Mergi la conţinut

figuranti?


cbr-ica

Recommended Posts

Pe vremea cind conduceam o motocicleta comunista (mai intai minsk si dupa aia ij) nu am simtit o aversiune a posesorilor de japoneze (sau harley sau triumph sau etc...desi nu erau asa multe d-astea) fata de noi, astia saracutzi care nu ne permiteam mai mult. Dupa ce am trecut la japoneza am auzit voci care spuneau ca suntem exclusivisti si nu ii bagam in seama pe posesorii de comuniste. Ce credeti despre asta? Exista desconsideratia asta fata de comuniste? Eu unul apreciez pe cei care isi iau ij sau nipru fara comentarii. Daca nu merg cu ei la drum e din cauza ca nu ne potrivim la viteza de croaziera si etc si nu din cauza ca ii desconsider. Si eu am plecat de acolo. De curind Axa cu Scame si-a luat Moto Guzzi de teren. Super cool. El acum n-o sa mai umble cu tovarasii lui? Ce parere aveti despre conflictul asta?

R.

ca sa revenim la topic... m-am anturat si ma anturez cu placere cu "comunishtii", sunt de super-comitet shi am multe de invatzat (pe partea de mecanica mai ales, ca am shi eu o ruseasca in garaj care necesita ingrijiri);

singura desconsideratie a fost in sens invers - shi-anume impricinatul george care imi spune sa plec cu mopedu' dintre ei, sa-mi pun pedalele la loc sau imi reaminteshte ca am voie shi fara casca, nu tre' sa ma fortzez... :lol: asta apropos de raportu' de cilindree dintre nipra lui shi japoneza mea :blink:

totul in gluma, of course! :wub:

in ce-l priveshte pe axa, problema se va rezolva rapid: toata gashca vinde nipranele shi trece pe japoneze... baiazid, BiG, vlad, parca shi george... singuru' fidel (pana acum) se declara Demo, mama tuturor sculelor, care probabil a prins gustu' reglajului carburatoarelor :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

muhahaha  :lol:

Ok, let it be ninjacule...n-are rost :ph34r: 10x4support!

ce let it be ma? acu a devenit personal :ph34r: , ba scriitorule de ce nu ai ramas la comunista si ti-ai tras japoneza?! aspiri la mai mult? acu te-a luat nostalgia dupa comunisti? sau nu te-ai integrat intre astia cu japoneze si vrei inapoi? ai intrat in yakuza;pleci cand vrem noi nu cand iti vine tie kefu :lol: , literele alea mari si rosii imi arata faptul ca am reusit sa te enervez, ceea ce ma face fericit :D

am o niste cuvinte ptr tine la care ar trebui sa te gandesti in fiecare seara inainte sa adormi: nici bufnitele nu sint ceea ce par a fi.... cand te plictisesti de gandit da-mi un private msg sa iti pictez ce am vrut sa spun ;) , kiar daca asta ti-ar distruge casnicia :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce let it be ma? acu a devenit personal  , ba scriitorule de ce nu ai ramas la comunista si ti-ai tras japoneza?! aspiri la mai mult? acu te-a luat nostalgia dupa comunisti? sau nu te-ai integrat intre astia cu japoneze si vrei inapoi? ai intrat in yakuza;pleci cand vrem noi nu cand iti vine tie kefu  , literele alea mari si rosii imi arata faptul ca am reusit sa te enervez, ceea ce ma face fericit 

tu crezi ca mi-am luat motocicleta asta ca sa ma primiti voi in grupul ala?

te inseli amarnic

poate pentru tine motocicleta este un liant social eu nu am nevoie de motor pt a avea prieteni ...

oricum dupa nevoia de atentie pe care o manifesti se ridica serioase intrebari legate de sanatatea ta psihica ... poate ai fost traumatizat la un moment dat ...

