Mergi la conţinut

Ciinii Vagabonti.


swastik

Recommended Posts

manevra adevarata e sa le scota dintii, sa nu mai muste. nu sa-i castreze!

*** uneori, folosim virgula, punem punct si folosim liniutza inainte de i....

imi place mult ca mai toti spuneti: sa le faca, sa le dreaga.... mentalitate de asistati.

singurul pe treaba e swastik. e ingrozitor ce face, dar macar face ceva. (desi am numai dispretz fata de uciderile cu care se lauda, apreciez ca nu sta la miloaga si face ce crede el ca-i bine - desi din punctul meu de vedere accentuez ca e o actiune cruda si stupida).

un om mare a avut o vorba: "nu te intreba ce fac ceilalti pentru tine. intreaba-te ce faci tu pentru ceilalti".

....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut din nou.

1. Nu ma laud , ma laudam daca cistigam la Loto sau intram la Harward.

2.Acum ziceau la TV (poate e vrajeala) , sint necesari cam 10 mil de euroi ca sa ii tina in adaposturi pina mor singuri. La o cifra estimata la 50 mii ciini. Da' eu zic ca-s mai multi.

Am multe pisici si le iubesc. Am si ciini. Am mai avut ciini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, nu te lauzi. desi asa pare.

cum privesti uciderile celor 20 de caini daca altcineva ar fi fost autorul? in ce context ai facut asta? toti deodata sau pe rand? de ce crezi ca a fost important sa faci asta? familia ta stie? cum te privesc ai tai in urma acestei ispravi?

in ce fel i-ai omorat?

*** as vrea sa tii cont in raspunsurile tale, daca o sa ai deschiderea de a vorbi despre asta, sa le formulezi in asa fel incat sa nu poti sa fii acuzat dpdv. legal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) Am caine lup - deci iubesc animalele, mai ales cainii

2) nu suport cainii pe strada... imi e frica de ei, m-au muscat fara rost (am mers la un service auto, am deschis usa si un maidanez s-a infipt in piciorul meu), m-au atact pe moto de mai multe ori dar am scapat...

A trebuit sa fac injectii in burta si cu pile am gasit unele care se fac in mana (si dor mai putin).

maidanezii sar la harta si cand plimb catelul meu in lesa (aici am un oarecare avantaj ca pana acum nu a iesit niciodata "sifonat"), deci ma agreseaza mereu...

Eu sunt pentru strangerea lor de pe strazi... orice ar insemna asta. Iar pentru cei care le dau de mancare, AMENDA 10.000 sa povesteasca si nepotilor nepotilor lor, sa nu mai faca asa ceva.

Langa Brasov este un centru mare (parca "Salvati prietenii" - nu imi amintesc exact) care strange maidanezi si le da mancare din sponsorizari sau mancare expirata de la marile magazine, la un moment dat cica erau vreo 3.000 de caini.

Un fapt bun: In Brasov au cam disparut maidanezii (cel putin din centru). Cica i-au strans sa-i sterilizeze iar daca sunt bolnavi... sa-i eutanasieze. Foarte multi au fost bolnavi ca nu am vazut macar unul cu belciug in ureche.

PS Vreau sa-l vad pe ala care mai "iubeste maidanezii" dupa ce a fost capsat macar o singura data, usor.

SI O PROPUNERE IN ACEST TOPIC:

PROPUN FIECARE SA-SI INCEAPA POSTUL CU:

AM (/ NU AM) CAINE

AM (/ NU AM) FOST MUSCAT CEL PUTIN ODATA DE UN MAIDANEZ

AM (/ NU AM) FOST ATACAT DE MAIDANEZI

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haide swastik nu ne mai tine in suspans:

quote viesparul:

  1. cum privesti uciderile celor 20 de caini daca altcineva ar fi fost autorul?
  2. in ce context ai facut asta?
  3. toti deodata sau pe rand?
  4. de ce crezi ca a fost important sa faci asta?
  5. familia ta stie?
  6. cum te privesc ai tai in urma acestei ispravi?
  7. in ce fel i-ai omorat?

povesteste-ne :pokey:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deşi am zis că nu mă mai bag în seamă, nu pot să nu fiu "mîndru". A mi se observa rînjetul sadic !

