Mergi la conţinut

Ciinii Vagabonti.


swastik

Recommended Posts

Nu, parafrazam doar....

Numai de vorbe sunteti buni majoritatea la astia din kkpitala, si anume mistouri, parafrazari, interpretari de cuvinte, smenuri, ghesefturi, si in general lucruri de nimic de pe care sperati ca faceti minuni.....ia mai puneti mana si faceti ceva constructiv, sau habar n-aveti de asa ceva?!!

......oricum cat priveste subiectul topicului pt voi va priveste, dar totusi mai afecteaza si cate un nevinovat de multe ori!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai de vorbe sunteti buni majoritatea la astia din kkpitala, si anume mistouri, parafrazari, interpretari de cuvinte, smenuri, ghesefturi, si in general lucruri de nimic de pe care sperati ca faceti minuni.....ia mai puneti mana si faceti ceva constructiv, sau habar n-aveti de asa ceva?!!

PARAFRÁZĂ, parafraze, s. f. 1. Expunere, explicație etc. într-o formulare personală (și mai dezvoltată) a conținutului unui text, al unei comunicări orale etc. 2. Piesă muzicală instrumentală de virtuozitate care constituie o prelucrare liberă a unei teme cunoscute. – Din fr. paraphrase.

Sursa: DEX '98

salutari din capitala! :punk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai de vorbe sunteti buni majoritatea la astia din kkpitala, si anume mistouri, parafrazari, interpretari de cuvinte, smenuri, ghesefturi, si in general lucruri de nimic de pe care sperati ca faceti minuni.....ia mai puneti mana si faceti ceva constructiv, sau habar n-aveti de asa ceva?!!

......oricum cat priveste subiectul topicului pt voi va priveste, dar totusi mai afecteaza si cate un nevinovat de multe ori!

Si cam care ar fi, dupa parerea ta, "ceva constructiv" ? eu unul si cei care ma cunosc stiu foarte bine asta, sunt extraordinar de constructiv si mai ales productiv! .... asa ca imi permit sa mai spun si o vorba, sa mai parafrazez....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PARAFRÁZĂ, parafraze, s. f. 1. Expunere, explicație etc. într-o formulare personală (și mai dezvoltată) a conținutului unui text, al unei comunicări orale etc. 2. Piesă muzicală instrumentală de virtuozitate care constituie o prelucrare liberă a unei teme cunoscute. – Din fr. paraphrase.

Sursa: DEX '98

salutari din capitala! :punk:

Mai sa stii ca daca nu faceai postul acesta azi venea sfarsitul lumii, astfel ne-ai salvat pe toti..... :sweat:

.....defapt QED :confused:

Si cam care ar fi, dupa parerea ta, "ceva constructiv" ? eu unul si cei care ma cunosc stiu foarte bine asta, sunt extraordinar de constructiv si mai ales productiv! .... asa ca imi permit sa mai spun si o vorba, sa mai parafrazez....

In primul rand ceva care sa se vada, sa fie o schimbare spre mai bine macar pt voi acolo dpdv al topicului acesta(pt ca m-am referit mai mult ontopic dar si am extrapolat si la alte chestii ce-i drept), si anume cainii de pe strazi.

Si pt ca aceste actiuni cam trebuie facute de o masa mare de oameni, nu sunteti voi de vine in particular(tu, viesparu, etc) dar fiecare dintre voi aveti partea voastra de vina, pt ca bine s-a zis in maxima aia ca: "Fiecare popor are conducatorii pe care ii merita"

......deci la noi luati d-aici! :verymad:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu "bucurestenii si provincia" e penibila...

idei preconcepute si lipsa de rationament...

" Pipera :Ghid de supraveţuire

” Stimata audienta, astazi vom raspunde intrebarilor cititorilor care au cerut detalii despre cum se traieste, munceste si calatoreste in Pipera. Nu ne referim la imprejurimile statiei de metrou cu acelasi nume, ci la zona dinspre comuna Tunari, unde o gramada de companii cu renume si-au mutat sediile, traumatizandu-si angajatii pentru totdeauna.

