Mergi la conţinut

Motoarele Triumph


Marinero

Recommended Posts

ce ati auzit cate ceva de ele sau care ati avut motoare Triumph. cateva pareri

Triumph

Speed Triple si Speed Four

Triple asta are 130 cai la numai 9100 de ture iar culpu maxim la 5100 de rot...si zic eu ca asta inseamna ca trage bine fara balbaieli la turatii joase; de ciclistica habar nu am nimic dar nu cred ca poate fi mai rea ca la honda hornet de 900 sau 600. care ai incalecat o asemenea fiara?

ma bate un gand...... :nea:

post-2856-1121974356_thumb.jpg

post-2856-1121974370_thumb.jpg

post-2856-1121974381_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Parerea mea e ca asta ii cel mai frumos naked din cite am vazut. Am avut ocazia sa vad unul live la CJ la o expozitie acum o luna si sa il si aud cum face. Ii misto de tot. Urmatoarea mea mototcicleta una de-asta va fi. (sper). cit despre ciclistica cica is meseriasi baietzii. Eu mi-am luat motorul (un monster 620) de la autoland (www.motoland.ro) din cj si cind am luat-o patronul de acolo mi-a zis: "foarte buna alegerea. are o ciclistica excelnta... Decit Ducati o singura alegere puteai face mai buna: Triumph"

Ma rog... tipul cred ca e importator de Triumph si e normal sa isi laude marfa dar nu cred ca o lauda degeaba. Oricum arata dementzial (http://motori.virgilio.it/moto/triumphspeedtriple1050_spot.html?tab=4 ). Eu unu is un mare fan al modelului si mi-as fi luat una de-asta dar 1. nu am avut destui lei pt asa ceva si 2. cred ca e cam tare pentru inceput.

PS: Tipul de la autoland mi-a promis un ride test pe un speed triple si sper sa se intimple cit de curind. Dup'aia pot sa iti spun mai multe despre ea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da....si pe mine ma atrage tare de tot...de fapt am luat-o razna, mai ales de cand revista de luna asta prezinta drive test la triple speed. Am vorbit si eu la motoland si au zis ca daca vreau pot sa ma dau cu un triple, par amabili baietii....mi-au facut si un mic discount...in fine

uite daca vrei sa te imbolnavesti da jos de aici filmuletul de 7 mb sa vezi ce face un meserias cu ea

http://www.rideteamtriumph.com/duker.htm

daca nu-l poti da jos ti-l trimit eu pe mail ...

imi iau sigur numai de mi-as vinde BMW...si asta merge beton de beton...ma despart greu de ea

si ducati a ta este f frumoasa... :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
fratilor, vorbim aceeasi limba, speed triple imi opreste inima & respiratia. asa trebuie sa arate un motor. tare mult as vrea sa-l simt sub mine...hehehe...

<{POST_SNAPBACK}>

daaaaaaaaaaaaaa :Jumpy:

eu sunt bolnav :sweat: ...Bookmarkurile mele din mozila sunt numai cu site uri de Triple Speed

scula tata nu gluma...dau o fuga in bucuresti sa o vad si mai vorbim...sper sa aiba una pe stoc, ca daca nu tre sa ajung la Cluj tocmai :scooter:

si niste poze noi:

da nu intra pozeleeeeeeeeeeeee :unknw:

mai incerc si maine

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Eu unu m-am dat cu fiare d'astea si mi s-au parut prea puternice pentru soselele nostre.Trebuie sa ai mare grija cu ele si asta iti cam taie din placerea de a conduce.Sincer crezi ca ai sa ajungi sa-i ceri mai mult de 50% din ce poate ea?Acum depinde ce vrei sa faci cu ea,fara discutie e ''scula''!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma m-am hotarat! Azi este duminica, cica miercuri este gata de livrare.

Abia astept sa o vad si sa ma dau cu ea ....numai ca vine iarna :(

joi... vineri ii fac poze si o sa ma laud ceva, ceva.

poate o sa avem o iarna uscata.

PS Nu o iau sa o vand...o iau sa o folesesc. Imi place acceleratia nu viteza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau in italia si pe aici e plin de ele. Sunt mult mai rele decat un hornet 900 , nici nu le poti compara ..motorul in 3 cilindri are un cuplu pe care putine supersportive il au, in nici un caz la turatiile astea.

Ca si performante sunt excelente dar ca si viteza de croaziera esti oricum limitat de protectia aerodinamica inexistenta.

Calitatea este foarte buna desi aici piesele Triumph costa mai mult decat concurenta.

Sunt de acord cu faptul ca ptr drumurile noastre cu pietris si praf sunt cam periculoase, sunt foarte agresive din cauza cuplului obtinut la turatii mici.

Nu l'am condus, dar am stat in spate destul timp ..si iti spun ca e groaznic .

Te c@ci pe tine ..scuzati expresia.

atentie cu mersul pe moto iarna ..gumele te vor trada cu siguranta la temperaturile mici care sunt in romania

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

si eu vreau un sptriple 2005,sunt disperat dupa ele!!! (tre sa mai astept,vreau si un cross intai!) acum merg cu unul din 97(sptriple t300c,750cc),sunt multumit de el si mi se pare confortabil si manevrabil,cuplu ok! as vrea totusi unul de 2005 pt mai multa putere (eu zic ca sunt rezonabili 130 cp la un naked european!) dar si pt aspect! coada scurta e criminala, design superior celor japoneze si chiar celor italiene!

marinero,dak ai luat-o ,baga poze!!!

asta e a mea...

post-3961-1139068691_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...