Mergi la conţinut

Ciinii Vagabonti.


swastik

Recommended Posts

Nu am niciun comentariu,ceea ce am subliniat mai sus spune totul despre tine

Dapoi chiar asa...

Care ti-a problema @alexerushi (javra nr 2 dupa beatrica ca oameni nu sunteti)

.....ai intrat si p-aci, vezi ca aci daca continui cu d-astea nu faci prea multi pureci de offtopicareala :confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici se da doar unul singur. Oricum ne certam degeaba, ca daca Lil Debul si inca catva ca el nu se infig mai tare in maidanezi tot cu ei ramanem.

De ce nu chemaţi minerii să vă scape de ei? Sînt încă în număr mare pe aci, şi o ard dubios oricum... şi au mai fost pe la voi, dar în alte scopuri. Gîndiţi-vă numai ce bine s-ar putea rezolva! V-ar scăpa de un flagel, şi ar avea şi ei săracii o ocupaţie... mai nobilă. Daaaa, o mineriadă a cîinilor! Şi la sfîrşit, swastik să vină la microfon şi să le mulţumească cinic că au făcut ordine în piaţă şi au plantat panseluţe pe spaţiul (maro!).. Părerea mea, hîc!

P.S.

Oare atunci viesparul va imigra ? sau ne va face o plîngere la haga ? să vină regele! cum care rege? regele animalelor că nu mai sîntem republica maidanezia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f buna intrebare. asa cum am spus deja, eu nu sunt de acord cu adaposturile. se cheltuie multi bani aiurea iar cainii mor pe capete si oricum nu le e bine astfel, e ca un lagar un astfel de adapost. (apropos, ati vazut vreunul? eu da...)

eu sprijin reintoarcerea cainilor din locul in care au fost ridicati, dar cu o obligatie ferma din partea unui apartinator de a rasunde pentru acel/acei caini in calitate de "stapan". stapanul sa raspunda legal pt eventualele muscaturi sau alte daune. indiferent ca tine cainele in casa sau pe strada (de preferat, evident, acasa si nu pe drum).

am tot respectul pentru asta. poti avea un respect egal pentru ce fac alti oameni? cu multa munca si suflet mult, sa stii. si fara satisfactii. doar castane si scuipaturi pe munca si sufletul nostru, asa cum vezi. si cum faci si dumneata . ...

Vad ca ti-ai mai revenit in simtiri si incepi sa fii cel pe care te cunosteam.....da esti inca departe, deci straduieste-te sa iti redobandesti pozitia dinaintea scandalului acesta.

Adaposturile sunt naspa, dar si starea din tara asta e naspa, in fine chiar capitalismul si democratia e cam naspa, dar cum tind sa cred ca zic aprox bine americanii la faza asta e oranduirea cea mai buna pe care o putem avea la momentul de fatza!

Nu-s deacord cu tine ca sa fie dus inapoi unde s-a gasit cainele macar dintr-un singur fapt, si anume ca ar ajunge tot in strada, si aceasta e prima directiva a actiunii, si anume eliminarea cainilor vagabonzi din strada. In Germania, suedia, Anglia nu-s in strada, deci nici la noi nu tre sa fie!

ca sa am un respect pe ceea ce face un om indiferent de rezultate, ar insemna sa respect si "munca" politicienilor, care no way!

Astfel eu respect doar munca care (mama ei de cacafonie, da defapt asa e orice munca) aduce rezultate....cat o fi ele de mici dar sa aduca rezultate multumitoare.

In sensul ca, daca eu ma apuc sa schimb o piesa rea cu una buna dar masina/motorul nu merge, am facut fix pix, si iti garantez ca nici nu imi e platita munca daca as lasa-o in stagiul acela.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca in cta sunt mai violenti :blum:

Posibil, mai ales ca am auzit ca si fomeile din Catza sunt mai ...rele...

mergeam frumos pe strada si deodata m-am trezit cu cainele de picior. muscat-marait inca putin apoi a fugit lasul.:whistling:

ce intrebare ?:-?