Comentariul e de prisos ! Ah, simt şi acum plăcerea bocancului stîng expediat cu sete !

De fapt, totul a fost premeditat. L-am rugat pe fotograf să fie pe fază că-i arăt ceva.

Păcat că nu s-a văzut metalul lucind în soare din vîrful bocancului...

Şi numărul nu mi se vede, deci nu răspund "dpdv legal", nu ?

Viespare, vezi acum că-s urît şi rău ?

post-23558-0-99218700-1296592325_thumb.j

post-23558-0-82082400-1296592336_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul @Viesparu este psihiatru ? :biggrin:

Cum omori un ciine ? Il ineci , il injughi , il strangulezi si chiar il arunci de pe bloc. Nu , nu eu , niste baeti.

Sa merg la doctor ? Mai bine ma duc la circiuma.

Acuma , fara misto , poate ne vedem la un festival , bem o bere si povestim(daca dati voi berea , ca sa auziti tutoriale anti-ciine). Nu cred ca o sa va fie frica ca musc si o sa ne simtim foarte bine. Adica , ca niste oameni normali. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul @Viesparu este psihiatru ? :biggrin:

Cum omori un ciine ? Il ineci , il injughi , il strangulezi si chiar il arunci de pe bloc. Nu , nu eu , niste baeti.

Sa merg la doctor ? Mai bine ma duc la circiuma.

Acuma , fara misto , poate ne vedem la un festival , bem o bere si povestim(daca dati voi berea , ca sa auziti tutoriale anti-ciine). Nu cred ca o sa va fie frica ca musc si o sa ne simtim foarte bine. Adica , ca niste oameni normali. :beer:

io cred ca tu ai facut ca sylvester :D

http://www.youtube.com/watch?v=ENjQMkrURuY

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste clipuri cu Milf nu bagai , sa vezi ce ma mai uitam. Sincer , la desene animate ma plictisesc. :jump:

Vorbim in primavara , la un festival , despre ciini , Milf , fizica cuantica , fenomene starnii si spitalul nr.9. Daca nu cad sub masa pina la finalul discutiilor (sau daca nu-mi gasesc o printesa s-o duc la cort).

P.S. Cu fizica cuantica m-am laudat singur , sa fac impresii de telectual.

Am fost intrebat daca am stat cu sisu la git , daca am nimicit oameni , daca , daca , daca , sau de unde am instinctele astea ?

Culmea , chiar am stat cu sisu' la git , chiar am "socializat" cu oameni.

Asta fiindca am fost intrebat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am omorit cam 20 , in decursul timpului. Voi ?

Doar unul dar dupa cum vad ca se misca lucrurile cred ca in scurta vreme voi fi nevoit sa ma apuc sa decimez haitele din cartier.

La mine la curte la munca cainii care o ard aiurea in incinta au muscat pe o colega si pe alti oameni care lucreaza la noi in curte. O colega mai "desteapta" zice: "sa facem o hartie..." Pfff.... :D Au uitat cum se pune mana pe un ciomag.

Am patit la sfarsitul lui 2010 un episod straniu dar terifiant. Coboram Calea Victoriei cu masina si la intersectia cu Piata Natiunilor Unite m-am bagat pe banda din dreapta unde este verde intermitent ca sa intru pe Splai. De pe trotuar a sarit in strada o tanara atacata de o haita de caini. Am reusit sa o ocolesc milimetric. M-am speriat. S-a speriat si ea. Am oprit am intrebat-o daca e in regula. Nu patise nimic, n-u muscat-o. I-am zis ca atunci cand mai vede caini sa nu fuga, sa se aplece ca si cand ar ridica o piatra pentru ca vor fugi.

