Mergi la conţinut

Cu Ce Viteza Maxima Ati Mers Pe Motocicleta?


stefangc

Viteza maxima  

440 membrii au votat

  1. 1. sa fim seriosi, cat a aratat bordul?

    • pana in 50 km/h
      9
    • 50-100 km/h
      42
    • 100-150 km/h
      77
    • pana in 200 km/h
      83
    • 200-250 km/h
      85
    • 250-300 km/h
      100
    • 300-350 km/h
      19
    • "am mers cu peste 350/h da' stiu ca nu ma credeti"
      17


Recommended Posts

Vad in raspunsuri diferente uriase de viteza, fiecare are propriul stil de a se 'plimba' cu mobra, alt stil de a trai si alt stil de a muri (doamne fereste, dar se intampla des!!!)

Am pierdut pana acum 1 prieten si 2 cunostinte din cauza vitezei excesive cu vitezana, si sper acest lucru nu se va mai intampla.

Referitor la intrebare - eu am mers max in jur de 270km/h (nu pot sa spun exact pt ca nu prea ma uitam la vitezometru) cu un Honda CBR 900RR din 1999.

Daca crede cineva ca a fost distractiv, se inseala, in viata mea nu vreau sa incerc acest lucru pe drumurile noastre !!!

N-am avut incotro, am fost prins cu radarul in localitate cu 150-160km/h, neavand la mine nici un act. M-am speriat ca raman fara carnet, am fugit fara sa ma gandesc ca pot sa raman fara viata.

Cu doua masini de politie dupa mine, fara nici o protectie in afara de casca (mi sa rupt buzunarul de la geaca, din cauza vantului, si mi-am pierdut telefonul mobil) am facut 15 km pana sa ajung in oras.

Merita???

Nu cred.

Asfalt uscat si multa multa bagare de seama !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu "văcuţa" mea o data din curiozitate 200 si o data 210, in afara de burst-ul de adrenalina nu prea e fun,chiar incomod si aiurea as zice pe drumurile noastre, in rest nu-i incerc limitele ca au grija ceilalti participanti la trafic sa le-ncerce pe ale mele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am prins 80 la ora cu un jupiter 5 fara motor, pai am un vecin cu care am desfacut motorul ca sa ii schimbam una alta pisoane simeringuri biele etc. si de ce nerabdatori am fost la-m pus pe un prieten sa ne traga cu un cielo, dar numai ca atunci cand am inceput sa franam si am ajuns la 60 km/h ne-a intrat sfoara la roata din fata si a blocat-o. Deci am luat o tranta de toata frumusetea ,eram si doi dar am mers cu ijul cu 80 fara motor?. am mers :D:D:D

Hahahahaha. Am cazut pe jos de ras cand am citit... Nene, esti tare!

Hai sa ma laud si eu... 160 km/h cu Suzuki VS600GL Intruder... pe DN 1, cu tot cu radarele lor. Pana acum nu mi-a venit nicio amenda acasa, desi s-a intamplat anul trecut in Septembrie.

Nu radeti bre, stiu ca nu e viteza mare, dar e totusi un chopper de numai 34 de calutzi... si oricum e mult pentru chopper.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Dupa parerea mea R1 este o motocicleta pe care nu oricine poate sa o piloteze ... o motocicleta care cere f multa experienta ... unii zic ca e mai slaba, alti ca ar fimai tare decat zx10 .. dar eu raman la parerea ca este number 1 din punct de vedere tehnic cat si design ! Peace :beer:

E relativa treaba cu "number one",depinde de gusturi si de ce vrei de le un motor.eu ma multumesc( momentan ) cu cbr-ul 900 din '99 in care am dat 280 si nu l-as schimba decat cu un cbr 900 mai nou!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha Virago XV535 - 145

Yamaha XCj600S Diversion - 190

Yamaha XV400 Virago - 120

Suzuki GSX-R750 - 260

Aprilia Pegaso 650 - 175

Yamaha XJR1200 - 230

KTM LC4 Adventure - 165

Honda CBR 600 F - 235

Honda Transalp - 175

Si inca mai am............

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...