I: Ce tip de masina recomandati pentru a tranzita soseaua Petricani-Pipera-Tunari?

R: Un Hummer cu senile de tanc.

I: Daca nu am masina, este ok sa circul cu microbuzul?

R: Da, este ok, dar trebuie sa va luati o masca de gaze si un tub de oxigen si sa nu va deranjeze sa calatoriti lipit(a) de parbriz.

I: Bun, atunci pot sa merg pe jos?

R: Desigur, exista o mare varietate de santuri pline de noroi pe unde aveti sansa sa nu va calce decat masinile care merg pe contrasens. "

Da' cainii comunitari e clar ca n-au ce cauta in spatiul public stricandu-mi mie si altora starea de bine si eventual si integritatea fizica...

Eutanasiera TUTUROR cainilor fara stapani este singura solutie!

Da' cum RROMania mai are triliarde de ani lumina pentru a gandi rational si a se comporta asijderea, cu siguranta ca nimic nu se va schimba aproape in veci...

" 70 la sută din bucureşteni vor eutanasierea câinilor bolnavi fără stăpân "

" Un studiu privind modificarea legii câinilor comunitari relevă faptul că peste 70 la sută dintre bucureşteni vor eutanasierea câinilor bolnavi, 66 la sută vor eliminarea celor agresivi, iar 63 la sută nu sunt de acord cu amendare a persoanelor care hrănesc patrupedele fără stăpân, scrie Mediafax.

Potrivit studiului realizat de compania eResearch Corp asupra propunerii de proiectului privind modificarea legislaţiei câinilor făra stăpân, mai mult de 70 la sută din bucureştenii vor eutanasierea câinilor bolnavi şi care nu au stăpân, în timp ce 66 la sută sunt de acord cu eutanasierea celor agresivi. Peste 60 la sută dintre intervievaţi nu sunt de acord cu propunerea de amendare a persoanelor care hrănesc câinii aflaţi pe străzi.

Studiul mai arată că majoritatea persoanelor (peste 75 la sută) care susţin măsurile propuse de municipalitate au fost agresate de câinii comunitari. Cea mai dezaprobată măsură dintre cele propuse în proiectul de lege este eutanasierea câinilor fără stăpân neadoptaţi în termen de şapte zile, 67 la sută dintre respondenţi respingând această măsură. Amendarea persoanelor care hrănesc câinii pe străzi nu constituie un deziderat al bucureştenilor intervievaţi, 63 la sută dintre cei intervievaţi exprimându-şi dezacordul faţă de această măsură.

Potrivit studiului, aproape 70 la sută dintre respondenţi au fost agresaţi de câini, două treimi dintre persoanele intervievate declarând că au fost agresate de câini fără stăpân cel puţin o dată de-a lungul vieţii. "

http://www.romanialibera.ro/actualitate/bucuresti/70-la-suta-din-bucuresteni-vor-eutanasierea-cainilor-bolnavi-fara-stapan-185320.html

post-2120-0-41450000-1313693929_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..

Mai sa stii ca daca nu faceai postul acesta azi venea sfarsitul lumii, astfel ne-ai salvat pe toti..... :sweat:

.....defapt QED :confused:

In primul rand ceva care sa se vada, sa fie o schimbare spre mai bine macar pt voi acolo dpdv al topicului acesta(pt ca m-am referit mai mult ontopic dar si am extrapolat si la alte chestii ce-i drept), si anume cainii de pe strazi.

Si pt ca aceste actiuni cam trebuie facute de o masa mare de oameni, nu sunteti voi de vine in particular(tu, viesparu, etc) dar fiecare dintre voi aveti partea voastra de vina, pt ca bine s-a zis in maxima aia ca: "Fiecare popor are conducatorii pe care ii merita"

......deci la noi luati d-aici! :verymad:

E si asta o chestie... sa fii invidios pe cei care traiesc in alta parte decat tine...dar parca premierul e clujean, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce prost si ala , dadeam drumu' la bestie si scoteam si botnita.

:rolleyes: ei si tu acuma...

