Mergi la conţinut

Intalnirile Motoveteranilor In 2011


topgun

Recommended Posts

Multumim mult Nicu (din pacate n-ai mai aparut sambata) si celorlalti implicati , a fost foarte frumos, mai ales seara de vineri la Skunk Anansie, super concert ! Speram sa ne vedem si cu alte ocazii la fel de placute! Bogdan Secelean

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult respect si felicitari pentru initiativa celor implicati in organizarea motoristilor! Special for Nicon!

Semnul unui weekend la superlativ il da febra musculara dansatoare si durerile de la masinutzele bushitoare :)))

Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiul meu alaturi de prietenii motoveterani, la Bestfest! Sper ca se vede multumirea de pe chipul sau si-al celor care-l inconjoara!:friends:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot respectul pentru straduintza d-lui Nicon spre folosul tuturor. La fel si pentru organizatori, ce au pus la dispozitie aceste invitatii motociclistilor.

Am mare parere de rau ca nu am putut participa si eu, dar ma bucur ca a fost ok pt toti ce au participat. Bravo Nicon!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind prima mea participare scooter.gifla un eveniment de acest fel (in postura de biker), m-am simtit intr-o cu totul alta atmosfera peste limita asteptarilor mele.Cu ocazia asta multumesc tatalui meu help.gif" NICON " si domnuluihelp.gif EMIL CONSTANTINESCU organizatorii principali ai acestui eveniment moto.thumbup.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim inca o data pentru invitatii!!

Cu toate ca am ajuns vineri pe la 10 noaptea, am fost intampinati de Nicon care ne-a dat invitatiile (si mie si partenerei) fara nici o pretentie.

In plus ne-au gazduit si echipamentele in cort ca sa nu le caram dupa noi.

Foarte buna ideea cu locul de parcare si campare separat pentru motoristi, ingradit, pazit, fara probleme.

ca si impresii de la eveniment, cu toate ca nu am stat foarte mult : bine organizat, s-a vazut ca s-a muncit mult, diversificat, multe activitati, nu era timp de plictiseala, firma de securitate, in cuvinte putin "bine organizat". Ca minusuri : cam scump pentru buzunarul meu si poate nu numai al meu, scenele cam aproape unde de alta si la un moment dat interferau, am vazut cam multi care nu aveau ce cauta acolo (erau mai interesati de cei din jur decat e normal, ma intreb cum au intrat???), accesul destul de dificil(pe drumul pietruit s-au creat blocaje).

Personal, mai mult decat evenimentul in sine, mi-au facut placere cele cateva minute (poate jumatate de ora) de conversatie cu Nicon (Nicu Constantin) si celalat domn mai in varsta(imi cer scuze, dar nu am retinut numele), oameni care au, probabil, mai multi ani de motociclism decat am trait eu pana acum, dar care nu au pertentii de superioritate si nici nu pretind ca le stiu ei pe toate, oameni care , chiar daca au o experienta mult mai mare, au vorbit cu mine simplu, ca unui cunoscut (asta a fost impresia mea).

Una peste alta, inca o data multumiri tuturor celor care au fost implicati in actiunea acesta si sper sa am ocazia sa stam la un pahar de bere si de vorba (bere o dau eu, pentru ca nici macar atat nu am facut).

Numai bine,

Bogdan

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Nicon, Emil si Stefan!

Imi pare rau ca nu am putut sa onorez invitatia voastra!

Ramane sa ne vedem la Odorhei!

P.S. Se pare ca ati racolat o gramada de simpatizanti la Clubul motoveteranilor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-29582-0-26442800-1309372070_thumb.j

Reactualizare lista

Camere/casute

1.Dan Popescu (Enduristul)2 persoane -1 camera -2 nopti-W3A-Poz.13-14

2.Radu Ionescu(Top Gun) 1 persoana -1 camera - 2 nopti- W1S sau W4A-Poz.1

3.Sorin Gruesc (sorin56ro2001) 1persoana-1loc in casuta-2 nopti -W4A sau W1S-Poz.21

4.Abagiu Ionel (Pui de urs) -1 persoana-1 loc in casuta -1 noapte -W4A sau W1S-Poz.22

5.Birchi Constantin (balumotociclistu) 2 persoane-1 camera .-4-5 nopti-W3A sau W4A-Poz.9-10

6.Dan Anghel (Angel) persoane -1 camera-3 nopti W3A sau W4A sau W1S-Poz.11-12

Camping

1.Angelo Brezoianu (Angi) - 1 persoana - 2 nopti - W1S

2.Nicolae Constantin (Nicon) -2 persoane (in stand-by)

3.Mihu Petre CrocodiluCBR- 2 persoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru invitatii!

Jos palaria pentru organizare, este primul festival din bucuresti care se ridica la nivelul unui festival de afara (cu loc de campare, cu multe alte distractii in afara doar de concerte, pe scurt.. cu tot ce ii trebuie :)

Imi cer scuze inca odata pentru absenta de la parada, dar din pacate e mai greu cu plecatul de la servici.

Respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-29582-0-26442800-1309372070_thumb.j

Reactualizare lista

Camere/casute

1.Dan Popescu (Enduristul)2 persoane -1 camera -2 nopti-W3A-Poz.13-14

2.Radu Ionescu(Top Gun) 1 persoana -1 camera - 2 nopti- W1S sau W4A-Poz.1

3.Sorin Gruesc (sorin56ro2001) 1persoana-1loc in casuta-2 nopti -W4A sau W1S-Poz.21

4.Abagiu Ionel (Pui de urs) -1 persoana-1 loc in casuta -1 noapte -W4A sau W1S-Poz.22

5.Birchi Constantin (balumotociclistu) 2 persoane-1 camera .-4-5 nopti-W3A sau W4A-Poz.9-10

6.Dan Anghel (Angel) persoane -1 camera-3 nopti W3A sau W4A sau W1S-Poz.11-12

Camping

1.Angelo Brezoianu (Angi) - 1 persoana - 2 nopti - W1S

2.Nicolae Constantin (Nicon) -2 persoane (in stand-by)

3.Mihu Petre CrocodiluCBR- 2 persoane

Ce mai,

rezerva-mi si mie o camera ;

deocamdata o zi .

Nu pot sa refuz o asa invitatie .

Tin neaparat sa invitam

pe doctorul de la Brasov , pe foxbat , pe Harea , Dorumaster , pe Sorin Atw ....la dans

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor celor care au participat la acest festival . In mod special

celor care au adus motoarele la parada si celor care s-au ostenit sa transmită

prin cuvintele lor impresii , felicitări si păreri. Acesta este un nou început al Clubului Motoveteranilor. De aici transpare valoarea , ințelepciunea si respectul nostru fata de tot ceea ce înseamna motociclism .

Fara prejudecați ; "nu contează cât de lung am parul , mai presus e cât

si cum gândesc " s-a confirmat inca odată faptul ca nu exista bariera

de vârsta , de experiență sau de anii parcurși pe doua roti.

Sunt convins ca acest nou început înseamnă o deschidere si mai buna in aceasta

mare familie a motociclismului romanesc , o apropiere intre generații

Inca odată va mulțumesc în numele meu personal , a lui Emil si a lui Stefan

Post Scriptum

Din când in când , pentru cei care nu fac parte din motoveterani , va invit sa mai trageți cu ochiul pe acest forum de pe probike precum si pe cel de pe ...

Câteva reguli de viaţă:

Dă oamenilor mai mult decât îşi doresc şi fă asta din inimă.

& Învaţă poezia favorită.

G Nu crede tot ce auzi, nu cheltui tot ce ai, şi nu dormi atât cât ai dori.

Y De câte ori spui TE IUBESC spune-o din inimă.

N De câte ori spui îmi pare rău, priveşte în ochii celuilalt.

Y Crede în dragoste la prima vedere

+ Niciodată nu nesocoti visele altora.

Z Iubeşte profund şi intens. Te poţi răni dar acesta este singurul mod de a trăi complet.

ÑTratează fiecare neînţelegere fără a fi agresiv.

G Nu cataloga pe nimeni după rudele sale.

Vorbeşte încet dar gândeşte repede.

J Dacă cineva îţi pune o întrebare la care nu vrei să răspunzi, întreabă-l zâmbind “De ce vrei să ştii asta?”

% Nu uita că dragostea cea mai mare şi reușitele cele mai mari poartă cele mai mari riscuri.

( Sună-ţi mama. Dacă nu o mai poți face gândeşte-te la ea.

Intotdeauna spune Sănătate când cineva strănută.

? Dacă pierzi, învaţă din asta.

i Nu uita să te respecţi pe tine însuţi.

i Respectă pe toată lumea si asumă-ti răspunderea pentru faptele tale.

i Nu lăsa o mică ceartă să distrugă o mare prietenie.

De câte ori îţi dai seama că ai greşit, fă toti paşii să îndrepţi greşeala. Imediat.

( Zâmbeşte de câte ori ridici telefonul.

H Căsătoreşte-te cu un om căruia îi place să vorbească

La bătrâneţe, asta îti va mai lumina viaţa.

J Petrece ceva timp singur.

þ Acceptă provocările, dar nu-ţi uita limitele.

ÿ Nu uita că uneori tăcerea este cel mai bun răspuns.

[ Citeşte mai multe cărţi şi uită-te mai puţin la televizor.

® Trăieşte o viaţă dreaptă. La bătrâneţe îti va face plăcere să o rememorezi.

Crede în Dumnezeu, dar încuie-ţi totdeauna maşina.

H Climatul liniştit este foarte important acasă.

H Fă totul ca acest lucru să fie aşa.

H Dacă ai o neînţelegere cu cineva nu le readu şi pe cele din trecut.

Nu întoarce trecutul.

Citeşte printre rânduri.

Împărtăşeşteţi cunoştinţele. Aceasta este calea spre nemurire.

ý Fii respectuos cu planeta ta.

O Nu împiedica spiritul matern.

Ocupă-te numai cu treburile tale.

Nu crede acel partener care nu închide ochii când te sărută.

K Măcar o dată pe an mergi într-un loc in care nu ai mai fost.

