Mergi la conţinut
  • 0

Honda F4 Sau Zx6R


Raducanul

Întrebare

Salut!

Sunt incepator si in cautarea unei motociclete...Nu dispun de foarte multi bani si ma obiectez spre Honda F4 sau Kawa ZX6R din 99'' - 00''....carburatie....Rog pe cei care detin astfel de moto sau oricine altcineva care ma poate indruma spre o alegere buna. Piese, Intretinere, Probleme pe la carburatie....te poate surprinde?? ...cand ai nevoie de ea te ajuta sau nu fiind carburatie si nu injectie?Multumesc tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recommended Posts

  • 0

Mda. Crocopter, daca nu cunosti pe nimeni in Bucuresti, capabil de GP, inseamna ca tu cand iesi cu mobra ai traseul acasa-Victoriei-acasa. Stai acolo cu toti copii si critici motoretele altora, ca nah, si tu esti cunoscator. Mai dute si tu pe la curse cu baietii, pe la Serres, pe la Pannonia etc, si o sa vezi alta latura a mobrismului, mult mai frumoasa decat oras, goana si trafic.

Noni, iti multumesc pentru interventie, ca altfel ma mancau cainii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Mda. Crocopter, daca nu cunosti pe nimeni in Bucuresti, capabil de GP, inseamna ca tu cand iesi cu mobra ai traseul acasa-Victoriei-acasa. Stai acolo cu toti copii si critici motoretele altora, ca nah, si tu esti cunoscator. Mai dute si tu pe la curse cu baietii, pe la Serres, pe la Pannonia etc, si o sa vezi alta latura a mobrismului, mult mai frumoasa decat oras, goana si trafic.

Noni, iti multumesc pentru interventie, ca altfel ma mancau cainii.

hahahahaaaaaaaaaa tare astaaaaaaa hahahahaahaaa

deci cine merge pe Serres si Pannonia este la nivel de moto GP :)))))) Oricine face body-building este un candidat eligibil la Mister Universe, oricine joaca baschet pe la un club, este la nivel de NBA :)))))))))))

dar lasand sarcasmul si ironia deoparte, chiar te rog sa-mi dai niste nume ale baietilor care s-ar putea da in Moto GP :))) - si nu o intoarce iarasi ca la Ploiesti, ca prima data a fost amuzant, dar daca ai repeta manevra ar deveni brusc trist :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Bine ma nebunule, nu se dau ca in GP, se plimba cu 80km/h pe circuit. Ai oarecum dreptate, ca nu se dau ca in Gp, ca nah, sponsori nu's ca'n GP, nici motoate, nici aparatura...Dar cu ce au ei, sa stii ca se dau... Nu imi spune ca Pascota e varza, sau Cazacu, sau baietii lu Mircea Vrajitoru etc. Oricum ai da'o, o sa o dai prost, ca tu cand faci primul lap, ei au 3 in fatza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Bine ma nebunule, nu se dau ca in GP, se plimba cu 80km/h pe circuit. Ai oarecum dreptate, ca nu se dau ca in Gp, ca nah, sponsori nu's ca'n GP, nici motoate, nici aparatura...Dar cu ce au ei, sa stii ca se dau... Nu imi spune ca Pascota e varza, sau Cazacu, sau baietii lu Mircea Vrajitoru etc. Oricum ai da'o, o sa o dai prost, ca tu cand faci primul lap, ei au 3 in fatza.

in primul si in primul rand, Mircea Vrajitoru are vreo 19 ani daca nu ma insel, deci ar fi greu de spus ca are baieti destul de mari ca sa emita pretentii pentru moto GP. Tu probabil ca te referi la Octavian Vrajitoru, tatal lui Mircea si al lui Bogdan. Da, baietii sunt foarte buni, respectuosi si muncitori, dar din diferite motive, nu sunt nici ei in GP, desi sincer eu mi-as dori sa avem romani in aceste competitii.

acestea fiind zise... intelegi tu :)

PS: ca sa nu se inteleaga gresit: sunt convins ca oricare dintre sus numitii mi-ar invarti casca in cap pe orice circuit sau pe strada. desi nu asta era subiectul discutiei, am vrut doar sa ma asigur ca nu sunt inteles gresit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Pana acum nu eram nimic. ;)) Si vreau sa recunosc ceva. Imi plac motocicletele foarte mult,am mers pe scuter de cateva ori. Nu am carnet A si nici mobra, dar o sa imi iau la vara. Aici pe forum am invatat atat de multe chestii despre motoare (teorie, ca practica nu am avut unde),si ma mai bag si eu in discutiile celor mari.