Mda, ala n-a fost atac, a fost o jucarie. Ii stii p-aia de-si arata coltii cu buzele rasfrante si maraie udor cu botul lasat aproape la asfalt? E, aia sunt naspa. Ori le dai primu, ori risti muscaturi, nu jucarie. Dupa ce am vazut doua faze pe tiparul asta cu oameni de pe strada si s-a lasat cu scuturat de carne grav, am patit-o si eu intr-o zi. M-am prins rapid si am bagat bombeul primul. Dar a trebuit sa dau ceva picioare, ca nu se lasau neam... Pana nu l-am atins pe unul in gat nu s-au carat. Dar asta mi s-a intamplat pe un coclau, prin niste demolari. Pe strada sau prin parcuri n-am dat de genul asta de fiare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil, mai ales ca am auzit ca si fomeile din Catza sunt mai ...rele...

Mda, ala n-a fost atac, a fost o jucarie. Ii stii p-aia de-si arata coltii cu buzele rasfrante si maraie udor cu botul lasat aproape la asfalt? E, aia sunt naspa. Ori le dai primu, ori risti muscaturi, nu jucarie. Dupa ce am vazut doua faze pe tiparul asta cu oameni de pe strada si s-a lasat cu scuturat de carne grav, am patit-o si eu intr-o zi. M-am prins rapid si am bagat bombeul primul. Dar a trebuit sa dau ceva picioare, ca nu se lasau neam... Pana nu l-am atins pe unul in gat nu s-au carat. Dar asta mi s-a intamplat pe un coclau, prin niste demolari. Pe strada sau prin parcuri n-am dat de genul asta de fiare.

coltii in piciorul meu,sange,anti tetanos...nu stiu.eu m-am simtit atacata.. cainii aia de care zici tu..n-am avut "norocul" sa dau de ei. am impartit cizme in cap cainilor ,dar atat.las exterminarea lor pe seama voastra :whistling: cand terminati in bucuresti cta va asteapta .

http://www.youtube.com/watch?v=w69fYxwaycM&feature=related

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cum ai scapat fara antirabice?

La exterminare nu ma bag nici eu, e treaba altora. Eu nu ma implic decat in conflictele umano-canine la care ma nimeresc de fata.

Si oricum, Catza e deja in Bucale, ma lovesc de ea zi de zi. Asa ca n-am ce sa mai caut si eu acolo, mai ales acum ca vi se surpa si faleza de sub blocuri... :shok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă, îi klar că ăştia doi andra şi speedyk nu ne mai bagă în seamă...

Pare că au deturnat topicu' în ceva de velantain!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă, îi klar că ăştia doi andra şi speedyk nu ne mai bagă în seamă...

Pare că au deturnat topicu' în ceva de velantain!

:P nu mai poate omu sa discute ca gata .haideee ma :))

nah,sa fiu on-topic . care vrea caine sa isi ia. restul de raman pe strazi faceti-i friptura sau ce vreti voi. :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lui @Lil nu i-au trecut spumele cu ciinii , doar ca Lil sta la tara acuma si a scapat , partial , de jegul din Bucuresti. Aici nu prea am ce "rezolva" desi ultima victima a fost facuta tocmai la tara , o ardea dubios si-mi minca gainile , un ciine venit de aiurea , printr-o gaura din gard.

=)) - kokoshule!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati ursi adormiti in barloguri obscure au prins viata la miros de potaie :D

Daaaa'.... motorete n-aveti/conduceti/reparati/modificati/reglati? :P

Tocmai ce-am pus mobra la ... uscat. Am scos-o la soare sa i se topeasca ultimele urme de gheata si zapada, ca deh, m-a prins ninsoarea cu ea la munca si fara husa. Acuma tocmai ce se usuca la soare, masurat bacteria: 12.72. Deci maine o iau acasica, ca cica o sa fie vreo 4 grade la pranz.

