Mergi la conţinut

japoneze vs europene


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hahahahah daca aveam 22.000 EURO sub saltea sigur stiam ca nu trebuie sa imi iau o italianca decat poate una d-aia cu 2 picioare :D=))

Cu bani aia iti iei un harem intreg.

Eu zic ca Brusli il bate pe Vandam!

Cu siguranta ....... la table.

1. daca ar citi un impatimit de Europene, ce ai scris mai sus, te-ar cauta prin toata America.

2. persoane care nu vor nici ruptul capului sa recunoasca, ca japnezii i-au cam ajuns din urma pe europeni

3. la capitolul comfort nu le fac fata europenilor,

4. ei care au istorie.

5. La un moment dat Hyundai Sonata era cea mai fiabila masina din clasa ei, depasind.....

6. masina perfecta :VW..daca se poate si TDI e beton. :D

7. japonezele intre ele sunt mult mai apropiate, sau ma rog....era doar un gand... :blum:

1. Impatimiti nu pot judeca obiectiv.

2. Multa lume prefera sa se minta personal in loc sa studieze realitatea.

3. Am avut un LEXUS LS400 pt cativa ani si MBZ S-Class si toyota este superioara.

4. Istoria nu tine de foame.

5. Hynday raporteaza cel mai mic defect inapoi la fabrica. Si in ultimi 15 ani se aduc imbunatatiri bazate pe defectele raportate.

6. Da, dar peste 200k - 250k motorul este uzat deja.

7. Industri japoneza are la baza filozofia Dr. Deming si au ca scop deservirea publicului cat mai eficient. Roboti le produc si designul este cumparat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Fiecare cu preferintele lui dar rezultatele la curse si numarul de vanzari in fiecare an arata realitatea: Japonezele sunt TOP!

Apropos, daca japonezele sunt pentru saraci de ce nu sunt asa de multe motoare prin tara? Un motor sport de 600cc costa numai £7,500 bucata! 'Eftin ca braga! :D

La ce curse te referi? Cumva la WSBK? Verifica te rog statisticile si vezi de cate ori au fost "gunoiele" de Ducati campioane mondiale in ultimii 16 ani.

O sa ai o revelatie.

In alta ordine de idei, cel mai "tare" motor e ala pe care te simti bine. Indiferent daca e european sau japonez. Si pe care iti permiti sa-l iei. Restul sunt povesti.

"Am citit eu ca ala e mai tare", "mi-a spus un prieten ca nu sunt bune", am auzit ca nu sunt fiabile". Eu unul m-am saturat de astea.

Mi-am luat Ducati 999 S pentru ca asa am vrut eu si pentru ca mi-am permis, nu pentru ca a zis "nu-stiu-cine" "nu-stiu-ce". Si ma simt foarte bine pe el. Chiar daca este mai putin fiabil, cum zic unii.

Toti prieteni mei au japoneze. Si nu ma bat cu ei. Din contra.

Discutiile astea cu "japoneze vs europene" sunt un nonsens. Adevaratele batalii se dau pe circuite.

Noi ne dam cu parerea mai mult sau mai putin subiectiv, in functie de cat de tare ne-am atasat de un motor sau de ce noroc am avut de el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca Brusli il bate pe Vandam!

Punct ochit, punct atins !!! Touche

Comparatie inutila, pt ca chiar daca am fi in stare sa ne uitam din toate punctele de vedere, tot nu am putea lua o decizie corecta !!!!!

Este inutila cearta, fiecare poate sa-si zica opinia, si fiecare poate sa aiba dreptate, tot ramanem cu semnul de intrebare.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Punct ochit, punct atins !!! Touche

Comparatie inutila, pt ca chiar daca am fi in stare sa ne uitam din toate punctele de vedere, tot nu am putea lua o decizie corecta !!!!!

Este inutila cearta, fiecare poate sa-si zica opinia, si fiecare poate sa aiba dreptate, tot ramanem cu semnul de intrebare.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

:thumbup::thumbup::thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare care e considerata cea mai rapida motocicleta ?

raspunsul ? GSX1300RK6 nu cred ca e europeana :))

care sunt cele mai cautate motoare in general ? cati oare sunt cei care viseaza la un ninja ... la un R1 R6 ...

mda asa este cei mai multi ...

pentru inceput fiecare cauta altceva ...

de inceput europenele isi fac tb adik ... sunt frumoase si nu extraordinare ca performante si mai ales ca pret...

pentru cunoscatori si experimentati... deja adresele se schimba... Yamaha , Kawasaki suna mult mai bine ca ... sa zicem concurenta

Eu unul sunt incepator si vreau o Aprilia Rs 50 sau 125 dar asta numai din cateva considerente enumerate mai sus...

pret ... putere... si poate si design dar ulterior nu cred ca voi ramane la Aprilia...

de ce ? Visez un Ninja

:)) japan rullz ! :thumbup::thumbup:

Ps : Bruzli il bate pe Van Damme ! era precisa !! :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare care e considerata cea mai rapida motocicleta ?

