Mergi la conţinut

Intalnirile Motoveteranilor In 2011


topgun

Recommended Posts

Pentru intrunirea de la Ticleni, totul depinde de dorinta noastra expresa, de patronul si managerii care inchiriaza locatia, de vreme si, bineinteles, de posibilitatea de a ocupa intreaga locatie, caz in care pentru un weekend nu cred ca s-ar supara nimeni de inghesuiala cu ceilalti (celelalte!) de la piscina! Nici macar motoveteranii! Garantez! Cred ca abia dupa luna martie sau aprilie va pot da o data certa la care locatia sa poata fi luata cu asalt de motociclisti...asa ca nu pot inca sa emit prognoze!:thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E interesat cineva de un traseu prin Alpi care sa cuprinda cel mai bun drum din lume decretat de cei de la Top Gear ca fiind intre Stelvio (I) si Davos (CH)? Apoi mai departe Chamonix (F), Lacul Como (I), vizita la muzeul motocicletei din Vransko (SLO) (l-am vizitat in 2004, merita).

Am bagat si Arieseniul pe traseu pentru ca am un prieten acolo care are o pensiune. Nu va suparati ca am facut traseul cu plecare si sosire la Galati, e simplu de modificat pe Bucuresti, dar am vrut sa vad cati km as avea de la mine. Sunt in jur de 4500 km si am setat traseul astfel incat sa nu mearga pe autostrazi si sa mearga cat mai mult prin munti.

Harta traseu Alpi

post-195-0-15724800-1297454434_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pt ca iarna nu vrea sa plece si ca sa combatem plictiseala propun o intalnire la un gratar si bere pt sambata 5 martie 2011, sa zicem la ora 15. Deoarece in acea perioada sarbatorim si ziua femei propun sa veniti insotiti. Organizatori principali eu, Doru Lefterache si Popescu Marian. Evident anuntul este in principal pt cei din Buc, dar daca intamplator motoveteranii din tara sunt in zona sunt bine veniti. Primul care si-a confirmat participarea Raul cu Irina. Locul desfasurarii la mine acasa in str. Babesti 6 sect 6. Mai multe despre pregatiri si participanti discutam joi sau la tel 0722646373 :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent. Cuantumul "taxei de participare" il discutam joi .

Ma mananca si pe mine talpile de niste excursii mai lungi .

Am inceput mai din iarna sa pun cate ceva la pusculita . Am inceput cu nepoteii cu banii lor de la sorcova. Exploatarea omului de catre om a fost si se pare ca va ramane ca o masura de capatuiala si bunastare a exploatatorului .

Bagati bine pe sub nas si puneti tara la cale cu decizii bine gandite si pentru noi ceilalti de mai de departe .

cu bine,

nicon

post-32395-0-29127000-1298375770_thumb.j

post-32395-0-87366600-1298375788_thumb.j

post-32395-0-67844500-1298375804_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai facut pozele?

Nu le-am facut eu . Cumva pentru mine sunt reprezentative ; sunt facute de profesionisti .

Sunt poze din maramures si este inbucurator ca avem si noi artisti buni care incearca sa transmita ceva din sufletul si obiceiurile poporului roman . Daca vreti am sa postez mult mai multe  la diverse sau probabil ar fi bine ca tu sa deschizi un nou topic specific cu imagini .

nicon

post-32395-0-87013500-1298383312_thumb.j

post-32395-0-94924800-1298383322_thumb.j

post-32395-0-21450600-1298383334_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Propun o plimbare Sambata 12.03.2011 - pe traseul ( dus - intors aprox. 280 km ) - Bucuresti ( Benzinaria Petrom Militari de linga Mec) - Pitesti - Campulung -

Stoenesti - Voinesti - Targoviste - Bucuresti.

Vremea - Bucuresti 16 C - Pitesti 14 C - Campulung 13 C - Targoviste 15 C

Intalnire la ora 10.00 la Petrom Militari ( langa Mec si Metro ) - plecare la maxim 10.30 ........ in Bucuresti aprox. ora 17.00

Astept parerile voastre si eventual inscrierea pe LISTA :

- Doru ( Dorumaster )

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se mai aude nimic de plimbare.

