Mergi la conţinut

Motor Park Romania


Cesar

Recommended Posts

Nu mi se pare nimic electoral atata timp cat se stie clar de existenta proiectelor, de planurile zonale si de cum se loveste sistemul privat de birocratie de cel putin cateva luni.

Eu cred ca se va finaliza. Din cate stiu au fost mici "probleme" cu scoaterea din agricol a terenului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar dacă ne se va termina anul acesta (lucrul de calitate nu se face pe viteză...), s-a stat atât timp fără circuit, se poate așteptă până la finalizare... Eu sper ssă fie accesibil pt motoristul de rând și să am un glonț pe care să-l călăresc o tură/două pe circuit pe vremea aia.

Spor la munci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Interesant articolul. Daca e adevarat sau nu conteaza mai putin, avand in vedere ca rezultatul final n-o sa se vada prea curand.

Citeam pe pagina de Facebook acum nu foarte multa vreme, si zicea un baiat pe acolo, ca a fost la bunicii lui care stau acolo, si ca nu s-ar fi miscat nici macar o piatra. A fost tam-tam mare cu "lansarea/ inaugurarea" santierului...si de atunci nimic.

Trist...foarte trist.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma nene nu se misca atatia bani din loc fara o sansa clara de profit, ca vreau eu circuit sau voi nu conteaza, nu o sa bage nimeni bani aiurea. ce spera ala e sa abureaca pe unii de cap sa scoata banii. s-a apucat de un proiect fara investitori, cacealma tipic romaneasca. el nu are bani proprii nici sa sape o groapa. problema e ca cine dispune de astfel de sume nu e idiot asa ca sanse ZERO. orice studiu de fezabilitate oricat de sumar ar da sanse de recuperare a investitiei nule, nu mai vorbesc de profit. doar statul poate face asa ceva sau vreun sponsor ceea ce e greu de crezut in ambele variante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu s-ar fi miscat nici macar o piatra. A fost tam-tam mare cu "lansarea/ inaugurarea" santierului...si de atunci nimic.

asta e cam nasol... eu insa sper spre bine, ca asa-s io mai naiv si optimist... un circuit profesionist ar fi mare lucru; ar fi un mare eveniment sa fie gata, chiar si cu intarziere oarecare...

daca insa totusi are cineva informatii concrete, o poza poate, sa ne zica si la d`alde noi; macar sa nu ne amagim...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care vreti sa va duceti puteti ajunge asa o luati spre urziceni, si la movilita cum treceti de lacurile acelea 3 (2 pe stanga in directia bucuresti urziceni, unu pe dreapta), chiar la iesirea din curba se face o intersectie la stanga o luati pe ea si tineti drumul asfaltat care va duce in Dridu, la o interesectie cu alt drumu asflaltat (singurul, acela de pe care veti veni se va termina) si acolo veti face dreapta. Tineti iar drumul care este frumos si virajat (zici ca esti pe drum de munte cu serpentine asa de virajat e, atentie insa ca mai e nisip pe jos sau pietris), asfalt cat de cat ok. Veti ajunge la baraj la Dridu unde veti face dreapta (pe baraj) vetri trece de o manastire pe dreapta printr-o mica padurice si chiar la iesirea din ea dupa ce treceti de un mic pod faceti stanga catre Patru Frati(sat). Aici e foarte fun drumul tot foarte virajat, nou nout asflatat, super calitativ insa cu nisip , caini, etc dar fun. Tineti numai asfaltul si ajungeti in Adancata. Faza e ca circuitul e spre iesire din Adancata in drumul dintre Urziceni - Ploiesti. Ca chestie va puteti duce dar cu super sport mai greu sa ajungeti pt ca pentru circuit sau pentru a ajunge la el nu e nici macar un drum, nu se vede mai nimic.

Si nu e decat ceea ce aratat colegul Cesar mai sus ai decapat un strat de iarba care si la ala au lucrat din an in Paste...deci circuit in septembrie ....cucu.. poate septembrie 2020 la cum se misca. Oricum drumu e fun foarte virajat si un asflat super bun o buna bucata din el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...