raspunsul ? GSX1300RK6 nu cred ca e europeana :))

care sunt cele mai cautate motoare in general ? cati oare sunt cei care viseaza la un ninja ... la un R1 R6 ...

mda asa este cei mai multi ...

pentru inceput fiecare cauta altceva ...

de inceput europenele isi fac tb adik ... sunt frumoase si nu extraordinare ca performante si mai ales ca pret...

pentru cunoscatori si experimentati... deja adresele se schimba... Yamaha , Kawasaki suna mult mai bine ca ... sa zicem concurenta

Eu unul sunt incepator si vreau o Aprilia Rs 50 sau 125 dar asta numai din cateva considerente enumerate mai sus...

pret ... putere... si poate si design dar ulterior nu cred ca voi ramane la Aprilia...

de ce ? Visez un Ninja

:)) japan rullz ! :thumbup::thumbup:

Ps : Bruzli il bate pe Van Damme ! era precisa !! :))

Chiar nu te inteleg.

Tu esti incepator, dar le stii pe toate. Nu vreau sa te jignesc, dar cred ca esti unul din aia care vorbesc din auzite.

Chiar crezi ca totul se rezuma la care este mai rapida? De ciclistica ai auzit? GSX 1300 R K6 este cea mai rapida. Si? Cei cu asta? De exemplu, pe un circuit, un supersport de 600, oricare ar fi ea, i-ar pune mari probleme. Stii asta? Nu cred ca ai de unde.

Asa cum spune-am si mai sus, cosider inutile discutiile astea. Oricum, fiecare isi ia ce doreste si ce-l reprezinta.

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tractoras...cum mai...doar si o sutime de secunda conteaza, indiferent ca esti pe circuit sau pe strada :D. Altii fac circuit pe strada, mai ales cei care trag de motoarele mici ca de caii morti. :lol:

@Lucifer angel...rapiditatea asta nu este vizibila la un sofer muritor si simplu sau incepator. Pun pariu ca cu Kawa ala care o sa ti-l iei...la exprienta ta...te "face" si unul cu motor mai mic, sau putere mai slaba. Asadar....diferenta este f mica, din pc de vedere al performantelor motorului. Putini din noi stiu sa valorifice intreaga putere a motorului, majotritatea plictisind propulsorul. :scooter: asa ca nu totul este viteza sau rapiditatea. Important e sa dea bine pe Magheru'

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare care e considerata cea mai rapida motocicleta ?

raspunsul ? GSX1300RK6 nu cred ca e europeana :))

care sunt cele mai cautate motoare in general ? cati oare sunt cei care viseaza la un ninja ... la un R1 R6 ...

mda asa este cei mai multi ...

pentru inceput fiecare cauta altceva ...

de inceput europenele isi fac tb adik ... sunt frumoase si nu extraordinare ca performante si mai ales ca pret...

pentru cunoscatori si experimentati... deja adresele se schimba... Yamaha , Kawasaki suna mult mai bine ca ... sa zicem concurenta

Eu unul sunt incepator si vreau o Aprilia Rs 50 sau 125 dar asta numai din cateva considerente enumerate mai sus...

pret ... putere... si poate si design dar ulterior nu cred ca voi ramane la Aprilia...

de ce ? Visez un Ninja

:)) japan rullz ! :thumbup::thumbup:

Ps : Bruzli il bate pe Van Damme ! era precisa !! :))

Esti pe dinafara total.

Faci harcea parcea clasele motocicletelor baiatu.

Si inca ceva, daca o pun pe mama pe motor si ea stie sa-i de-a maxim viteza pe o linie dreapta!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai lungim topicul....si sa ne legam de Dakar. Cum asta e mama competitiilor...vad ca europenele...asa cum au unii parerea ca sunt mai slabe, conduc in clasament....castiga de ani buni Dakarul(ma refer la KTM). Bineinteles vorbim de: motociclete preparate, unde conteaza si motociclistul, dar si asa...vad ca incepand de la Meoni, 2001 nu s-a aratat alta firma castigatoare (Yamaha, Honda, BMW, Cagiva)

Deci asa cum sunt ele...europenele, la categoria (clasa) asta "off road"...este posibil ca, KTM sa fie cea mai buna. Clasamentele spun multe...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai lungim topicul....si sa ne legam de Dakar. Cum asta e mama competitiilor...vad ca europenele...asa cum au unii parerea ca sunt mai slabe, conduc in clasament....castiga de ani buni Dakarul(ma refer la KTM). Bineinteles vorbim de: motociclete preparate, unde conteaza si motociclistul, dar si asa...vad ca incepand de la Meoni, 2001 nu s-a aratat alta firma castigatoare (Yamaha, Honda, BMW, Cagiva)

Deci asa cum sunt ele...europenele, la categoria (clasa) asta "off road"...este posibil ca, KTM sa fie cea mai buna. Clasamentele spun multe...

:thumbup::thumbup::thumbup:

Clasamentul... da.

Dar unii vorbesc vorbe. Din povesti. Asta e.

Oricum raman la parerea mea: fiecare om isi ia ce vrea, pe ce se simte mai bine, indiferent de productie.

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...