Mergi la conţinut

Intrunirea Clubului Motoveteranilor 29.05 - 01.06.2015 - Campulung Moldovenesc


Dan Rosca

Recommended Posts

O lamurire va rog ... 3 nopti incepand de joi spre vineri sau vineri spre sambata?

Sau intentia e sa se plece marti din zona?

Care e planul general?

Declarata e perioada 29-31.05 .. 29/30 + 30/31 adica 2 nopti !

Daca gresesc eu va rog lamuriti-ma !

Oricum o camera cu doua locuri ptr 2 nopti , va rog !

 

Pina ma lamureste si pe mine cineva !

 

Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O lamurire va rog ... 3 nopti incepand de joi spre vineri sau vineri spre sambata?

Sau intentia e sa se plece marti din zona?

Care e planul general?

Declarata e perioada 29-31.05 .. 29/30 + 30/31 adica 2 nopti !

Daca gresesc eu va rog lamuriti-ma !

Oricum o camera cu doua locuri ptr 2 nopti , va rog !

 

Pina ma lamureste si pe mine cineva !

 

Multumesc 

doua nopti = 29/30 + 30/31

trei nopti = 29/30 + 30/31 + 31/01

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 cam ,3 nopti

Pentru plata avansului, te asteptam joi , incepand cu 17,30 la "Casa Nasului "

http://www.restaurantcasanasului.ro/index.php/contact.html

 

 

Inscrieri pentru intalnirea 2015 a Clubului Motoveteranilor.

 

  1  camera Vali Alexa.........................3 nopti...........avans 200 ron

  1  camera Bogdan Harea..................3 nopti..........avans  50 ron

  1  camera Virgil + Pedros..................3 nopti..........avans 100+ 50 ron

  1  camera Marian Popescu...............3 nopti..........avans 100 ron

  1  camera Daniela ............................3 nopti .........avans 50 ron

  1  camera Dan Rosca........................3 nopti..........avans 50 ron

1/2 camera Toni..................................2 nopti..........avans 50 ron

  1  camera Marian Mijaica..................2 nopti..........

  1  camera Stefan45...........................3 nopti..........

  1  camera Maestri Piero....................3 nopti..........

  1  camera Kosmo..............................2 nopti.........avans 100 ron

1/2 camera Pui de urs.........................2 nopti........

  1  camera Dan Anghel......................3 nopti........

  1  camera Mirela.............................. 2 nopti..........

  1  camera Mihai Spanu+Vali C..........2 nopti.........avans 50 ron + 50.

  1  camera Orlando............................2 nopti.........avans 100 ron

  1  camera mdlegion..........................3 nopti.........

1/2 camera Mircea Crisan k 10...........2 nopti........avans 50 ron

1/2 camera Gelu Lasculescu..............3 nopti........avans 50 ron

  1 camera Marian Ciudin (Men).........2 nopti...........

  1 camera Adi Papacica ( VFR ).........3 nopti..........

  1 camera Siviu Dumitrescu (Ytu60)...3 nopti........

1/2 camera Simion Asandei.................3 nopti........

1/2 camera Constantin Zavu................2 nopti.......

 

 

20  camere

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vor veni si doi amici de ai mei din Galati: Mihai Spanu si Vali Caragea.

I-am trecut deja pe lista cu o camera. Cand voi primi datele contului bancar voi trimite banii de avans pentru mine si pentru ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Cosmin, raman dator, 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem oferta si contractul semnate si stampilate de la Campulung.

Deoarece Dan Rosca este cel care strange banii de avans si el va fi cel care va plati avansul, cu acordul lui, l-am trecut reprezentantul nostru in contractul cu hotelul.

 

In continuare trebuie sa strangem toti banii de avans care este de minim 1000 lei si sa ii platim.

Dan trebuie sa semneze contractul si Mirela, care e in contact cu administratia hotelului sa il trimita, semnat si din partea noastra.

 

Eu am trecut in contract ca data limita de plata a avansului 15.05.2015 dar evident ca e bine sa il platim cat mai repede. 

 

Contractul are in el datele personale ale lui Dan si nu il voi publica. 