oricum nu merita nici efortul nici timpul sa ma mai cert cu tine

iar daca nu iti place revista la care o scriu no problem

nu poti impaca toate gusturile

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu crezi ca mi-am luat motocicleta asta ca sa ma primiti voi in grupul ala?

te inseli amarnic

poate pentru tine motocicleta este un liant social eu nu am nevoie de motor pt a avea prieteni ...

oricum dupa nevoia de atentie pe care o manifesti se ridica serioase intrebari legate de sanatatea ta psihica ... poate ai fost traumatizat la un moment dat ...

oricum nu merita nici efortul nici timpul sa ma mai cert cu tine

iar daca nu iti place revista la care o scriu no problem

nu poti impaca toate gusturile

merci de citat bandi...... :rolleyes:

domnu care te-ai si vazut vreun scriitor.... ;) : este cred ca a 4-a oara cand invocati oarece complexe din copilarie, vreti sa pasati laltu ce s-a intamplat cu voi? nu m-am luat de revista, am spus doar ca tu esti praf ;) ( si femeia ta care uita sa scoata capsu' si tipa si injura pe aici-- cu totii stim de la ce se trag asmenea manifestari la sexul feminin, ma rog, mai putin tu care vad ca nu faci nimic ptr a o opri

PS: te-ai mai gandit la bufnite? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de citat bandi...... :rolleyes:

domnu care te-ai si vazut vreun scriitor.... ;) : este cred ca a 4-a oara cand invocati oarece complexe din copilarie, vreti sa pasati laltu ce s-a intamplat cu voi? nu m-am luat de revista, am spus doar ca tu esti praf ;) ( si femeia ta care uita sa scoata capsu' si tipa si injura pe aici-- cu totii stim de la ce se trag asmenea manifestari la sexul feminin, ma rog, mai putin tu care vad ca nu faci nimic ptr a o opri

PS: te-ai mai gandit la bufnite? :D

Am incercat sa ma abtin "domnu`" Ales, dar uite ca nu pot sa vad cum un neica nimeni indrazneste sa ma insulte in asemenea hal...ti se vorbeste frumos nu iti place, ti se vorbeste urat, nu iti place......nu te supara, dar tie ce-ti place? Crezi ca esti mai destept atunci cand incerci sa arunci cu noroi in stanga si in dreapta..fara nici un motiv...ma cunosti cumva personal de iti permiti sa ma insulti ?

si femeia ta care uita sa scoata capsu' si tipa si injura pe aici--
;
  tie iti raspund in urmatorul fel: FLIT

PS: cred ca poti mai mult ( ma refer la ezrider)

