Mergi la conţinut

Intalnirile Motoveteranilor In 2011


topgun

Recommended Posts

------------------------------------------------------

Nicon, te ofereai sa organizezi nu stiu ce intalnire prin Arges. Mai faci ceva?

Desigur

Pentru zona mea sezonul se deschide putin mai in vara . Astfel asa cum stiti cu totii , Transfagarasanul (si in mod special Balea Lac - Barajul Vidraru ), este unic .

Am deja in calcul cateva locatii . Prefer casute si loc de campare pentru o zi inainte de Barajul Vidraru .

Apoi campare intre Vidraru si Tunel .

Mai departe luam legatura cu prietenii din Sibiu si vad un loc deosebit la Dumbrava Sibiului sau chiar Marginimea Sibiului - Paltinis .

De aici se poate continua mai departe in Ardeal , sau Valea Oltului - Bucuresti , sau Oltenia .

Ei ce ziceti?

Editat de nicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata dimineata la 9.30 plecarea. Stabilim joi pe unde o luam si unde ne intalnim. Vremea se anunta buna pt sambata si aceptabila pt duminica dimineata. Facem inca sapaturi pt cazare la hotel Europa sau Sirius in vecinatatea bazinelor termale. Locuri sunt dar cautam varianta cea mai convenabila. Deocamdata anuntati ca siguri 5 motoare si 1 masina.

Ne-am intors toti cu bine. Frumos, vreme buna fara ploaie, dar cu vanturi turbate din lateral, asta pana am ajuns pe autostrada unde ne-a impins din spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata dimineata la 9.30 plecarea. Stabilim joi pe unde o luam si unde ne intalnim. Vremea se anunta buna pt sambata si aceptabila pt duminica dimineata. Facem inca sapaturi pt cazare la hotel Europa sau Sirius in vecinatatea bazinelor termale. Locuri sunt dar cautam varianta cea mai convenabila. Deocamdata anuntati ca siguri 5 motoare si 1 masina.

Ne-am intors toti cu bine. Frumos, vreme buna fara ploaie, dar cu vanturi turbate din lateral, asta pana am ajuns pe autostrada unde ne-a impins din spate.

Felicitari

Maine asteptam si imortalizarile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata dimineata la 9.30 plecarea. Stabilim joi pe unde o luam si unde ne intalnim. Vremea se anunta buna pt sambata si aceptabila pt duminica dimineata. Facem inca sapaturi pt cazare la hotel Europa sau Sirius in vecinatatea bazinelor termale. Locuri sunt dar cautam varianta cea mai convenabila. Deocamdata anuntati ca siguri 5 motoare si 1 masina.

Ne-am intors toti cu bine. Frumos, vreme buna fara ploaie, dar cu vanturi turbate din lateral, asta pana am ajuns pe autostrada unde ne-a impins din spate.

ceea ce s-a si si intamplat :)

au fost 5 motoare si o masina

si un caine,

si soare, Jack, piscina, BMW,honda, kawa si SUPERTENERE. si imi scapa una

am facut plaja si baie ( asta involuntar ca am cauzut in mlastina).

si soare si ploaie la intervale de 30 minute

a, da, sa nu uit, au venit berzele . Si primavara. un camp de berze . si inca soseau la aterizare. o fi vreun semn...

multumesc si la mai mare

https://picasaweb.google.com/1100master/MareBg?authkey=Gv1sRgCJnR1tGtqZz3Sg#

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce s-a si si intamplat :)

au fost 5 motoare si o masina

si un caine,

si soare, Jack, piscina, BMW,honda, kawa si SUPERTENERE. si imi scapa una

am facut plaja si baie ( asta involuntar ca am cauzut in mlastina).

si soare si ploaie la intervale de 30 minute

a, da, sa nu uit, au venit berzele . Si primavara. un camp de berze . si inca soseau la aterizare. o fi vreun semn...

multumesc si la mai mare

https://picasaweb.go...CJnR1tGtqZz3Sg#

Chiar daca a mai si plouat , din vizionare reies acele momente minunate petrecute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca vad ca v-ati distrat. Sa va fie de bine! smile.gifV-am intalnit in benzinaria de dinainte de vama de la Giurgiu. Super Tenere-ul mi-a sarit in ochi.

Parca mai era in grup un Ducati negru si un Kawa verde cu numar invizibil. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, din pacate, eu sunt posesorul numarului invizibil. Mi-a zburat pe drumul de la Bucuresti la Giurgiu, din cauza vantului puternic si a lenei mele in ceea ce priveste achizitionarea unui suport de numar si prinderea lui cu suruburi... Era prins doar cu soricei... Dar bunatatea, priceperea si marinimia lui Bogdan Harea, cale pe cale doresc sa-i multumesc, :thanks::clapping::good::clap: m-au salvat de la un drum solo Giurgiu-Bucuresti si ratarea unei excursii minunate! Mentionez ca numarul realizat din carton, imbracat in scotch si prins cu acelasi material PVC, inca se afla la datorie :D Are cineva idee cam cat m-ar costa un numar nou?