Pai cica NU-I LEGAL ASA...

Ca are si vecinu' un pitbull ce ar "face curat" (d.p.d.v. al potailor comunitare) in tot Ramnicul daca i-ar da drumul, da' i-ar nu-i bine pentru proprietar...

:wacko:

mortii mamii ei de RROManie...

P.S. : solutia mea sta intr-o bila cu tepi din otel legata la o sfoara din polipropilena de 8 mm diametru si 30cm lungime cat sa ajung sa le belesc capatanele/creierii potailor ce sunt destul de "naive" sa se dea la mine...

pana acum am "dilit" 2 potai (unu de prin zona unde locuiesc, ce n-a vrut deloc sa "inteleaga" ca daca ma musca o sa fie ultima lui muscatura);

si altul pe la tara ce a fost mai greu de omorat dar a functionat pana la urma!

Oricum , mai eficienta/umana este eutanasierea!

Problema o reprezinta IQ-ul unora ce nu-s in stare sa priceapa CA ALTFEL NU SE POATE!

Ori traim noi , OAMENII , relativ civilizati , ori ANIMALELE CA ANIMALELE SALBATICE!

:blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..

E si asta o chestie... sa fii invidios pe cei care traiesc in alta parte decat tine...dar parca premierul e clujean, nu?

....de gunoiul si avortonul de boc mi-i si rusine, nici nu e de-a meu deloc, il reneg pe retard!!! Daca vrei sa ma intrebi si de ce, iti dau exemple de gestionare a bugetului, demonstrandu-ti ca eu as fi putut strange mai multiu bani decat el din taxe si impozite!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....de gunoiul si avortonul de boc mi-i si rusine, nici nu e de-a meu deloc, il reneg pe retard!!! Daca vrei sa ma intrebi si de ce, iti dau exemple de gestionare a bugetului, demonstrandu-ti ca eu as fi putut strange mai multiu bani decat el din taxe si impozite!!!

:blink: aoleu "maica"...

CUM?!

TU CREZI ca astia de ne "conduc" SUNT PROSTI?

Mah, te rog io fii serios si crede-ma ca asta este doar PRIMA IMPRESIE; ei de fapt doar executa ce le zice ( International Misery Fund/ IMF sau FMI)...

TOTUL trebuie sa mearga cum dicteaza liderii aia mari AI PLANETEI!

RROMania nu "intra in cartile lor" si deci trebuie "infranata" si distrusa sistematic d.p.d.v. economic si social(citeste EDUCATIE)...

Ei stiu foarte bine ce fac si PENTRU EI au strans destui $$$ sau aur+ argint cat sa le fie asigurate financiar 3 generatii de acu' incolo!

Daca ai sa studiezi mai bine actiunile lor ai sa-ti dai seama ca nu-s prosti deloc ci doar marionetele liderilor mondiali , iar ce fac (bine sau rau) n-au de ce sa "esplice" pulimii sub nici o forma!

Noi , poporul RROMan ne indreptam vertiginos catre sclavie mascata( saracii saracesc si bogatii se imbogatesc, nimic nou de altfel).

Tampenia asta cu "bucurestenii si "restu' lumii" ar trebui sa inceteze pentru ca , CHIAR ESTE O IDIOTENIE!

Cainii comunitari si ce se intampla cu ei e pe locul xxxxxxxxxx in agenda "dragilor nostri puliticieni"...

Nu vezi ca Basexu e ocupat cu distrugerea sistematica a sistemului educational (un popor de IDIOTI e muuult mai usor de manipulat si prostit decat unul "CITIT SI INTELIGENT"), sistemul medical (sa inchidem dreaqului TOATE SPITALELE , cine dreaqu' mai are nevoie de spitale?! ... :blink: ) si lista ar putea continua la nesfarsit cu "minunatiile" puliticienilor nostri...

Nu asta era ideea topicului...

Potaile comunitare fara stapan trebuie eutanasiate iar oamenii sa traiasca NORMAL fara frica unor jigodii salbatice si agresive de nu poti sa intri in scara unui bloc!