Pentru dulau' ala obraznic de la bloc: pazea, vaca is cumming home !!!

Mă, îi klar că ăştia doi andra şi speedyk nu ne mai bagă în seamă...

Pare că au deturnat topicu' în ceva de velantain!

Baaa, da gelosi mai sunteti.Zici ca au intrat fomeile in sac... =((

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ti-a problema @alexerushi (javra nr 2 dupa beatrica ca oameni nu sunteti)

.....ai intrat si p-aci, vezi ca aci daca continui cu d-astea nu faci prea multi pureci de offtopicareala :confused:

Auzi,daca cu atitudinea asta te astepti la reactii violente din partea mea,te inseli amarnic,astepti degeaba.Nici dincolo nu am sustinut o tabara sau alta,nu imi aduc aminte sa fi amenintat pe cineva in vreun fel sau altul,nu am sustinut decat metoda prin care am scapat de haitele de maidanezi din Oradea.De aici pana la "javra"e cale lunga,daca ai vrut sa fii glumet,nu ti-a iesit,daca ai vrut sa fii tu insuti,atunci e jale mare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comunitatea motociclistilor...my ass :thumbdown: fiecare si-a expus punctul de vedere.ati argumentat.ati contra argumentat...dar vad ca voi va certati pe bune. ia opriti-va putin si ganditi-va de ce va certati. EXACT ! din cauza unor javre .daca o chestie atat de neimportanta starneste atatea dispute nu vreau sa va vad discutand chestii mai serioase :mega_shok: .

:gathering::beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti cateii comunitari sa fie trimisi la mini.

O sa ii omor in chinuri.

giljotiini.gif

Sunt cel mai mare omorator de catei comunitari.

Sunt un sadic ce mai.

Let's kill them all.

Viespare you're next.

hunter.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care este metoda? poate ai scris deja si n-am fost eu pe faza, scz. (la ce post este?) daca nu, ai vrea sa o expui?

Mai,imi cer scuze pt. interventia mea de aici,insa nu imi place unde s-a ajuns,pe ambele forumuri tonul discutiei este de-a dreptul "adorabil" nu imi place sa ma repet dar daca ai timp,vointa si rabdare,gasesti detalii despre costurile celor doua metode,avantaje si dezavantaje si cel mai important,rezultatele,AICI

O seara faina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi,daca cu atitudinea asta te astepti la reactii violente din partea mea,te inseli amarnic,astepti degeaba.Nici dincolo nu am sustinut o tabara sau alta,nu imi aduc aminte sa fi amenintat pe cineva in vreun fel sau altul,nu am sustinut decat metoda prin care am scapat de haitele de maidanezi din Oradea.De aici pana la "javra"e cale lunga,daca ai vrut sa fii glumet,nu ti-a iesit,daca ai vrut sa fii tu insuti,atunci e jale mare...

Nu ma astept, dar daca dincolo poti sa vb si aiurea si sa insulti si cicalesti pe oricine, aici garantat NU.

Sustii metoda "Oradea" pai sa stii mai pretene ca si in Cj-N e rezolvata destul de bine problema aceasta, rar vezi caini pe strada, si la noi nu stiu exact cum s-a rezolvat(oricum nici nu prea era ce, ca nu erau multi), dar am auzit ca li s-a vandut pielea la propriu acum cativa ani pe vremea lui Funaru.

Ps nu am vrut sa te insult, ci doar sa iti platesc cu aceeasi moneda si dobanda aferenta bineinteles, si anume bascalie contra bascalie :blahblah1:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai demult dau sa plec cu baietii la ucis sticle de bere,deschid usa de la casa sa plec si ma trezesc ca ma musca presul de la usa si mai si latra!!! M-am kkt pe mine de frica,futu-i presu masii ce m-am speriat,da de ce plm latra ??M-am dus la baie si m-am uitat in oglinda,plm beat nu eram da de ce latra presu ala si de ce plm m-a muscat??Cu inima in fundu curului,m-am inarmat cu o lanterna si am deschis usa din nou,eram deja pregatit de orice...mai putin sa vad ca se uita presu la mine si miriie...e cum eu ies acu din casa ?Iau o bita si frateeee am lesinat presu cu bataia,l-am linistit,acum cind latra il doare si coada.Ma duc in camera si bifez pe perete nr 34 ciini linga alea 12 pisici plus bonus 3-4 vrabii,20 pesti de acvariu,3 gaini si 3688 de furnici plus bonus niste gindaci daia rosii care si-o trag mereu pe la spate prin fata blocului.