Va multumesc pentru atentie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Pana acum nu eram nimic. :wink:) Si vreau sa recunosc ceva. Imi plac motocicletele foarte mult,am mers pe scuter de cateva ori. Nu am carnet A si nici mobra, dar o sa imi iau la vara. Aici pe forum am invatat atat de multe chestii despre motoare (teorie, ca practica nu am avut unde),si ma mai bag si eu in discutiile celor mari.

Va multumesc pentru atentie!

I rest my case!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

@obsesed -ce-i aaia acolo in poza?

o stela?

@elevu' - as fi si eu curios de o explicatie. daca tu cunosti pe cineva....bun, nu bun, EXTRAORDINAR DE BUN, intr-un domeniu, pentru tine inseamna ca poti tu sa dai peste nas altora in acelasi domeniu? (dar care stii ca-s peste tine)?

asta e logica ta in viata?

eu cunosc cel mai bun medic cardiolog - ce zici, iei medicamentele care ti le recomand eu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

nuuuu....dar mi-ai facut poftaaaa :drunk:

La naiba in puii mei..poi ce mai stam..hai sa ne omenim sambata asta :) O dau eu na..Il inkvit si pe Elevu' :) Sa ingropam securea razboiului

Incordatilor :biggrin: :biggrin: :biggrin:

You know me man :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Da, e OK :)

Cand iau ghidoanele de la tine, sa imi fac si eu dupa model?

Sa vad in weekend cum ma misc.Din partea mea toata bunavointa dar vremea este apriga si capricioasa toamna pe timpu' asta :sad:(Mooaama sa vezi cati vor fi la "zumzaiala" daca e misto afara :))) :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Bah daca nu m-a spart asta cu mana in gaz.Toata lumea o tine de icoana pt incepatori.Bah frate cre ca mi-a scapat de jde-ori mana in gaz cu 600 cu 750 cu 1000 si al dreaq daca a fost vreodata vreo groapa in ecuatie..Bai nene titlurile astea menite sa sperie,gen clisee expirate si prea putin demonstrate sunt ca pariurile....

Citeste primul post aici

Daca tie nu ti s-a intamplat, nu inseamna ca altuia nu i se poate intampla!

D'aia o si trag toti cu atentie la scapatul mana in gaz: acest fenomen s-a intamplat de suficiente ori incat sa fie deja o statistica in cauza unor accidente dintre care, cateva mortale (vezi cazul Bobocica de acum cativa ani)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Omu e cu capu' la Gherla si mintea la Polu' Nord.Ce se astepta sa se intample?Caini,mobra de 600 si cacat la cur cat o latrina...era de asteptat rezultatu'...Daaarr..cum tot rau' spre bine...Acum a invatat sa nu se joace cu cainii rai stand pe rachete ca musca nu cainii ci fieru' de sub el..Sa-l lasam sa isi traiasca linistit convalescentza!!Nu are relevanta in discutie..App...Hai sa inchidem dreaq odata cacatu' asta de discutie!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Citeste primul post aici

Daca tie nu ti s-a intamplat, nu inseamna ca altuia nu i se poate intampla!

D'aia o si trag toti cu atentie la scapatul mana in gaz: acest fenomen s-a intamplat de suficiente ori incat sa fie deja o statistica in cauza unor accidente dintre care, cateva mortale (vezi cazul Bobocica de acum cativa ani)

Omul nu avea permis, nici nu prea mersese pe motor si n-avea nici echipament. Faptul ca era pe un 600 e aproape irelevant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

numai cunoscatori pe forum. In specia obsesed. Si Crocopter e cunoscator. COObra, nu te mai lua de mine pana nu inveti sa mergi pe mobra. Voi in loc sa va certati cu mine, mai bine ii dati baiatului un sfat bun in alegerea motocicletei, ca doar sunteti cunoscatori in ale motociclismului. Nu vedeti ce ati facut cu topicul lui? adica ce faceti cu toate topicurile... Spuneti ce motocicleta e buna, mai ales pentru inceput,de ce e buna, de ce nu e buna, la ce sa se astepte... nu ca, Kawa e vaca, si Suzuki nu e cine stie ce, dar Honda CBR Fi e buna ( pentru ca detine un CBR Fi, de-asta lauda modelul)

Sa nu vad nici un replay la ce am scris acum! Amatorilor, va datzi cunoscatori degeaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...