigorescu.

Am categoaria A de anul trecut dar deocamdata sunt doar "conservar". Poate primavara viitoare o sa fiu si eu pe doua roti.

LE: Am uitat sa precizez ca sunt destul de "ruginit". Am 35 de ani la activ, nevasta si copil :)

Asfalt uscat tuturor!

Bine ai venit pe Pro-Bike, Liviu!

Ce te-a apucat la varsta asta "inaintata"? :tongue:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Radu Berceni 22 ani....Permit B din 2008 si incepator de prin Noiembrie 2010 Categoria A, dar nu am reusit decat sa-mi iau echipamentul moto....mobra ink o astept...strang banii(nu credite sau imprumuturi)...deocamdata conservar zi de zi, dar respect pt moto cu un abtipilb mare in luneta(Atentie la Motociclisti).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daniel Costache, Bucuresti, proaspat inscris la scoala moto (dragoste la prima vedere cu un BMW F800R azi la SMAEB), conservar din 2003, in prezent pasionat de 2 roti. (viitoare mobra nu sunt sigur ce...)

Bine v-am gasit!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Radu Berceni 22 ani....Permit B din 2008 si incepator de prin Noiembrie 2010 Categoria A, dar nu am reusit decat sa-mi iau echipamentul moto....mobra ink o astept...strang banii(nu credite sau imprumuturi)...deocamdata conservar zi de zi, dar respect pt moto cu un abtipilb mare in luneta(Atentie la Motociclisti).

Bine ai venit Radu! Grabeste-te cu mobra si echipamentul si stai cu ochii pe topicul pentru incepatori, o sa gasesti lucruri folositoare acolo.

Daniel Costache, Bucuresti, proaspat inscris la scoala moto (dragoste la prima vedere cu un BMW F800R azi la SMAEB), conservar din 2003, in prezent pasionat de 2 roti. (viitoare mobra nu sunt sigur ce...)

Bine v-am gasit!!!

Salut Daniel, pe sectiunea pentru incepatori o sa gasesti mai multe pareri argumentate cu privire la motocicletele potrivite incepatorilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh,cred ca e timpul sa ma prezint, desi bantui pe aici de 2 ani si ceva, de cand cu luatul carnetului...

Sunt cativa useri care ii cunosc si au respectul meu pt ca m-au ajutat cu sfaturi de-a lungul anilor,a venit in sfarsit momentul sa nu mai fac pe "cel ce imprumuta gixerul de 750" si sa trec si eu in sfarsit pe mobra mea...

Inginer mecanic, 24,frecator de duda pe motiv de bursa, posesor de un GSX 400 (o baba ceva mai puturoasa,dar tot suficient sa te ia smurd-ul cu farasul de o calci pe coada)...in stare bunicica, zic eu, trecut prin ceeva experiente pana acum, sunt verde pe la marginea frunzei , cum se zice, de prin zona tineretului, va salut si va urez toate salutarile in orice forma preferati.

Pana fac anul pe mobra mea proprie,ma declar cam incepator (si mi se cam rupe de ce claxoane primesc).Va salut din mers,si la semafoare ;)

I come in peace!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

desi a trecut ceva timp de cand sunt pe forumul asta - hai sa ma prezint si eu frumusel:

dan, 34 ani, din popesti leordeni, casatorit, 2 copii, economist de profesie - pasionat de fiare/mecanica, bricolator sef :)

pasiunea pentru mobre a inceput chiar cu o mobra 50 acu multi ani (cred ca de pe la vreo 3 anisori) ... si de atunci tot visez.

detinator de A din '96 (conservar zilnic) acum caut o scoala unde sa-mi "legalizez" nebunia, nu detin in acest moment nici o motoreta, cu exceptia unui piago ciao - nu radeti va roggg - pe care il desfac si-l fac de cate ori imi vine pofta sa ma murdaresc de ulei si sa miros a benzina -culmea...imi si iese :))

mai am in curte Kawa din 97 er5 (- al unui var), pe (langa) care ma tot dau - mai cu carpa, mai cu tubulara.

cand o veni vremea o sa-mi iau si un cruiser cat mai mareeeee - nu-s vitezoman, dar nici nu-mi displac SS sau naked-urile - iar pentru comuniste am o nostalgie deosebita!

de ceva timp stau si citesc cat pot pe forum tot ce-mi iese in browser - macar asa sa acumulez experienta :))

asfalt uscat si fara evenimente .... ca berea vine singura :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Sunt cel mai nou membru, sunt incepator atat pe forum, cat si pe motor. Ma numesc Vali, sunt din Orsova. Am A-ul din septembrie 2010 iar, motorul din iunie 2010. Mi-am luat motorul de cum l-am vazut, habar nu aveam despre motociclete (nici acum nu stiu mai nimic - la mecanica ma refer) la acea data nici nu aveam permis dar, a fost "dragoste la prima vedere". Este vorba de un Kawasaki VN 800 Clasic, din 1999, complet modificat din punct de vedere estetic, ca si motorizare avand motorul initial. Daca reusesc am sa postez cateva foto cu el, foto ce le am din anuntul de vanzare. Merita vazut zic eu, s-ar putea sa fiu subiectiv ,doar este al meu si nu l-as da cu dublul sumei cu care l-am luat (4.500 euro).

P.S. pt. motociclistii care intra in Orsova, dati un semnal si ne vedem.

post-34278-0-49453600-1302590112_thumb.j

post-34278-0-11707200-1302590169_thumb.j

post-34278-0-89646100-1302590311_thumb.j

post-34278-0-87314600-1302590428_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare stimabililor,

Felicitari pt "Festina lente" si "Programul de mentorat"

Salut minitechnic! Multumesc pentru "festina lente"... Cand vei avea vreme sa rasfoiesti forumul, vei descoperi ca mai sunt multe topicuri ce sper sa le gasesti interesante...:beer:

Toata bafta sa ai!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Sunt Alex, ploiestean din nastere, bucurestean de conjunctura.

Permis de anul trecut, calaresc un DR-Z 400, sunt genul care citeste, tace si face.....iar pana imi iau roti de sosea ne putem vedea doar pe coclauri, pe langa Comarnic.

Bafta si asfalt uscat!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...