Ca sa fiu in topic cu topicul,intreb asa pe iubitorii astia de maidanezi:de ce nu ii luati la voi in casa daca tot ii iubiti? De ce eu si nu numai eu trebuie sa imi feresc copilul de ei ,de ce in anul 2011 intr-o capitala europeana sint nevoit sa calc zilnic in cacat de ciine pe strada?Voi astia care iubiti ciini citi dintre voi ies afara cu ei si le string rahatii cu care ne orneaza trotuarele?Am ajuns sa alerg ciini prin cartier numai asa de al dracu si cum vad unu ca se caca dau cu pietre in el,acum citeva zile m-am luat de un mos pentru ca "iubitul" lui patruped tocmai lasase un "tortulet' in fata scarii.De ce sa se plateasca bani grei de la buget pentru a rezolva problema asta,castrarea nu o rezolva si la cit costa mai bine le da hasis sa fumeze, poate le taie din chefu de footut .Zicea nu stiu care ca dam exemple cu copii,pai prietene daca fiimea ar fi muscata de vreun ciine vagabond indiferent din ce motiv,crede-ma ca e putin zis ca il omor,il fac piese!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema rahatilor de caine care invadeaza trotuarele , nu este neaparat ceva "tipic" bucurestean - personal,am denumit Marsilia "orasul cacatului de caine" . E dea dreptul gretos ! Vina,evident nu apartine latratorilor, ci stapanilor lor .

Am tinut sa subliniez acest aspect , ptr a pune inca odata in evidenta faptul ca trebuie umblat la civismul populatiei , adevarata problema de fapt .

Cainele nu e de vina ca defeca( e natural!), de vina e stapanul ca nu-l educa sau nu curata dupa el ; cainele nu e de vina ca se inmulteste , de vina sunt cei care le permit ; cainele nu e de vina ca vagabondeaza , de vina sunt cei care-i arunca : e doar un caine ; cainele nu e de vina ca socializeaza si se strang in haita ptr a se hrani , este in gena lor sa umble in haita .

Daca ati fi urmarit filmul de pe "Prima TV" aseara , (25° Minus) ati fi vazut ce se intampla cu un caine educat , in conditiile in care ramane fara suportul stapanului - revine la instinctele primare ptr a supravietui.

Revin astfel la ideea ca, atata timp cat nu se umbla la civism , cei carora le este frica de caini vor fi in continuare muscati , cei care vor sa-i ucida vor deveni si mai multi si vor avea "de lucru"

Daca "homo urbanis" nu va intelege ca datoria lui este sa aiba grija de animalul sau de companie si sa-si asume pasiunea , exterminarea cainilor in masa nu este o solutie viabila , ptr ca maine vor fi pe strazi la fel de multi caini fara stapan.

Urasc sa dau exemple personale , dar am sa va spun cum am reusit sa scap neincoltit pana acum , desi ocaziile n-au lipsit.

In primul rand , nu mi-e frica de caini - nici nu trebuie , ei simt asta si-i intarata , se cred puternici . Nu trebuie sa fugiti , nici sa dati inapoi , nici sa incercati sa dati cu sacosa,geanta, etc -lasati-va pe vine , vorbiti cu voce joasa si calma si intindeti mana CU PALMA IN SUS ca sa va poata mirosi .