Voi cei care militati pentru potaile de pe strazi, habar n-aveti cate scenarii cu nenorociri se pot intampla din cauza lor. Chiar si in centru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa recapitulam: svastk a ucis 20 de suflete, cesar un suflet de caine doar. egal 21 de ucideri. aaa! ierea sa trec rapid cu vederea o alta fapta de vitejie si foarte importanta spre rezolvarea situatiei cainilor maidanezi: linofudjah a dat cu piciorul intr-un caine. deci 21 ucideri + o lovitura de picior intr-un caine din provincie.

sunt cincizeci de mii de caini in bucuresti. cati caini vor ucide oare cesar si swastik, zilnic, pentru a fi eficienti? cati caini va izbuti linofudjah, zilnic, sa loveasca cu piciorul?

tineti cont ca swastik s-a mutat in apropierea orasului, deci va trebui sa faca zilnic naveta. e mai greu, dar se descurca el. nu trebuie decat dublu de aplauze. cesar de asemenea trebuie incurajat, spre a reduce din handicapul de 19 cadavre lipsa la inventar. incurajati eroii vostri, nu va opriti, voi ceilalti, in a incuraja de pe margine (iar eliadar se si amuza teribil). spre o mai buna eficentza, nu va opriti in a aplauda si a posta clipuri cu desene animate. e pacat ca inca nu implicati direct copiii vostri, pe care-i tot pomeniti - e asa pacat ca-i folositi doar ca justificare .. si copii vostri pot face asta: http://www.trilulilu.ro/RazvanPetrescu/be22cc32815608 doar spre binele lor e totul, nu? aplauze deci pentru cesar si swastik. e musai sa ucida. din ce in ce mai mult... si daca nu or face fatza... aplaudati mai tare!

astept cu multa curiozitate rezultatele. se poate cu poze? ( ucideti si iarna, nu? ) hai, ca iarna-i lunga....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

swastic in mod cert nu mai face fata dpdv pisicologic.

cesar nu stiu. un singur caine este prea putin.

hai sa UCIDEM niste caini vagabonti asa cum australienii ucid canguri. dar am auzit ca daca ii bati bine cu batele inainte de UCIDERE sunt mai gustosi! :woot:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reactii de la cititori pe fb: Daniela Bogdan AH ... SA IA AMINTE:

UN ANIMAL ORICE ANIMAL AR FII EL..ITI ESTE PRIETEN :).MAI ALES CAINELE PTR MINE ESTE UN ADEVARAT PRIETEN PE LANGA UN OM!!!MI S A DEMONSTRAT DE MULTE ORI PRIN CAINELE PE CARE IL AM, CAND MA PUPA SI INCERCA SA MA INVESELEASCA VAZANDU MA TRISTA:) SI DE ASA ZISI AMICI OAMENII CARE IMI INTORCEAU SPATELE!!

SI APROPO DESPRE CAINII VAGABONZII,PE MINE DE CE NU M A MUSCAT NICIODATA UNU SAU SA MA ATACE?! PTR CA STIU SA II CALMEZ,SI LE VORBESC NU II LOVESC/OMOR.....CAINII CARE ATACA ALTII OAMENI - DOAR CA SA SE APERE DE OAMENII PROSTII!!!!!!!

P.S. TRANSMITELE ASTA DIN PARTEA MEA,CA NU AM CONT ACOLO:) : SA PATEASCA EXACT CA CAINII AIA..EVENTUAL IN VARA;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cont şi mă tot gudur pe lîngă ea, şi nimic!

Mă tratează cîineşte, deşi eu am intenţii curate în ciuda lătrăturilor.

Poate ne faci lipeala?

P.S.

În poza de profil are o pată/gaură în ciorap, sper că că nu-i de la ultimul om la care i-a tras un genunchi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt nici eu de acord cu killareala lor, adica nu m-as descurca cu asa ceva (sunt slab - in traducere) DAAAAR si pe mine era sa ma tavaleasca un gigel d-asta tare care alerga cu 60km/h si s-a agatat de picior.. noroc ca nu m-a tavalit

In schimb cand ii vad p-astia pshihologi de caini, care vorbesc cu cainii si ii imbuneaza.. te ia durerea de floci..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamna aceea nu a patit ea multe , asta nu inseamna ca nu ar putea pati , intr- zi. Nici eu nu am patit multe , asta nu inseamna ca nu pot pati. Nici copii nu au gripa , asta nu inseamna ca nu se vaccineaza. Am avut accident cu mobra , ciudat , nu , pt. ca pina atunci nu mai avusesem ?