Dar ipocrizia RROManilor n-are limite si toti o stiu dar n-o recunosc!

:sick:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca tot ne dam cu parerea despre orice, si pentru ca se intrec (dupa parerea mea) limitele decentei (una e sa discutam si sa ne exprimam punctele de vedre despre problema cainilor si alta e sa ne intrecem in grozavii barbare), vreau sa comentez urmatoarea parere:

"Nu vezi ca Basexu e ocupat cu distrugerea sistematica a sistemului educational "

tot aud despre distrugerea sistemului de invatamant.

am si eu o intrebare pentru astia care urla ca se distruge sistemul: care va este pregatirea? ce contact ati avut cu sistemul de invatamant romanesc? care v-a fost implicarea, mai mult decat elevi, in sistemul de invatamant?

care va sunt performantele legate de "invatatura"?

pentru ca toti ne dam cu parerea, unii despre orice, dar cat de argumentata ne este opinia?

are voie mamaie sa isi dea cu parerea despre motociclete? din punctul meu de vedere nu , pentru ca nu are motoreta, nu a avut, nu a mers niciodata pe motocicleta.

dupa acelasi rationament, pentru curiozitatea mea, din ce punct de vedere va dati cu parerea despre sistemul de invatamant?

8 clase? liceu? liceu + bac? facultate? facultate+ licenta? licenta+ master? doctorat?

care v-au fost sau va sunt performantele si care v-au fost piedicile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara indoiala , ai nevoie de vre-o 2 doctorate sa-ti poti da seama ca educatia junilor s-a dus poulii de suflet . Faptul ca sunt total ignoranti , ca nu stiu sa scrie corect , ca n-au mai pus mana pe-o carte de la "Abecedar" , ca sunt nepoliticosi si dezordonati , ca in capul listei de valori stau in ordine "banu' si mertzanu' " , este irelevant .

Eu zic s-o lasam balta p'asta cu shtudiile , pentru ca , sunt foarte multi (chiar si aici pe forum) care-si dau cu caramida-n piept facand caz de studiile lor , dar nu stiu sa scrie o buche sau sa exprime coerent o idee...

Una dintre greseli , a fost (dupa mine) creearea sectorului privat in invatamantul superior , ceea ce a permis tuturor fufelor si tzoparlanilor sa-si cumpere o diploma , fara ca apoi sa dea un examen de echivalare .

Respect ptr cei ce au diplome "pe bune".

Restul problemelor , printre care si cea care "musca" destul de tare , sunt rezultatul unei noi caracteristici din educatia "moderna" : madoarencurismul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....de gunoiul si avortonul de boc mi-i si rusine, nici nu e de-a meu deloc, il reneg pe retard!!! Daca vrei sa ma intrebi si de ce, iti dau exemple de gestionare a bugetului, demonstrandu-ti ca eu as fi putut strange mai multiu bani decat el din taxe si impozite!!!

Nu era decat o alta parafraza..... apropo de noi cei din kkpitala....eu am vrut doar sa-ti demonstrez ca si noi suntem condusi de aceiasi oameni ca si voi (ca sa spun asa...) iar conducatorii sunt de la mare, din Ardeal, din Hungary.... etc.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati deraiat de la subiect ! Aici se vorbea despre problema cainilor in Romania. Ori schimbam titlul topicului in "Probleme de zi cu zi in Romania" sau "Problemele invatamantului romanesc" ori continuam cu cainii.

Cand a fost viesparul pe la mine l-am dus la centrul ala de ingrijire a cainilor pentru ca stiam mai demult de el si vroiam sa il vada si el. Nu mai intru in detalii, ati vazut ce e acolo si v-a povestit un pic si viesparul, dar cum bine zicea cineva intr-un post anterior, ceea ce face fiecare persoana cu timpul si resursele de care dispune e treaba ei. Adica ...daca eu vreau sa ma duc sa dau de mancare la caini si sa ii plimb in timpul meu liber, nu imi spune tu ca sunt copii care mor de foame in Africa sau mai stiu eu ce. Nu poti fi prezent peste tot si nu poti acoperi toate gaurile din sistem. Cinste celor care fac cat de putin pentru ceilalti oameni, pentru mediu sau pentru animale.