;
nu e numa un/o idioat/a aici
;
666 si pseudo rider: suferiti cumva de Placebo?
ce arsenal intelectual inmultit cu zero afiseaza "dusmanii" nostri din aceasta partida se pare ca ne adaugam inca o victorie
(si asta nu e tot). Asadar cum iti permiti tu sa scrii toate astea? Ti se pare ca esti mai tare ?Sa iti zic eu o chestie : relatia mea (indiferent de ce forma ar fi ea) cu ez.rider este perfecta si nu avem nevoie sa ne spui tu (un nimeni, de altfel....) cum sa ne rezolvam asa-ziseke probleme.....ideea e daca imi injuri sotul (nu idolul- care apropo e manson si nicidecum ez; si nu prietenul- stadiu de care noi am trecut -dar banuiesc ca tu nu stii ce e aia...), ma injuri si pe mine si copilul pe care i-l port......asa ca nu te astepta sa stau cu bratele in san si sa te vad cum avand impresia ca ne cunosti indraznesti cu cea mai mare nerusinare si nesimtire sa ne insulti. Daca simti tot timpul nevoia sa fii bagat in seama eu zic sa te limitezi la "prietenii" tai care te cred vreun "ales" si poate nu ar strica ca inainte sa raspunzi la postul asta sa consulti un psihiatru...nu pentru complexele din copilarie, de care te asigur ca nu suferim nici eu nici ez ci pentru tampeniile pe care le debitezi..... Cu siguranta nu sunt singura care are o astfel de parere despre tine....doar ca eu m-am hotarat sa iti dau peste "rat" ...si te-a durut ...te cred, dar ar fi timpul macar sa te prefaci ca ai incheiat cu infantilismul tau....sa te prefaci ca te maturizezi....si aper sa nu mai vad vreo insulta la adresa mea sau a lui ez pe vreunul din forumuri.....Nu obisnuiesc sa amenint, dar pentru tine.....tema de gandire.....cat de josnic poti fi ca sa te crezi mai destept insultand? Dupa ce te gandesti poti sa imi dai TU un mesaj privat si am sa-ti desenaz eu atunci ce am vrut sa zic..chair daca data viitoare cand o sa ma vezi o sa bagi ochii in pamant de rusine in fata tuturor amicilor tai...... Si un ultim lucru...crede-ma ca nu este nevoie de atatea referiri la viata noastra sexuala si nici de sfaturi crede-ma ca ai fi invidios..... Gandeste-te ca doi oameni nu se casatoresc degeaba.... si in plus viata noastra personala nu te priveste pe tine sub nici o forma...Si in plus ultima oara cand am verificat asta si celalalt erau forumuri in care se vorbeste despre motociclete...nu ti se pare ca esti WAY OFF TOPIC?? Asa ca ar fi cazul sa iti pastrezi insultele si eventual sa ti le introduci undeva..si sa te referi de acum in colo la topic si nu la mine sau la ez ca nu ne cunosti si ...nici nu imi doresc sa te cunosc...pentru mine esti si vei ramane un nimic cu fitze, un pseudo-motociclist.... si la un moment dat nimeni nu iti va mai permite sa fii asa...si sa te auto-numesti motociclist.....Si cu asta am terminat cu tine...cu siguranta ai sa mai raspunzi, dar ii las pe altii sa iti raspunda de acum in colo asa cum meriti.....te asigur ca nu sunt multi cei care te pupa in fund asa cum vad pe aici sau cum esti tu obisnuit.... la revedere, drum bun...
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca nu ne putem abtine , sa nu ne abtinem

666 , atunci cand ez l-a numit "limbist" pe dogg.........aia nu a fost o jignire ?

sau ez ( cu care personal nu am nimik , si nici cu tine ) beneficiaza de dreptul de a jigni ?

nu crezi totusi ca iei totul cam in serios , in fond cox nu face decat caterina , nu cred ca e asa ofticat pe tine sau pe sotul tau , cum pare .

din vedere ii stiu pe toti 3 ( mai putin pe tine ) , deci nu iau apararea nimanui , dar incearca sa fi corecta si sa vezi totul .

si dogg a fost jignit doar pt ca a spus unele chestii cu care sincer nu cred ca a jignit pe cineva

in rest.......multa bafta

( nush' de ce am impresia ca , cox nu o sa mai posteze aici :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ui ca postez bre..... :o:P

stimata doamna purtatoare de copil in pantec: SINT IMUN la cele de mai sus, kiar nu vedeti ca sinteti doi blambeci care ati luat foc de la niste pixeli? :lol::lol:, suzuki a punctat bine; eu am inceput sa ma iau de voi ptr ca prea va luati de lume aiurea si cum va riposta cineva va simteati jigniti in cel mai crunt fel.... ;)

PS: vorbesti mult si nu spui nimic ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coxanelu....... eu ii cunosc pe EZ si pe I666 de ceva timp. Sunt persoane care nu ar jigni pe nimeni.

Singura persoana care are probleme esti tu. Ai impresia si tu si DKZ, ca daca ai nu stiu ce scula de motor esti bine vazut in toate cercurile. Ai bani... esti respectat... etc. Practic esti un nimeni.

