Mergi la conţinut
  • 1

Ce parere aveti despre noua structura a forumului?


Noni

Noua structura a forumului  

12 membrii au votat

  1. 1. Ce crezi despre noua structura a forumului?

    • E mai aerisit. E bine
    • Prea putine forumuri
  2. 2. Cum iti place noul aspect (design-ul)?

    • Imi place
    • Imi placea inainte
    • Mi-as dori sa fie altfel...
      0


Întrebare

Ce parere aveti de noua structura a forumului, mai aerisita?

Printre modificarile aduse se numara:

- comasarea mai multor forumuri pentru a simplifica structura
- acum exista cuvinte cheie si prefix-uri ce se pot adauga la topicuri (prefixurile sunt pentru bursa pentru a face diferenta intre vanzari/cumparari/inchirieri iar cuvintele cheie vor ajuta foarte mult la cautare si filtrare in forumuri)

Ca sa puteti face o comparatie, am lasat si forumul vechi functional.

Va rog comparati www.pro-bike.ro/forums cu www.pro-bike.ro/forums3x

Ultimul link va fi valabil o perioada dupa care il voi sterge complet.

Editat de noni
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recommended Posts

  • 0

Argumenteaza te rog. Ca aspect, si acestuia ii voi mai aduce modificari. 

Focusul principal a fost pe simplificarea forumurilor, usurinta de a posta de pe mobil in oricare din forumuri, filtrarea rezultatelor prin cuvintele cheie (etichetele) din topicuri si prefixuri... si modernizarea la 2015.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Niciodata majoritatea schimbarilor,in general discut,n-au fost bune!Pe cand ceva merge bun/rau,asa cum merge,poc o schimbare!

Intr-o lume nesigura,nu-i nevoie de schimbari sau cel putin,nu dese!

Asta e parerea mea,Noni!Apreciez efortul dar,no offence!

Editat de Oaspete
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Mie imi place! Imi mai plac si newsletterele in mail, au continut fain si nu vin des sa devina agasante.

Apropo de newsletter, daca poti schimba textul cand atentioneaza de continut nou in poze, ar fi bine. E o insiruire misterioasa de litere si cifre (probabil numele fisierului) fara prea multe explicatii si in prima faza ma speriasem ca e ceva malware.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Mie imi place mult. E mai aerisit, mai bine structurat, mai modern si cu mai multe functionalitati.

Niciodata majoritatea schimbarilor,in general discut,n-au fost bune!Pe cand ceva merge bun/rau,asa cum merge,poc o schimbare!

Intr-o lume nesigura,nu-i nevoie de schimbari sau cel putin,nu dese!

Asta e parerea mea,Noni!Apreciez efortul dar,no offence!

De ce nu ar fi o schimbare buna, atat timp cat face navigarea in forumuri mai placuta, iar postarea mai facila? Uneori se poate mai bine, asa ca trebuie facute schimbari (imbunatatiri), iar forumul nu cred ca s-a schimbat chiar atat de des, incat sa devina deranjant sau inutil...

Mie imi place! Imi mai plac si newsletterele in mail, au continut fain si nu vin des sa devina agasante.

In alta ordine de idei, ma bucur ca iti plac newsletterele f_zoltan :smile:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

...

De ce nu ar fi o schimbare buna, atat timp cat face navigarea in forumuri mai placuta, iar postarea mai facila? Uneori se poate mai bine, asa ca trebuie facute schimbari (imbunatatiri), iar forumul nu cred ca s-a schimbat chiar atat de des, incat sa devina deranjant sau inutil..

...

Daca oricum schimbarea s-a facut si nu este ireversibila,ce rost mai are problema pusa in discutie?

E de ajuns sa se ceara eventual sugestii pentru imbunatatirea noua!Atat si nimic mai mult!

Sunt satul de "schimbari".Aici e vorba de forum,am inteles.Atatea schimbari in tara asta si n-am ajuns niciunde!

Oricum parerea mea legata de problema schimbarii formei forumului,n-are nicio importanta si oricum nu va schimba schimbarea!Deci m-am facut cat se poate de explicit,nu?

O zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

In ansamblu imi place noul aspect al forumului cu doua exceptii.

Spatiul dedicat Imaginii de la avatar era mai eficient folosit in vechiul format cu imagine patrata.

Cred ca fara  imaginea foto din background forumul ar fi avut un aspect mai profesional.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Imi plac observatiile voastre. In privinta unora pot face ceva, in privinta altora.. nu prea. O sa mai astept o saptamana-doua sa se aseze lucrurile, sa vedem cum ne obisnuim toti si apoi vedem cum ramane.

Restructurarea forumurilor a fost necesara si posibila. 
Necesara pentru a facilita adaugarea topicurilor, pozelor, evenimentelor.. si in general pentru o mai buna structurare si pentru a elimina continut duplicitar din mai multe forumuri.
Posibila datorita faptului ca acum putem sorta si filtra continutul mai facil prin 'cuvinte cheie sau etichete' respectiv prefixuri adaugate topicurilor.

@cristianstrt 
- notificarile nu se sterg. De ce e nevoie de asta? Se citesc si devin nebolduite.
- o sa fac sa se afiseze si utilizatorii online in partea de jos. Acum se vad doar pe prima pagina, in dreapta.

@green.kecske
- good job cu newsletterele :)

@Aran
- o sa caut alternative pentru background...

Apropo, exista o functionalitate noua de care probabil nu stiti: puteti mentiona membri in postari iar acestia vor primi notificari. Pentru a mentiona un membru, incepeti cu @ si apoi continuati cu numele membrului. Un camp de autocompletare va aparea si se va putea selecta numele membrului.

Editat de noni
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

@Enduristul mie mi se pare ca se incadreaza mai bine in peisajul noii interfete avatarul rotund :smile:. 

In plus, daca dai click pe el, se poate vedea imaginea mai mare, ceea ce inainte nu se putea.  Well done, @noni ✌️

Editat de green.kecske
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Ar merge o sageata in dreapta care sa te duca sus de tot.

In cazul in care citesti toate reply-urile asa cum am facut eu acum, fie trebuie sa dau scroll 1 minut pana sus, sau sa dau back ceea ce nu imi place.

O sageata "floating" in dreapta este solutia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Garcya, ce rezolutie ai la monitor? Cred ca ai un monitor bigass, burghezule, ca la mine pe 1366x768 vine peste modulele de text si se vede beton. :)

Ai dreptate, daca ajunge sa fie pe fundal e mai greu vizibil, doar cineva obisnuit cu ideea de "go to top" o observa, pentru ca instinctiv stie ce cauta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...