In general , argumentele doamnei de mai sus sint cel mult la nivel de scala ajutatoare , deci , le ignor.

S-o pupe ciinii. Ea zice , nu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Violenta fata de animale este un semn de tulburare de comportament.

Cruzimea fata de animale este asociata cu violenta domestica si cu abuzul, spun psihologii.

Daca cineva are un astfel de comportament si poate face asa ceva atunci acela nu este om. Unul dintre lucrurile care ne diferentiaza de animale este acela ca omul nu ucide decat eventual pentru a-si asigura hrana sau pentru a se apara. Cand incepi sa enumeri cati caiini (sau chiar si alte animale) ai ucis ii clar ca nu ai facut-o dintr-unul din motivele de mai sus.

Cei mai grav ii ca am vazut foarte multe cazuri cand copiii sunt indemnati de catre astfel de sadici, sa faca la fel. Daca in copilarie nu are nici o jena sau mila sa omoare un animal atunci in mod sigur la maturitate nu va avea prea multa retinere sa omoare un om.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v-am zis ca am avut prieteni misionari? (nu-s offtopic ca ma intorc ca bumerangul!)

am studiat problema si iata la ce rezultate am ajuns:

un misionar este totuna cu un activist. activist comunist, pentru drepturile omului, activist religios, pentru protectia animalelor, pentru orice.

educatia lor este aceeasi, adica are la baza aceleasi principii.

se face o spalare de creier. se ignora imaginea de ansamblu si se inoculeaza exact ce se doreste prin sedinte de programare.

adica: militantul islamist va crede cu tarie ca americanul plimbaret prin lume trebuie decapitat pentru cauza islamului. ca americanii sunt rai, corupti, imperialisti, materialisti, fara scrupule etc. este foarte adevarat numai ca se ignora voit imaginea de ansamblu cum ca si seicii lor sunt exact la fel de materialisti si fara scrupule. si ca plimbaretul american este un idiot si atat. nu merita decapitat pentru asta.

idem soldatul american este programat ca el lupta impotriva teroristilor sa aduca democratie si pace in lumea araba. foarte adevarat numai ca nu vrea sa vada ca petrolul este cauza prezentei lui acolo nu teroristii...

similar o persoana sensibila, miloasa si cu drag de animale se va oferi voluntar pentru o cauza cum e salvarea cainilor, mai ales dupa ce i se arata inclusiv filmari de alea scarboase cu dezaxati. toate bune si frumoase numai ca iar se ignora imaginea de ansamblu. NOI OAMENII UCIDEM ANIMALE. o facem de mii de ani este adevarat, uciderea unui animal poate fi scuzata daca omului ii este foame. exista chiar un ritual vechi vanatoresc prin care vanatorul isi cerea iertare victimei pentru faptul ca va trebui sa-i ia viata ca sa-i manance carnea. dar de acolo pana la macelul industrial din abatoarele de azi e o distanta cosmica.

de aceea ma amuz teribil pe revolta unor oameni absolut onesti si bine intentionati in privinta uciderii cainilor. le voi zice sa faca o vizita la un abator sa se uite in ochii viteilor si mieilor care sunt sacrificati ZILNIC cu miile si nimeni nu protesteaza, lumea se linge pe degete fericita...

THINK!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut urarile de bine ale "doamnei" (trebuia sa spun rapandula). Sa fie de capu' ei.

Vreau sa donez niste sobolani grasi si rai unor iubitori de animale , ceva de rasa , direct de la ghena. Sa-i omor nu pot , sint suflete.

Citatul ala cu cruzimea asemanata cu uciderea e panarama mare. Si daca ucizi un cine le ai si cu violenta in familie. Eu nu i-am dat doamnei mele o palma si nici cei care lucreaza in abatoare nu cred ca isi iau familiile la omor cind ajung seara acasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...