Vai de capul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coxane...lasa caterinca cu cine nu tine la asa ceva tati...se pare ca ai uzat tastele degeaba ...motociclisti astia adevarati (care se cred) se pare ca e tara plina...asa ca de acum incolo cand ai vedem pe strada ar trebui sa tragem pe dreapta,ne dam jos,luam pozitie de drepti cu salut si toate cele...dezgustator!! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coxanelu....... eu ii cunosc pe EZ si pe I666 de ceva timp. Sunt persoane care nu ar jigni pe nimeni.

Singura persoana care are probleme esti tu. Ai impresia si tu si DKZ, ca daca ai nu stiu ce scula de motor esti bine vazut in toate cercurile. Ai bani... esti respectat... etc. Practic esti un nimeni.

Vai de capul tau.

D-nu vice...ar trebui sa-ti muti coarnele de pe casca in alt loc...le-ai pus acolo ptr. a atrage atentia asupra ta..?...sau fara ele esti un nimeni..? :lol::D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna o sa existe ura asta intre comuniste si japoneze ... dece??? ... invidia .... asta face diferenta ... la fel si intre chopere si viteze ... asta inca poate nu dezvoltata la noi ... dar ... sincer sa fiu nu stiu dece .... ma refer la oamenii cu bani care isi pot permite si una si alta ... asta e ... fiecarecu pasarica lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coxanelu....... eu ii cunosc pe EZ si pe I666 de ceva timp. Sunt persoane care nu ar jigni pe nimeni.

Singura persoana care are probleme esti tu. Ai impresia si tu si DKZ, ca daca ai nu stiu ce scula de motor esti bine vazut in toate cercurile. Ai bani... esti respectat... etc. Practic esti un nimeni.

Vai de capul tau.

nu bovis, vai de capu tau ;) , cum adica nu ar jigni pe nimeni? cu dogg ce au facut? marsh la cotet jegule

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bey carnaciorilor, care termina primul cu insultele da dovada de inteligenta, asa ca postati sa va vad care e mai fraeeeer ca celalat sau abtinetiva. mai bine povestiti voi despre subiectul asta cu comunistele... eu cand aud cuvantul "comuniste" ma gandesc la niste fatutze de 17-19 ani cu batic in cap, sa isi fuuuufuu toata stiinta de comunisti :P in loc sa le dezbrace le tot imbracau.

cat la motoare ... ce conteaza diferenta dintre comuniste si viteze ? ce conteaza diferenta dintre un H.D. sau o Honda ? mie imi place Honda , la ala barbos de langa mine ii place H.D. ... la carnacioru ala mic si penal de sta cu bere in spatele meu ii plac alea de cross ... cat mai dotate in suspensii si sa isi rupa gatu prin gropi.

Fiecare cu mama lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu bovis, vai de capu tau ;) , cum adica nu ar jigni pe nimeni? cu dogg ce au facut? marsh la cotet jegule

Baiazide nu mai clipi cand citesti :blink:

66-

esti bine vazut in toate cercurile

o sa-ti sara in cap aia cu dioptrii care se uita la coxanelu-iar lasi loc de interpretari

Coxanelu e respectat pt mersu lui de smecher am fost cu el cand si l-a cumparat de la Mihai Albu ,mi-as fi loat si io da nu mi-au mai ajuns banii decat de niste praf de mers din IDM...Coxanele...transmit de la fata locului ..iti predau lagatura inapoi in studio :lol:

:D:D:D:D:D:D:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-nu vice...ar trebui sa-ti muti coarnele de pe casca in alt loc...le-ai pus acolo ptr. a atrage atentia asupra ta..?...sau fara ele esti un nimeni..? :lol::D

Dar tu cine "pana calului" esti?

Sunt vice prin functie... coarnele pe casca le-am avut mereu.... ce treaba are cu persoana mea?

Chiar daca o sa imi iau in curand japo... nu am sa uit ca am stat pe comunista..... am avut senzatii beton pe nipru....

Alex Dumbrava a vrut sa salveze topicul. De ce sa nu ii urmam intentia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...