Mergi la conţinut

Steve Jobs


Cesar

Recommended Posts

Radiatiile electromagnetice nu sunt bune deloc pentru masinaria electro-bio-chimica numita "CORP UMAN"...

Si cum Steve Jobs a lucrat 99% din viata lui printre generatoare de radiatii electromagnetice puternice, cancerul n-a intarziat sa apara...

http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs193/en/

Electromagnetic fields and public health: mobile phones

Fact sheet N°193

June 2011

Key facts

* Mobile phone use is ubiquitous with an estimated 4.6 billion subscriptions globally.

* The electromagnetic fields produced by mobile phones are classified by the International Agency for Research on Cancer as possibly carcinogenic to humans.

* Studies are ongoing to more fully assess potential long-term effects of mobile phone use.

* WHO will conduct a formal risk assessment of all studied health outcomes from radiofrequency fields exposure by 2012.

http://www.rainforestinfo.org.au/good_wood/emr_fact.htm

SCIENTIFIC FACTS ABOUT ELECTROMAGNETIC RADIATION

­ by the staff of Ener-g Polari-t, Arizona USA

"I have never seen a set of epidemiological studies that remotely approached the weight of evidence we are seeing with extremely low frequency electromagnetic fields. Clearly there is something here."

­ Martin Halper, The Environmental Protection Agency, Director of Analysis and Support

We have all heard of the threats we face from pesticides in our food and water; from acid rain; from holes in the ozone; from toxic waste; from nuclear leaks and accidents; from nuclear wastes that can't be safely disposed of. But what about electromagnetic energy fields?

Yes, EMFs (electromagnetic fields) of all kinds are becoming a growing threat to our health and well-being. And unlike some forms of pollution, electromagnetic pollution exists virtually everywhere.

Twenty-four hours a day we are exposed to an alarming array of harmful electromagnetic fields.

Inside our homes, we are zapped by:

electric shavers

hair dryers

electric blankets

electric radiators

electric jugs

water heaters

TVs

stereos

VCRs

radios

desktop computers

laptop computers

games consoles

(cheap) ionisers

sewing machines

vacuum cleaners

electric ovens and stoves

microwave ovens

toasters

dimmer lights

power points

clocks

reading lamps

Baby Alarms

typewriters

washing machines

dishwashers

electric toothbrushes

Outside our home, we are zapped by:

military installations

airport radars

communication dishes

industrial machines

TV transmitters

high tension power lines and transformers

broadcast frequencies from radio and TV

cellular phones phone towers

even electromagnetic fields generated by cars

Unless you live in some remote corner of the planet, there is no escape. Simply put, our growing exposure to electromagnetic energy fields is a serious threat to our health, and the health of our children.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Ai si tu odata dreptate 100%. Ca in rest, scuza-ma, dar cam bati campii sau esti de pe alta planeta decat noi ceilalti.

Cat despre Steve Jobs, a fost un geniu dar si un om foarte egocentric. Toate lucrurile, inventiile, inovatiile, etc. trebuiau sa treaca prin obiectivul sau. Nu prea avea incredere in nimeni. Dar deh, cine intelege geniile .. eu nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, concluzia e ca e bine sa stii cand sa te opresti din bezmeticie.

in primul rand, in cazul lui Jobs, care a fost bezmeticia? iPod-ul ? iPad-ul? poate iPhone-ul 3GS? or fi fost noile macbook-uri? Trebuia sa se opreasca la macbook G4?

nu-mi dau seama unde vezi tu cauza si efect...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pai Eugen a pus poza aia cu "unu' moare, un miliard jelesc, un milion mor si nimeni nu-i plange". Mesajul e corect, dar in ambele directii:unii spun ce atata tevatura pentru un miliardar mort, eu zic ca e bine sa iti traiesti viata in asa fel incat macar cei din jurul tau sa-ti duca dorul(cand o fac mai multi, e bonus). Daca dai coltul fara sa fi facut macar cate ceva bine in viata, ai trait degeaba. Omul asta a facut "un pic" mai multe chestii bine decat media omenirii: a ridicat in varf cateva branduri (Apple, NeXT, Pixar), a schimbat fata tehnicii de calcul, a fixat un standard de calitate pe care si concurentii au trebuit sa-l ia in seama si a dat de lucru foarte multor oameni. Evident, nu le-a facut singur, dar fara el nu cred ca s-ar fi intamplat.

Ce-i folosesc lui acum banii? Credeti ca-i mai pasa de bani? Mie-mi pare ca a trait o viata modesta, retrasa chiar, a iesit in evidenta doar profesional. Am vazut din pacate prea multi oameni murind in viata mea, dar am ramas impresionat de doua persoane care au murit cu constiinta ca au trait o viata frumoasa, si zau ca au murit aproape cu zambetul pe buze. Cand o fi sa plec, asa as vrea sa o fac si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...