Si in incheiere ... nu te intreba ce a facut lumea pentru tine astazi, intreaba-te ce ai facut TU astazi pentru lume.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probleme "fara solutii" , printre care si cea a cainilor fara stapan , sunt probleme satelit ale unei stari de fapt , Mario , adica educatia , cu tot ce presupune ea.

Restul problemelor , printre care si cea care "musca" destul de tare , sunt rezultatul unei noi caracteristici din educatia "moderna" : madoarencurismul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara indoiala , ai nevoie de vre-o 2 doctorate sa-ti poti da seama ca educatia junilor s-a dus poulii de suflet .

nu ai nevoie de doctorat (in general nu multi isi iau doua doctorate, prefera doctorat si 2-3 potdocuri dupa, daca ajunge la al doilea doctorat inseamna ca primul a fost o eroare, sunt poate si exeptii dar putine), deci nu de doctorat e nevoie ci de o intelegere peste medie a programei si a STRUCTURII desper care iti dai cu parerea.

Faptul ca sunt total ignoranti , ca nu stiu sa scrie corect , ca n-au mai pus mana pe-o carte de la "Abecedar" , ca sunt nepoliticosi si dezordonati , ca in capul listei de valori stau in ordine "banu' si mertzanu' "

vezi tu, majoritatea lucruririlor descrise de tine acolo mai sus, dupa parerea mea, tin de parinti. daca tu ca parinte atepti ca scoala sa ii creeze unui copil sistem de valori, nu se va intampla, si nu scoala il va invata sa nu fie ignorant, nu scoala ii va deschide apetitul pentru citit.

iti vorbesc din postura unui om care , din naivitate, a vurt sa renunte la bani si sa se faca profesor. am si predat un semestru.

La tot ceea ce a insemnat sedinta cu parintii, maoritatea parintilor se plang ca "e programa incarcata" ca nu are copilul timp sa isi faca temele si sa se mai si joace la calculator, ca prea cara multe caiete si carti la scoala etc.... aceeasi problema sa discuta si cand eram eu elev, se dicuta si acum 5-6 ani cand am incercat sa predau.

aceeasi parinti care acum se plang ca nivelul de invatamant e scazut, aceeasi pariti care nu si au dus niciodata copilul intr un muzeu , care nu au stat sa discute cu copilul despre ce e frumos in viata....

aceeasi parinti care mie, pentru ca sunt mai tanar imi spun: pe vremea mea eu citeam.. nu ca tinerii din ziua de azi. deja cel care a scos replica asta a citit fie rahaturi si a citit degeaba, fie doar vorbeste.

de ce tot postul asta: pentru ca sunt implicat oarecum in sistemul e invatamant. dar nu romanesc. si nu predau, fac cercetare, si mi se pare ca de cand sunt student si pana acum ministrul asta a facut , cel putin in sistemul universitar lucruri bune. incearca sa incurajeze performanta.

scuze pentru offtopic, dar windfukere, poate ai rude pe acasa cu copii mici si faci o tura pana la o sedinta cu parintii sa vezi realitatea faptului nu ce urlam noi sau altii pe forumuri. si o sa intelegi de ce scade nivelul. si daca esti implicat in sistem o sa intelegi o treaba foarte trista: nivelul era si inainte jos, doar ca nu se mediatiza asa de mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara indoiala , ai nevoie de vre-o 2 doctorate sa-ti poti da seama ca educatia junilor s-a dus poulii de suflet . Faptul ca sunt total ignoranti , ca nu stiu sa scrie corect , ca n-au mai pus mana pe-o carte de la "Abecedar" , ca sunt nepoliticosi si dezordonati , ca in capul listei de valori stau in ordine "banu' si mertzanu' " , este irelevant .

Eu zic s-o lasam balta p'asta cu shtudiile , pentru ca , sunt foarte multi (chiar si aici pe forum) care-si dau cu caramida-n piept facand caz de studiile lor , dar nu stiu sa scrie o buche sau sa exprime coerent o idee...