Daca sunt prea iritati , incercati cu o voce autoritara si nu ezitati sa va aratati dintii (ei da!) catre cel mai amenintator - mi s-a intamplat sa fie nevoie sa latru (cu vocea ingrosata) si aveti cuvantul meu ca asta ia derutat !! Prietenii mei obisnuiesc sa-mi spuna ca-s dus cu pluta , dar nu ma deranjeaza , cata vreme scap necapsat.

Am avut multe ocazii sa am de-a face cu ei , inca din frageda copilarie . ca un exemplu ,"sportul" meu preferat incepand de pe la 8 ani , era sa merg sa caut stanele care erau pe campurile Baraganului - si daca nici la stana nu sunt caini...In vacante eram mai mult la tara ; noaptea, gospodarii dezleaga cainii ,care,evident " socializeaza" :) N-ai vrea sa vii cu trenul de 11 noaptea si sa nimeresti intr-o asemenea selecta adunare... si totusi!

Mai mare , mandru padurar , la fel : campuri , stane , sate , gospodarii... nimic!

Era un cioban care avea un dulau foarte rau. Atat de mare si de periculos , incat a sarit odata intr-o caruta plina cu tigani si a "capsat" tot ce-a prins . Omul,avea obiceiul sa schimbe de fiecare data locul unde era legat ,astfel, nu stiai niciodata unde-i bau-baul.

Am scapat la mustata , sa nu ma muste ; i-am promis omului ca am sa-l fac sa ma respecte. Pretindea ca daca nu-l omor, n-am ce-i face . M-am dus acasa , mi-am luat motocicleta de la vremea aceea (in 1995 aveam o Jawa de 125 sau 175 )si am scos tobele din coturi . Am revenit in padure , la stana si m-am apropiat cu spatele in timp ce acceleram .

Astfel,l-am inghesuit in vizuina pe care si-o sapase . Acolo , timp de vre-o zece minute am tinut motorul turat la maxim , zgomotul si fumul de doi timpi l-a inebunit atat de tare , incat incepuse sa urle de groaza . Nu m-a mai latrat niciodata si cand ma vedea se ascundea,se facea colac si tremura de frica .

Eu cred ca se poate si altfel , calea cea mai simpla nu este mereu si cea mai buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic asa: sa nu stricam comunitatea de aici si sa ajungem un fel de tomberon, ca celalalt forum. Iubesc cainii si nu as putea sa le fac rau. Insa exista caini cu comportament deviant, violenti si care ar trebui eutanasiati. Si asta e clar. Asta se face peste tot in lume. Problema se pune la gradul de civilizatie / omenie la care suntem, cum reusim sa rezolvam problema cainilor vagabonzi, care ajunge sufocanta. Excesele de zel in care uciderea unor caini prin spanzurare, taiere de labe, datul cu bata in cap nu pot fi justificate prin curatarea oraselor de caini si prin spirit civic. Iar lauda pe forum mi se pare complet deplasata, daca nu chiar tinand de un comportament deviant. Hai sa nu facem un obiect de lauda din treaba asta. Oricat de mare trafic ar aduce subiectul zic totusi ca se cam sare calul si in plus, din legaturile de prietenie ce se creaza in timp si prin multa munca se alege praful prin doua posturi negandite si postate din spirit de fronda, doar pentru sustinerea fixa a unei idei. Pana la urma toti suntem de acord ca trebuie rezolvata situatia data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis ca nu mai postez in topicul asta. asta este ultimul meu post deci :D

mi-a placut ca fiecare a insirat experientele personale, cat de bine sau cat de rau s-a inteles cu cainii. aproape toti am fost/suntem iubitori de caini care au avut caini in ograda. unii inca ii mai iubim, altii ii uram etc. eu nu am treaba cu ei. nu mi-am identificat chemarea de salvator de caini. tratez cainii ca si pe oameni. daca ma latra aiurea pun mana pe bolovani.

