Mergi la conţinut

Concurs Pentru Bilete Gratuite


Noni

Recommended Posts

Te invitam sa participi la evenimentul Romanian Adventure Fest, ce va avea loc pe Valea Jiului in perioada 27-29 Mai.

Pentru a veni in sprijinul tau, iti oferim 2 posibilitati de a intra in posesia unui bilet de intrare (de una sau doua activitati - River rafting, Canyoning, Scufundari (lac), Sailing (lac), Alpinism & Tiroliana, Offroad, Speologie, Tubing)

1. Fiind membru pro-bike, poti cumpara un pachet de 2 activitati ce in mod normal costa 250 de lei cu 20% reducere, adica 200 de lei.

Pentru a beneficia de aceasta reducere:

- 'Cumpara' reducerea din magazinul pro-bike

- Cu codul obtinul la pasul de mai sus, foloseste formularul de contact/participare de pe http://www.adventurefest.ro/ pentru a achizitiona biletul la pret redus si a intra in posesia lui (biletul va veni fie acasa la tine fie il vei ridica la data inceperii evenimentului)

2. CONCURSUL pentru 5 bilete GRATUITE

Punem la bataie 5 bilete pentru o singura activitate (in valoare de 150 de RON). Tot ce trebuie sa faci este ca pana Joi (26 Mai) sa fii activ pe pro-bike. Cateva activitati pe baza carora vom verifica membri:

- sa adaugi albume foto in galeria de fotografii

- sa iti adaugi motocicleta/vehiculele in garajul membrilor

- sa iti adaugi locatia pe harta virtuala a membrilor

- daca ai un blog, sa ti-l sincronizezi cu cel de pe pro-bike. Vezi instructiuni aici

- achizitionarea imprimeurilor cu pro-bike iti mareste de asemenea sansele

Joi, 26 Mai, la ora 14:00 se vor anunta castigatorii celor 5 bilete chiar in acest topic.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Romanian Adventure reia o mai veche idee privind organizarea unui festival care sa puna turismul de aventura pe harta evenimentelor de interes printre turisti, cum sunt si alte festivaluri de muzica, film, arta medievala, etc..

Un alt scop urmarit, ar fi acela de a arata turistilor romani ca o vacanta activa, este mult mai placuta decat turismul clasic si poti trai senzatii si experiente extraordinare, unice. Se vor convinge ca o astfel de iesire nu necesita aptitudini fizice speciale sau experienta, poate doar putin curaj.

Acest festival se vrea a fi un pas in atragerea tinerilor catre aceste sporturi, pentru a fi practicate frecvent de cat mai multe persoane. Nu in ultimul rand, festivalul doreste sa atraga atentia autoritatilor locale, dar mai ales a celor din domeniul turismului, despre potentialul turistic al acestui gen de activitati, in speranta promovarii si realizarii de facilitati la nivel national.

Primul festival pentru practicarea sporturilor estreme ar urma sa adune, pe de-o parte practicanti cu experienta in aceste activitati iar pe de alta, incepatori in ale sporturilor de aventura.

Astfel vor fi disponibile urmatoarele sporturi extreme si de aventura, practicate in defileul Jiului si in zonele invecinate:

1. River rafting

2. Canyoning

3. Scufundari (lac)

4. Sailing (lac)

5. Alpinism & Tiroliana

6. Offroad

7. Speologie

8. Tubing

website: http://www.adventurefest.ro/

romanian_adventure.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va suparati, intreb si eu, ce este “speiologia” ? Deoarece acest cuvant apare de doua ori in textul dvs., nu cred ca e o greseala de scriere. Eu stiam de speologie...sau, eventual speciologie. De asemenea, (iertati-ma, sunt incepator in sporturile extreme) nu stiu ce este "canoying". O fi vorba despre canyoning? Noroc cu wikipedia, ca am aflat despre "tubing".

P.S. Vreau si eu sa fiu inscris pentru biletele gratuite. :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala de tipar :) am corectat...

Stii ce ai de facut pentru a te inscrie la biletele gratuite... am descris activitatile. thumbup.gif

Voi verifica Joi membri activi si voi trage la sorti din ei. Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te invitam sa participi la evenimentul Romanian Adventure Fest, ce va avea loc pe Valea Jiului in perioada 27-29 Mai.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ramane pe alta data . Noi avem intrunire la Moeciu.

Petrecere frumoasa.

post-1-0-31637100-1306226816_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Castigatorii concursului sunt:

cezarionus

Speedy.K

Robert-BJBC

Rocca

mitza123

Raspundeti in acest topic pentru a va confirma participarea la eveniment iar eu va voi voi raspunde cum sa intrati in posesia biletelor.

Imi trebuie un Nume si Prenume si CNP.