Timpul la Arges a fost de excepie astazi . Probabil si maine la fel .

Cred ca vin si eu la Campulung si va insotesc spre Trgoviste apoi ma intorc .

Stabiliti o ora de intalnire

Telefonul meu este 0722 55 27 25.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ultima iesire a motoveteranilor s-a propus ca destinatie pt urmatoarea plimbare localitatea Constantin si Elena de pe litoralul bulgaresc. Avem la dispozitie cateva bazine cu apa termala in aer liber unde putem sa ne balacim pana noaptea tarziu. Plecarea de sambata dimineata, cazarea la Hotel Europa (fost al CC la PCBg, pt nostalgigi):biggrin: si intoarcerea duminica eventual cu o tura a litoralului BG si RO acum in afara sezomului. Distanta cca 650 km, cazarea si masa la preturi modice. Nu stiu cum va fi vremea in weekend-ul asta, dar daca ploua o amanam pt weekend-ul urmator.:scooter: :scooter: :scooter: :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cabana Lepsulet unde vroiam sa organizam BMW Campul a fost concesionata si nu se mai pot organiza intalniri acolo.

Trebuie sa caut alt loc.

Daca aveti idee de vreo pensiune intr-o zona montana frumoasa, cu spatiu/curte mare pentru corturi, dati-mi de stire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cabana Lepsulet unde vroiam sa organizam BMW Campul a fost concesionata si nu se mai pot organiza intalniri acolo.

Trebuie sa caut alt loc.

Daca aveti idee de vreo pensiune intr-o zona montana frumoasa, cu spatiu/curte mare pentru corturi, dati-mi de stire.

Consider ca zona de nord a raului Arges este deosebit de frumoasa si se termina tocmai la Cabana Balea Lac in sezonul de vara.

Va invit in aceasta zona .Ma angajez organizator.

nicon

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ultima iesire a motoveteranilor s-a propus ca destinatie pt urmatoarea plimbare localitatea Constantin si Elena de pe litoralul bulgaresc. Avem la dispozitie cateva bazine cu apa termala in aer liber unde putem sa ne balacim pana noaptea tarziu. Plecarea de sambata dimineata, cazarea la Hotel Europa (fost al CC la PCBg, pt nostalgigi):biggrin: si intoarcerea duminica eventual cu o tura a litoralului BG si RO acum in afara sezomului. Distanta cca 650 km, cazarea si masa la preturi modica. Nu stiu cum va fi vremea in weekend-ul asta, dar daca ploua o amanam pt weekend-ul urmator.:scooter: :scooter: :scooter: :scooter:

1 vremea buna s-a dus vreo doua sapamani cel putin

2 deosebita organizarea si ma inscriu fara observatii in perioada imediat urmatoare

3 Sambata serbez 30 de ani de casatorie a unui bun prieten din copilarie . A sosit de la Sighetul Marmatiei la noi la Curtea de Arges .

:hunter: si pentru ca voi va tot reprezentati prin emoticons iata ca de acum si eu voi folosi postarea (mai ales ca si detin) ...... pusca mea.

nicon

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

------------------------------------------------------

Pana acum se organizeaza doua intalniri. Moeciu cu vreo 20 si ceva de participanti anuntati pana acum si bmw campul cu vreo 10 veterani trecuti pe lista.

In afara de plimbari, nu se mai anunta nimic. De ce?

Prin iarna aveam senzatia ca o sa ne si plictisim de atatea intalniri, dar acum, cand e vorba sa se puna mana pe "lopata", nimeni nu face nimic.

Decat sa fie cate 3 oameni implicati in organizarea unei intalniri si practic doar unul sau doi sa faca treaba, nu mai bine ne-am imputina la organizare si ceilalti sa faca alte intalniri?

Rosca, vad ca iti place sa te implici in organizare. De ce nu te bagi sa organizezi tu ceva?

Nicon, te ofereai sa organizezi nu stiu ce intalnire prin Arges. Mai faci ceva?

Enduristu', si tu ai stofa de organizator. De ce nu bagi ceva?

Ivan stiu ca a zis ca daca organizeaza ceva anunta mai tarziu, si oricum el s-a implicat destul pana acum.

Deci, nu mai face nimeni nimic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...