Mergi la conţinut

Noua Sau Sh


Noni

  

434 membrii au votat

  1. 1. Ce motocicleta noua sau SH ti-ai cumpara?



Recommended Posts

Avand in vedere piata foarte schimbatoare a motocicletelor, creez acest topic pentru a ajuta atat dealerii de motociclete SH cat si potentialii cumparatori.

Majoritatea dealerilor aduc motociclete SH de afara pe baza de comanda si nu numai. Pentru a vedea oarecum preferintele actuale ale celor care doresc sa isi cumpere o motocicleta second hand, am adaugat la votare cateva modele / genuri de motocicleta. Sa vedem... ce motocicleta ti-ai lua? sau cu ce ai schimba-o pe actuala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bun topicul asta cu o mica modificare te rog.

La categoria chopper te rog nuanteaza la chopper daca vrei in sensul de a mai adauga 3 categorii adica cruiser,power cruiser si custom.Daca se poate.Merci si scuze daca am deranjat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am adaugat si Yamaha TDM.

Topicul se adreseaza mai mult motocicletelor sh (celor low budget). Cine isi permite un power Cruiser sau un Custom face parte din alta categorie ;)

Pai nu imi permit Noni dar imi place sa visez.

In 1969 cand studentii din Paris demonstrau pe strazi aveau o lozinca "Interdit de pas rever"

-interzis sa nu visezi. :drinks:

Ok atunci ca si categorie se poate adauga Honda Shadow VT 600 C sau Honda Steed sau Suzuki Intruder 400-600 sau 800?

Sau Kawasaki EN 500 sau EL 250?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet... topicul este menit sa stranga niste voturi corecte despre ce ar vrea oamenii sa cumpere... nu la ce viseaza. Pe baza acestei statistici, e posibil ca in showroomurile de motoare SH sa fie expuse mai multe motoare din cele votate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet... topicul este menit sa stranga niste voturi corecte despre ce ar vrea oamenii sa cumpere... nu la ce viseaza. Pe baza acestei statistici, e posibil ca in showroomurile de motoare SH sa fie expuse mai multe motoare din cele votate.

Honda Shadow VT 600 C sau Honda Steed sau Suzuki Intruder 400-600 sau 800

,Kawasaki EN 500 sau EL 250 sunt toate modele care se fabrica si la ora actuala si sunt foarte cautate SH de catre incepatorii care incep pe cruisere.Poti sa intrebi.Si nu sunt f. scumpe.

Consider ca "chopper" ca si categorie e vag.Chopper e o motocicleta modificata si un chopper,chiar si la noi in tara e destul de scump.Din contra,modelele enumerate de mine sunt cruisere f cautate mai ales de incepatori.E vorba de realitatea pietei.

Poti intreba Noni daca nu crezi.

Merci Noni.

Vad ca ai adaugat Honda Shadow si Suzuki Intruder.

Scuze pentru reply-urile ulterioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...