nu am timp sa stau sa socializez cu ei, sa le intind mana, sa ma miroasa sa ma imprietenesc cu fiecare. nu stau sa latru la ei sau sa le arat dintii. nu am cum sa-i iau acasa. mi-am impus sa nu ma sufar pentru fiecare pui de caine pe care il vad abandonat. nu este vina mea ca sunt caini pe strada, nu am abandonat nici unul. sunt de parere ca fiecare om suporta consecintele faptelor sale si cei care abandoneaza caini vor avea pedeapsa lor (aparte de cea legala care nu stiu inca sa fi produs efecte).

dar asta nu are nici o relevanta in comparatie cu tragedia care se intampla, din ce stiu eu doi oameni au fost pana acum OMORATI (in mod dovedit) de cainii de pe strada. alte cateva zeci de mii au fost muscati, alte cateva sute de mii latrati si traumatizati. mii de accidente in care au fost omorati caini de autovehicule cu daune irecuperabile de la vinovati, motociclisti si biciclisti tavaliti la fel cu daune irecuperabile. pai iubitori de caini, acei doi oameni UCISI, semeni, specimene ca si voi, puteau sa fie mama voastra, fratele, bunicul vostru, sora sau fiica voastra sau copilul vostru. viata e dura stiu dar sa stii ca un caine "returnat" ti-a UCIS o ruda nu e confortabil.

(aparca vad ca o sa ziceti ca ala nu era caine returnat ca era o haita si ca nu au fost indentificati cainii vinovati =)) ).

e FOARTE greu sa mai sustii ca locul cainilor este pe strada (si sunt foarte politicos cand spun asta). nu ma intereseaza daca ii eutanasiaza, ii teleporteaza in siberia, ii volatilizeaza sau ii tin in adaposturi pe banii lor (nu pe ai mei) acesti iubitori de caini ar trebui sa-i culeaga de pe strazi unde sunt un real pericol. sa-i ia acasa, sa-si asume raspunderea daca vor sa-i salveze, treaba lor. castrarea si trimiterea lor inapoi pe strada unde inevitabil vor muri calcati de masini sau ucisi nu este o solutie. nu imi dau seama cum pot dormi acesti iubitori de animale fericiti la gandul ca au returnat animale in strada. il vezi peste o luna doua calcat de masina sau cu picioare strivite, cu coloana rupta murind in chinuri doar pentru ca o compasiune prost inteleasa e manifestata aiurea.

(probabil ca isi zic: asta e... mi-am facut "datoria" stau cu fruntea sus...)

END

p.s. in plus ipocrizia unor iubitori de caini ma scarbeste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai demult dau sa plec cu baietii la ucis sticle de bere,deschid usa de la casa sa plec si ma trezesc ca ma musca presul de la usa si mai si latra!!! M-am kkt pe mine de frica,futu-i presu masii ce m-am speriat,da de ce plm latra ??M-am dus la baie si m-am uitat in oglinda,plm beat nu eram da de ce latra presu ala si de ce plm m-a muscat??Cu inima in fundu curului,m-am inarmat cu o lanterna si am deschis usa din nou,eram deja pregatit de orice...mai putin sa vad ca se uita presu la mine si miriie...e cum eu ies acu din casa ?Iau o bita si frateeee am lesinat presu cu bataia,l-am linistit,acum cind latra il doare si coada.Ma duc in camera si bifez pe perete nr 34 ciini linga alea 12 pisici plus bonus 3-4 vrabii,20 pesti de acvariu,3 gaini si 3688 de furnici plus bonus niste gindaci daia rosii care si-o trag mereu pe la spate prin fata blocului.

