Mergi la conţinut

Impozitul


RA007tuning

Recommended Posts

Deschid acest topic, pt ca nu prea am idee, si multi motociclisti sunt la fel si ar trebui informati, cat e impozitul la motociclete si cum se calculeaza?.....in functie de capacitate, de putere, de varsta. Eu din cate stiu e ca si la masini dupa capacitate, dar e mult mai putin diferentiat intre categoriile de motociclete si mai mic decat la orice masina de aceeasi capacitate la motoarele pana in 1400cc, iar peste aceasta capacitate e fix cat la o masina.....mi-e si mila de cei cu Dodge Tomahawk sau cu Boss-Hoss-uri de la noi :tongue: .....daca or fi asemenea motoare inscrise in ro...si mai nou am aflat, ca in anumite zone defavorizate e cu pana la jumatate redus uneori, si la auto si la moto si la case si alte imobiliare bineinteles.

Astfel, daca a-ti platit impozitul pe anul acesta, si stiti cat e la voi in localitate, v-as ruga sa postati localitatea(primaria) unde a-ti platit si modelul motocicletei, capacitatea cilindrica, si daca e ceva diferit ce conteaza la impozit(anul motocicletei, marca, tipul, etc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Nu stiu daca este concudent topicul, impozitul pe autovehicule este stabilit de primarii intre anumite limite. O sa ajungem sa ne facem sange rau ca altii platesc mai putin ca noi :biggrin:.

Italia : motocicleta Yamaha MT-03 (35 kW) - aproape 50 de E.

masina Fiat Punto din 2004 (66 kW) - aproape 130 de E.

Sa vedem cine mai isi face sange rau acum :D . Ah, la masini de lux (exemplu Porche Cayene) ajunge la peste 1.000 de E. Am vorbit cu un proprietar ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem cine mai isi face sange rau acum :biggrin: . Ah, la masini de lux (exemplu Porche Cayene) ajunge la peste 1.000 de E. Am vorbit cu un proprietar ...

Cam atat sunt si la noi impozitele pentru masinile cu capacitate cilindrica mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...