Daca ai bani dă şi altora. Acesta este modul în care poţi mulţumi pentru acest noroc

1Nu uita că uneori şi nereuşita poate fi un noroc.

ý Învaţă toate regulile ca la nevoie să le poţi încălca eficient.

YNu uita că într-o relaţie adevărată dragostea este mai mare decât dorinţa de a fii împreună.

& Preţul succesului se măsoară în funcţie de lucrurile la care ai renunţat.

Z De la gătit şi dragoste nu aştepta niciodată rezultate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet rugamintea de a avea o camera cu baie fiindca vin cu sotia si poate stam mai mult.Se poate ajunge si la focul viu ?Multumesc.

Toate camerele au baie.Putem ajunge oriunde stabilim de comun acord,chiar si la Focul viu

post-29582-0-46798600-1309885676_thumb.j

Reactualizare lista

Camere/casute

1.Dan Popescu (Enduristul)2 persoane -1 camera -2 nopti-W3A-Poz.13-14

2.Radu Ionescu(Top Gun) 1 persoana -1 camera - 2 nopti- W1S sau W4A-Poz.1

3.Sorin Gruesc (sorin56ro2001) 1persoana-1loc in casuta-2 nopti -W4A sau W1S-Poz.21

4.Abagiu Ionel (Pui de urs) -1 persoana-1 loc in casuta -1 noapte -W4A sau W1S-Poz.22

5.Birchi Constantin (balumotociclistu) 2 persoane-1 camera .-4-5 nopti-W3A sau W4A-Poz.9-10

6.Dan Anghel (Angel) persoane -1 camera-3 nopti W3A sau W4A sau W1S-Poz.11-12

7.Nicolae Constantin (Nicon) -2 persoane -1camera-1noapte Poz. 7-8

Camping

1.Angelo Brezoianu (Angi) - 1 persoana - 2 nopti - W1S

2.Mihu Petre CrocodiluCBR- 2 persoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece in viata fiecarui om este o zi mai speciala pe an, acum a sosit si ziua mea pe 19.07 sa va invit sa petrecem impreuna, sa inchinam un pahar de vin la barajul siriu (linga Buzau) aproximativ 200km de Bucuresti.Data si locatia coincid cu intrunirea comunistelor.

Cine vrea sa ramina peste noapte, cazarea este numai la cort.

Va astept cu un raspuns.

:thumbsup::beer::scooter:

masa dansul si beutura e din partea casei nu se baga nimeni?:confused:=))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am venii si noi, dar nu am inteles exact care este data. In weekend-ul 2-3 sept suntem in Tassos la o nunta motociclistica, asa ca nu putem decat in august. Vorbim joi. Tot la Caterinca?

Va pun pe lista pt. sfarsitul lui August.Vorbeste si cu Marian ca sa stiu daca-l trec.

post-29582-0-22967900-1310066911_thumb.j

Reactualizare lista

Camere/casute

1.Dan Popescu (Enduristul)2 persoane -1 camera -2 nopti-W3A-Poz.13-14

2.Radu Ionescu(Top Gun) 1 persoana -1 camera - 2 nopti- W1S sau W4A-Poz.1

3.Sorin Gruesc (sorin56ro2001) 1persoana-1loc in casuta-2 nopti -W4A sau W1S-Poz.21

4.Abagiu Ionel (Pui de urs) -1 persoana-1 loc in casuta -1 noapte -W4A sau W1S-Poz.22

5.Birchi Constantin (balumotociclistu) 2 persoane-1 camera .-4-5 nopti-W3A sau W4A-Poz.9-10

6.Dan Anghel (Angel) 2 persoane -1 camera-3 nopti W3A sau W4A sau W1S-Poz.11-12

7.Nicolae Constantin (Nicon) -2 persoane -1camera-1noapte Poz. 7-8

8.Bogdan Harea -2 persoane -1 casuta- ? nopti -W4A Poz. 29-30(sau poate in apartament sau camera cu 3 paturi daca vreti)

Camping

1.Angelo Brezoianu (Angi) - 1 persoana - 2 nopti - W1S

2.Mihu Petre CrocodiluCBR- 2 persoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece in viata fiecarui om este o zi mai speciala pe an, acum a sosit si ziua mea pe 19.07 sa va invit sa petrecem impreuna, sa inchinam un pahar de vin la barajul siriu (linga Buzau) aproximativ 200km de Bucuresti.Data si locatia coincid cu intrunirea comunistelor.

Cine vrea sa ramina peste noapte, cazarea este numai la cort.

Va astept cu un raspuns.

:thumbsup::beer::scooter:

masa dansul si beutura e din partea casei nu se baga nimeni?:confused:=))

Eu m-as baga , dar la profilul dumitale nu este specificata data nasterii-anul.

Am facut traseul Intorsura Buzaului - Negoiasu (dupa barajul Siriu )-Buzau cu XF 650 (Suzuki) . Vreau sa ajung iarasi la Plescoi cât de curand (am rude) si poate ma convingi .

Iti urez de pe acum multa sanatate implinirea tuturor dorintelor si LA MULTI ANI !

PS

Pune niste detalii cu

Data si locatia coincid cu intrunirea comunistelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...