Una dintre greseli , a fost (dupa mine) creearea sectorului privat in invatamantul superior , ceea ce a permis tuturor fufelor si tzoparlanilor sa-si cumpere o diploma , fara ca apoi sa dea un examen de echivalare .

Respect ptr cei ce au diplome "pe bune".

Restul problemelor , printre care si cea care "musca" destul de tare , sunt rezultatul unei noi caracteristici din educatia "moderna" : madoarencurismul .

Bine zis f*tevant

:rolleyes:

Ati deraiat de la subiect ! Aici se vorbea despre problema cainilor in Romania. Ori schimbam titlul topicului in "Probleme de zi cu zi in Romania" sau "Problemele invatamantului romanesc" ori continuam cu cainii.

Cand a fost viesparul pe la mine l-am dus la centrul ala de ingrijire a cainilor pentru ca stiam mai demult de el si vroiam sa il vada si el. Nu mai intru in detalii, ati vazut ce e acolo si v-a povestit un pic si viesparul, dar cum bine zicea cineva intr-un post anterior, ceea ce face fiecare persoana cu timpul si resursele de care dispune e treaba ei. Adica ...daca eu vreau sa ma duc sa dau de mancare la caini si sa ii plimb in timpul meu liber, nu imi spune tu ca sunt copii care mor de foame in Africa sau mai stiu eu ce. Nu poti fi prezent peste tot si nu poti acoperi toate gaurile din sistem. Cinste celor care fac cat de putin pentru ceilalti oameni, pentru mediu sau pentru animale.

Si in incheiere ... nu te intreba ce a facut lumea pentru tine astazi, intreaba-te ce ai facut TU astazi pentru lume.

:rolleyes: Mario "taica" , io am vrut sa "urlu" ca ars cand am citit postul lui gaxel , DAR fiind modelator am zis sa tac dreaqului din gura ca nu ma place mai nimeni "pi forumul ista" asa ca multumesc pentru ca ai "tras tu frana de mana" si ai atras atentia la deraierea totala fata de scopul topicului...

P.S. : mai e muuult tare de tot pana se va intreaba pulimea IDIOATA ce a facut EA PENTRU LUMEA IN CARE TRAIESTE , AZI!

...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era decat o alta parafraza..... apropo de noi cei din kkpitala....eu am vrut doar sa-ti demonstrez ca si noi suntem condusi de aceiasi oameni ca si voi (ca sa spun asa...) iar conducatorii sunt de la mare, din Ardeal, din Hungary.... etc.....

Acuma o tot dam in offtopicuri, dar lasa-ma sa-ti spun ca, eu nu ma refer neaparat la "ai mai mari" ci ma refer la lingai, care nu neaparat sunt vechii cetateni ai capitalei, ci dupa cum e sistemul si-n Cj sunt majoritatea vinituri din sate uitate de lume da cu aere de 'London' si care au prin un post de consilier, consilier de consilier sau secretar/a sau sef departament, etc. care fac parte din aparatul de stat care nu produce nimic si numai consuma! Intr-un fel o facut bocu asta si ceva fata de ceilalti si anume le-a taiat si sporurile cu motive nesimtite(sporul de vacanta mi se pare o aberatie ilogica) pe langa aia 25% ce i-a taiat la TOTI bugetarii...Daca nu stiai in Bucuresti 200mii de persoane(10% din populatia capitalei) lucreaza la stat, adica aproape cat un orasel de marimea Cj-N !!! :verymad:

@gaxel: eu am ajuns pana la nivelul de facultate terminata, si crede-ma ca am avut foarte multe de reprosat sistemului nost de invatamant, si anume: prea multa burtologie, materie inutila(muzica, desen, literatura si mai ales religie pana la liceu, si prosteala de religie si-n liceu) si mult prea putina practica, profesori paraleli cu viata reala din cauza burtologiei amintite mai sus, lipsa de dotari pe care toata lumea o stie, lipsa de implicare a institutiilor de invatamant in proiecte de inovatie si inventica, si nu mai vb de omniprezentul PCR(pile, cunostinte, relatii) care le pune capac la toate.