In rest, numai de bine. Dupa cum s-a mai spus, vantul a fost cea mai mare problema a excursiei...

post-34172-0-95915100-1301418784_thumb.j

In al doilea rand, pentru cei care nu ma cunosc, sunt baiatu' lu' tata, cum s-ar zice :P Adica Alex, fiul lui Sorin. Si ma dau cu o Kawa ZXR400. Va salut! :beer:

Hai ca vad ca v-ati distrat. Sa va fie de bine! smile.gifV-am intalnit in benzinaria de dinainte de vama de la Giurgiu. Super Tenere-ul mi-a sarit in ochi.

Parca mai era in grup un Ducati negru si un Kawa verde cu numar invizibil. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee cam cat m-ar costa un numar nou?

17 lei. te prezinti la politie cu actele (buletin, cartea de identitate a vehiculuilui si talon + copii xerox de pe fiecare intr-un exemplar) dai o declaratie ca l-ai pierdut -e pe juma` de foaie A4, fara explicatii unde, cum si in ce fel- si achiti 17 lei la acelasi ghiseu unde depui actele. al meu a fost gata in 2 ore, cel nou.

coada a durat de pe la ora 1.30-2 PM pana la 4.30. am ridicat numarul la 7 seara, in aceeasi zi. programul e pana la 8

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul ca sa-l recapeti, fara probleme si intrebari inutile pe la ghiseele politiei, trebuie sa-l declari furat! (asa am patit io!)

Mergi la un notar public si dai o declaratie pe proprie raspundere ca in seara x ti s-a furat numarul din parcare si trebuie sa iti faci altul. Cu declaratia notariala mergi la ghiseul la care se fac numerele si dupa ce vei completa citeva tipizate, vei plati numarul nou cu suprataxa ca si numar preferential, dupa care vei primi noul numar. Nu uita sa ai asupra ta certificatul de inmatriculare, cartea de identitate a motocicletei si buletinul. Saluari tie si simpaticului tau tata!:thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul ca sa-l recapeti, fara probleme si intrebari inutile pe la ghiseele politiei, trebuie sa-l declari furat! (asa am patit io!)

gresit! daca-l declari furat, astepti 30 de zile, declaratia e mai complicata, platesti notarul, etc. si mai si minti pe deasupra!

saptamana trecuta mi-am piedut numarul de inmatriculare. tot ce-am scris mai sus s-a intamplat in realitate, nu este o fantasmagorie si nu o poveste de hat ani. ci de saptamana trecuta... procedezi cum crezi, alexandru gruesc. bafta!

*** la politia mare cu inmatriculari, pe soseaua pipera - vezi ca e-n lucru, se merge greu pe strada si se sta la coada mult, la ghiseu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cind am cascat gura si am spus la ghiseu "pierdut numarul", deja tipul din spatele ghiseului a inceput cu dojana, cu " sa incercati sa-l mai cautati, sa intrebati prietenii poate v-au facut o gluma, verificati pe unde ati circulat inainte de a observa lipsa lui...etc." Atunci i-am cerut un sfat prietenesc, asta ca sa nu mai pierd timpul degeaba (timp in care numarul meu putea fi pus pe vreo masina cu care se mergea la furat sau se comiteau infractiuni). Tocmai acel tip m-a invatat cum sa procedez si astfel, in mai putin de doua ore, mi-am recuperat numarul. Acum fiecare face cum il taie constiinta, dar io am ales varianta cea mai rapida si eficienta. Bafta!:thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca m-am bagat iarasi.

am vazut problema omului si pentru ca last week am avut aceeasi problema, pentru cateva minute, am considerat ca alexandru gruesc este motociclist inainte de a fi motoveteran.

izolarea absurda in care va cantonati nu va face cinste. va spun asta cu decentza si nu o interpretati altfel.

asfalt uscat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma fuck pe dojana unui lucrator la ghiseul politiei. El trebuie sa faca actele, atat, nu sa-mi dea mie sfaturi de viata. Politistul de azi trebuie sa-si vada lungul nasului si sa inteleaga ca e un simplu lucrator la stat in SLUJBA CETATEANULUI si nu "taticul" din vremea ceausista.