Daca nu puteti participa, raspundeti tot aici, poate este vreun alt doritor al biletului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sale lume ^^

Ma bucur ca am castigat, e super faina ideea si sunt un fan al sporturilor extreme, FULL ADRENALIN. Din motive personale, imi pare rau dar nu pot sa particip =((.

Sper ca cel care o sa mearga in locul meu sa fie fericit si :beer:.

Multumesc Pro-bike pt aceasta surpriza. Oricum o sa raman activ pe acest forum, e super ok :):):)

Tot asa si felicitari adminilor PRO-BIKE.

Cu respect,

Robert.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, tocmai cand imi anuntam (pe ocolite) nevasta ca o sa lipsesc de acasa weekendul asta m-am trezit cu un reminder despre o nunta a unui prieten motorist. Si cum e fix in mijlocul zilei de sambata oricat am incercat sa gasesc solutii de a impaca si capra si varza n-am gasit nicio iesire.

Asa ca, zgariidu-ma adanc pe ochi, tre' sa renunt la participare. Ca la nunta e imposibil, va dati seama...

Multumesc inca o data Pro-Bike, multumesc Noni. Si il rog pe cel care va merge in locul meu sa traga un rapel si pentru mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, Noni, de-aia am tot incercat sa o sucesc, sa o-nvartesc, doar-doar mi-o iesi vreo combinatie... Dar chiar nu am cum, sunt la 300 si ceva km. de locatie si as fi liber de pe 27 ora 18 pana pe 28 ora 14. N-am nici 20 de ore in care ar trebui sa fac 600 km, sa mananc, sa dorm si sa ma distrez cu voi. Din pacate nu mai am 20 de ani sa pot sa fac toate chestiile astea intr-un asa interval scurt... Mai bine las pe cineva care se poate bucura linistit de aventurile de pe acolo. Desi nici nu stiti catamai ciuda am pe mine...

Imi cer scuze daca am incurcat lumea, dar chiar aveam impresia ca nunta de care vorbesc o sa fie abia weekendul viitor...

LE Si cand ma gandesc ca e prima oara cadn castig ceva pe undeva si ca e doar a doua nunta la care merg in viata mea... Si s-au nimerit amandoua weekendul asta. Shit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin. Vinturache Mihai-Corneliu, 1890615410038.

Probabil in ziua de sambata, activitatea aleasa este canyoning. O sa mai vin cu un prieten, il inscriu pe site, ca el nu a castigat. (daca doreste cineva sa cedeze un bilet, nu refuz :)) )

Pacat ca offroad-ul este doar cu masini, ca mi-ar fi placut sa incerc pe o mobra sau atv:p

PS: se pot achita activitatile si pe loc? nu stim la ce ora ajungem si pentru programarea pe site trebuie o ora aproximativa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari.ce pot sa spun e yahooooooooooooooooooooooooooooooooooo :thumbup:

hmmmm... se pare ca m-am pripit...shit! se pare ca nici eu nu pot ajunge...:( :( :(:chair::verymad: imi pare rau daca am incurcat lumea. sper ca cel care se va duce in locul meu se va distra de minune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati-mi si un numar de telefon, voi, castigatorii sa va pot contacta daca va fi cazul.

Persoana voastra de contact pentru a intra in posesia biletelor este Valentin Gheorghe - 0726970406. Tot ce trebuie sa faceti, este sa il sunati (de preferat maine, sa ii pot trimite lista intreaga a participantilor), sa va spuneti numele, sa mentionati 'voucher pro-bike' iar el va va spune de unde si cum veti lua biletele.

Se pare ca Vineri nu mai sunt locuri libere pentru nicio activitate - doar sambata si duminica.

Pana acum si-a confirmat venirea doar o persoana:

1. Vinturache Mihai-Corneliu, 189061541003

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari.ce pot sa spun e yahooooooooooooooooooooooooooooooooooo :thumbup:

hmmmm... se pare ca m-am pripit...shit! se pare ca nici eu nu pot ajunge...:( :( :(:chair::verymad: imi pare rau daca am incurcat lumea. sper ca cel care se va duce in locul meu sa se distreze de minune(poate alege alpinism si tiroliana :D ).

P.S. cum spunea si Speedy.K castig si eu prima data ceva si hopa si ghinionul ca nu pot ajunge....ffs

Oricum multumesc Pro-Bike si Noni.

Distractie placuta celor care vor participa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello Noni, cum eu nu pot sa ajung, daca in caz ca nu au fost selectati alti castigatori si este ok cu restu lumii, se poate ca biletul meu sa ajunga la mitza123? Deoarece el mai merge cu inca o pers si cred ca i-ar fi mare folos. nu cred ca s-ar supara nimeni.

este doar o propunere.

Merci mult,

Robert.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...