Ca sa fiu in topic cu topicul,intreb asa pe iubitorii astia de maidanezi:de ce nu ii luati la voi in casa daca tot ii iubiti? De ce eu si nu numai eu trebuie sa imi feresc copilul de ei ,de ce in anul 2011 intr-o capitala europeana sint nevoit sa calc zilnic in cacat de ciine pe strada?Voi astia care iubiti ciini citi dintre voi ies afara cu ei si le string rahatii cu care ne orneaza trotuarele?Am ajuns sa alerg ciini prin cartier numai asa de al dracu si cum vad unu ca se caca dau cu pietre in el,acum citeva zile m-am luat de un mos pentru ca "iubitul" lui patruped tocmai lasase un "tortulet' in fata scarii.De ce sa se plateasca bani grei de la buget pentru a rezolva problema asta,castrarea nu o rezolva si la cit costa mai bine le da hasis sa fumeze, poate le taie din chefu de footut .Zicea nu stiu care ca dam exemple cu copii,pai prietene daca fiimea ar fi muscata de vreun ciine vagabond indiferent din ce motiv,crede-ma ca e putin zis ca il omor,il fac piese!

Mestere, din gura e usor. Eu as prefera un exemplu de copil muscat de caine grav, dar din experienta voastra, nu de la TV...

Oricum, daca comportamentul tau e ala pe care-l descrii, e unul deviant, faci niste prostii gratuite, nici macar nu le faci ca sa rezolvi ceva.

PS: unde vezi tu capitala europeana?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa dau exemplu personal ?OK,iese un vecin din casa cu cei 2 copii de 3 si respectiv 4 ani, in spatele blocului,copii incep sa se joace cu o mingie,de sub masina iese un patruped si se repede in cel mai mic si il musca de picior,nu rau dar destul cit sa ajunga cu el la spital,crezi ca l-au provocat cu ceva?NU! Sa iti povestesc ce i-a facut respectivul tata ciinelui dupa ce s-a intors cu copilul de la spital?Sint foarte multe exemple de genul asta,nu incepem cu statitstici pentru ca e clar ca treaba sta in defavoarea alora cu coada.Eu unul nu sint de acord cu cheltuirea banului public pentru acesti maidanezi,nu mi se pare corect ca din banii nostri ai tuturor sa fie platita o suma de bani pentru ce? In afara ca se cheltuie inutil pentru ciini au mai infiintat si politia animalelor,asta e ca si cum as infiinta eu POLITIA DINAMO si ii trimit la meciurile STEAUA-DINAMO sa ii amendeze pe stelisti ca injura sau ca se bat cu dinamovistii,politia aia cu ce drept condamna un OM pentru a lua apararea unui animal?Da sint de acord daca il chinuie ii iei omului animalul si ii dai o mica amenda,dar a lua libertatea unui om pentru ca a omorit nu stiu cite zeci de pisici aia mi se pare timpenie.Nu mi se parea timpenie daca politia animalelor era constituita din animale,sa vina doamna capitan pisica si sa imi dea amenda ca mi-am degajat pisica prin casa ori de cite ori o zgirie pe fiimea ca asa vor cele 6 titze ale ei.

Mai e o problema a asa zisilor aparatori ai animalelor,sint aia care cresc ciini pentru lupta,ii vezi prin parcuri antrenind ciini pentru a se bate cu alti ciini.,am intrebat un amic care facea treaba asta daca isi iubeste pitbullul,a zis ca da si atunci de ce il pui sa se omoare cu altii???Cam asa e treaba si cu maidanezii,toti ii iubiti dar ei tot pe strazi sint,tot pe noi ne musca,tot noi ne certam din cauza lor,solutia e simpla,ii facem pachet si ii trimitiem in china,asa rezolvam si criza noastra economica si foamea alora whistling.gif .

Discutii pro si contra mereu vor fi atit timp cit patrupezii vor continua sa ne atace indiferent din care motiv iar eu asa cum am spus am tot dreptul sa ma apar cu orice metoda .Metoda aia cu ridicatul palmei e frumoasa ce sa zic,sa o puna cineva in aplicare cind e inconjurat de 40 de maidanezi,e singura clipa in care o sa iti doresti sa fii fost caracatita,probabil femeia aia care a murit stie mai bine nu?Sint curios care din iubitorii astia de patrupezi ar avea curaj sa mearga la familia ei si sa le spuna ca maidanezii au si ei suflet si merita ocrotiti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...