Acuma sa nu imi spui de geniile care au facut proiecte fantastice si s-au realizat, pt ca aceeia garantat au avut norocul sa aiba un profesor coordonator care s-a dedicat pt asta si nu au lasat sa ii influenteze doloc nici un obstacol, dar acest lucru e ceva f rar in tara asta.

Totusi v-as ruga sa reveniti si la caini ca acesta e subiectul topicului, si care pe multi dintre voi va priveste mult mai mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma o tot dam in offtopicuri, dar lasa-ma sa-ti spun ca, eu nu ma refer neaparat la "ai mai mari" ci ma refer la lingai, care nu neaparat sunt vechii cetateni ai capitalei, ci dupa cum e sistemul si-n Cj sunt majoritatea vinituri din sate uitate de lume da cu aere de 'London' si care au prin un post de consilier, consilier de consilier sau secretar/a sau sef departament, etc. care fac parte din aparatul de stat care nu produce nimic si numai consuma! Intr-un fel o facut bocu asta si ceva fata de ceilalti si anume le-a taiat si sporurile cu motive nesimtite(sporul de vacanta mi se pare o aberatie ilogica) pe langa aia 25% ce i-a taiat la TOTI bugetarii...Daca nu stiai in Bucuresti 200mii de persoane(10% din populatia capitalei) lucreaza la stat, adica aproape cat un orasel de marimea Cj-N !!! :verymad:

Totusi v-as ruga sa reveniti si la caini ca acesta e subiectul topicului, si care pe multi dintre voi va priveste mult mai mult!

Iti raspund cu aceeasi vehementa.... stiai ca in Bucuresti numai 25% sunt bucuresteni get-beget? iar ca aia doua sutemii de persoane (10%din cei care locuiesc in capitala... de fapt numai 3%, deoarece populatia capitalei se situeaza neoficial la aproximativ 6 milioane....), care lucreaza la stat sunt de obicei cei cu care toti neavenitii sefi de la stat (si care nu au nici o legatura cu statutul de cetetean al bucurestiului) au venit, rude cunoscuti, etc..

On topic, cainii sunt bucuresteni, recunosc.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: oh for fucks sake...

aici vorbim exclusiv de potai si cum sa le "dilim" pe toate daca s-ar putea pentru ca atunci cand iese un copil de 5 ani din ORICE SCARA DE BLOC sa poata sa "misune" pe unde vrea cucu lui FARA SA FIE SFASIAT DE POTAIA BABEI DE LA PARTER SAU CORCITURA DE LUP A BABALACULUI DE LA 1 care mananca mai bine decat unii RROMani...

cocina de porci faceti oriunde va prezentati; nici nu ma mir ca ne f.t in gatzi MAI TOTI HUMANOIZII DI PI LUMEA ASTA...

p.s. : io-s de-ala din provincie aka TARAN , e bun asa?

:pokey:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti raspund cu aceeasi vehementa.... stiai ca in Bucuresti numai 25% sunt bucuresteni get-beget? iar ca aia doua sutemii de persoane (10%din cei care locuiesc in capitala... de fapt numai 3%, deoarece populatia capitalei se situeaza neoficial la aproximativ 6 milioane....), care lucreaza la stat sunt de obicei cei cu care toti neavenitii sefi de la stat (si care nu au nici o legatura cu statutul de cetetean al bucurestiului) au venit, rude cunoscuti, etc..

On topic, cainii sunt bucuresteni, recunosc.....

Bine, bine, pe sistemul asta si Cluj-Napoca ar trebui sa aiba cetateni majoritatea "unguri" pt ca sunt putini romani care au ambii parinti din Cluj-N.

Eu vorbeam de cei care au venit de la tzara(in cazul capitalei din restul tzarii) rupti in fund si au facut o facultate cu vitelu si purcelu, si au lins pe unde au putut si au prins un post de menta-frec pe bani de la stat in principiu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...