Uite aici tot ce trebuie sa faci daca pierzi numarul: http://bz.politiaromana.ro/doc/acte_pierdere_placute_inmatriculare.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Or fi la voi, aci in capitala, mai cititi si mai obiectivi politistii, fiindca la noi, daca te iei cu ei in gura, n-ai nimic de cistigat. Majoritatea au ramas cu metehnele arhicunoscute. Am preferat sa-i dau curs sfatului celui de la ghiseu pentru a-mi usura situatia. Acum Alexandru, fiindca are de ales, poate decide cum va proceda, e baiat mare!:thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand va multumesc tuturor pentru promptitudine, in al doilea rand imi pare rau pentru faptul ca s-au nascut controverse. Fiecare si-a impartasit experienta, o sa incerc si eu zilele acestea varianta cu drpciv Pipera. Voi reveni cu detalii dupa ce treaba va fi gata. Salutari!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca m-am bagat iarasi.

am vazut problema omului si pentru ca last week am avut aceeasi problema, pentru cateva minute, am considerat ca alexandru gruesc este motociclist inainte de a fi motoveteran.

izolarea absurda in care va cantonati nu va face cinste. va spun asta cu decentza si nu o interpretati altfel.

asfalt uscat!

Si unde ai vazut tu cantonare in izolare ? Eu cred ca te-ai simtit bine printre noi . Si daca Ivan a spus cum a rezolvat problema la Tg Jiu asta nu inseamna ca pt. Bucuresti nu ai dreptate.

Toate cele bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unde ai vazut tu cantonare in izolare ? Eu cred ca te-ai simtit bine printre noi . Si daca Ivan a spus cum a rezolvat problema la Tg Jiu asta nu inseamna ca pt. Bucuresti nu ai dreptate.

Toate cele bune !

M-am simtit chiar foarte bine printre voi. Ai dreptate, e f posibil ca Ivan sa fi dat de un politzai aiurea , asa e cu politaii aia de la ghisee, unu-i muma, altul ciuma, dupa cum il nimeresti. Am sarit eu cu gura cam mare, nu m-am gandit ca situatia poate sa difere de la o zona la alta... Scuze, Ivan si celorlalti, pentru tonul poate cam nepotrivit.

Toate bune si important este ca amicul alexandru gruesc sa rezolve cant mai rapid problema numarului.

Asfalt uscat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma deranjeaza discutiile in contradictoriu care duc la rezolvarea unei anumite situatii, asa ca fii pe pace, nu m-am suparat! Exact cum zicea Sorin mai sus, cite bordeie, atitea obiceie!

Ca fapt divers, odata am primit informatii diferite pentru aceeasi problema, de la acelasi ghiseu, dar la care am avut norocul sa gasesc persoane diferite...deci nu trebuie sa ne mire nimic!

Omul este bine sa fie informat si sa se astepte la orice! Rezolvarea este una singura, particulara in fiecare caz! Asa ca, spor lui Alexandru!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, spuneti-mi Alex :D

Nu ma deranjeaza discutiile in contradictoriu care duc la rezolvarea unei anumite situatii, asa ca fii pe pace, nu m-am suparat! Exact cum zicea Sorin mai sus, cite bordeie, atitea obiceie!

Ca fapt divers, odata am primit informatii diferite pentru aceeasi problema, de la acelasi ghiseu, dar la care am avut norocul sa gasesc persoane diferite...deci nu trebuie sa ne mire nimic!

Omul este bine sa fie informat si sa se astepte la orice! Rezolvarea este una singura, particulara in fiecare caz! Asa ca, spor lui Alexandru!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am simtit chiar foarte bine printre voi. Ai dreptate, e f posibil ca Ivan sa fi dat de un politzai aiurea , asa e cu politaii aia de la ghisee, unu-i muma, altul ciuma, dupa cum il nimeresti. Am sarit eu cu gura cam mare, nu m-am gandit ca situatia poate sa difere de la o zona la alta... Scuze, Ivan si celorlalti, pentru tonul poate cam nepotrivit.

Toate bune si important este ca amicul alexandru gruesc sa rezolve cant mai rapid problema numarului.

Asfalt uscat!

Viespare, nu te mai supara din nimic, asa-i romanul, cand n-are ce face se ia in clont cu cel de langa el. Tu te-ai convins ca nu se poarta ranchiuna intre noi, noi discutam in contradictoriu, noi ne certam dar tot noi ne impacam.

Imi doresc tare mult sa apuc perioada in care vor disparea toate contrele si aluziile desuete dintre noi. Cred ca visez, poate nepotii mei vor apuca asta.

Respect toti motociclistii din Romania indiferent de motocicleta pe care o conduc!

Si apropo, topicul este despre plimbarea terapeutica facuta de baieti. Asa ca lasati dracu' problema numarului lui Alex ca o rezolva el intr-un fel.

Alex, sper ca te-ai simtit bine in Bulgaria.

Compania in care ai fost este una de tot respectul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...