Oferta de cazare si masa o puteti vedea aici: Oferta hotel Alex Campulung Moldovenesc.pdf

 

Dan, ti-am trimis contractul pe e-mail. Te rog sa il semnezi si sa il trimiti scanat pe adresa de email a Mirelei sau a mea.

 

Dupa cum vedeti, daca reusim sa facem grupul de 80 - 100 persoane, avem gratuitate la cazare pentru doua camere de cate trei paturi.

Trebuie sa stabilim cine va beneficia de cazare gratuita, dar pentru asta vom face o discutie privata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent ca-i criza 'au ba, indiferent de creditele unora in CHF, io unu' nu-s dispus sa platesc 200 lei cazare pe noapte chiar daca are inclus in pret maseuza thailandeza si mic dejun la pat! Oriunde in tara asta!

Asa ca hai sa mai mestecam problema, poate pina la vara se gaseste si ceva decent care sa se muleze pe gustul si buzunarul nostru!

Bai, stai bine cu papilele gustative? :scooter: :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai facut o postare ieri dar vad ca nu apare....

1bucata camera 3 nopți avans joi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca este o greseala aici:

 

1. acces la piscina si sauna 10 ron/pers./ora ..........nu cumva este pe zi ?

 

2.-cina pt.vineri seara-meniu fix(gratar pui-porggarniture,apa)=]9;6n/pers. -cina pt'sambata seara -meniu fix in valoare de 50-75ron/pers. cuprinde aperitiv,friptura si salata,desert. ...............cei care nu mananca carne , de ce sa plateasca ? Li se ofera in loc peste ?Ar trebui si asta scris.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca este o greseala aici:

 

1. acces la piscina si sauna 10 ron/pers./ora ..........nu cumva este pe zi ?

 

2.-cina pt.vineri seara-meniu fix(gratar pui-porggarniture,apa)=]9;6n/pers. -cina pt'sambata seara -meniu fix in valoare de 50-75ron/pers. cuprinde aperitiv,friptura si salata,desert. ...............cei care nu mananca carne , de ce sa plateasca ? Li se ofera in loc peste ?Ar trebui si asta scris.

 

S-ar putea sa fie vorba si de 10 lei/ora.Au o piscina mica iar capacitatea hotelului e mare.Daca in piscina incap 20 de persoane, la 10 lei pe zi gandeste-te ce ar insemna sa vina tot hotelul in acelasi timp.Asa cu 10 lei pe ora au sanse sa faca baie si ceilalti.

 

vreau sa ma treceti si pe mine cu 1 camera 3 nopti dar fara cina festiva.

 

Vad in oferta ca sunt 11 camere cu pat matrimonial si 9 cu pat dublu.Total 20 de camere pt cupluri. Ce se intampla daca depasim? Ne ofera camerele de 3 paturi in regim de camere duble? Sau ne pune sa platim 10 lei diferenta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca ptr cina e ok 20ei de persoana, dar masa festiva 60-75lei? mai adauga un aperitiv si un desert nu cred ca e ok. care nu se satura poate lua 2 fripturi sau 3 si nu se ajunge la 75 lei. sper ca nu e obligatoriu cina festiva, daca e obligatoriu sa ramana aceeasi ca si cea de vineri 20lei. si la piscina mai bine face 15lei ziua eventual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu masa festivă/comuna încearcă sa se scoată, mai trebuie lucrat aici. Este mult 50-75 si nu acoperă preferințele tuturor.

 

Vad in oferta ca sunt 11 camere cu pat matrimonial si 9 cu pat dublu.Total 20 de camere pt cupluri. Ce se intampla daca depasim? Ne ofera camerele de 3 paturi in regim de camere duble? Sau ne pune sa platim 10 lei diferenta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca este o greseala aici:

 

1. acces la piscina si sauna 10 ron/pers./ora ..........nu cumva este pe zi ?

 

2.-cina pt.vineri seara-meniu fix(gratar pui-porggarniture,apa)=]9;6n/pers. -cina pt'sambata seara -meniu fix in valoare de 50-75ron/pers. cuprinde aperitiv,friptura si salata,desert. ...............cei care nu mananca carne , de ce sa plateasca ? Li se ofera in loc peste ?Ar trebui si asta scris.

 

1. Accesul la piscina este intr-adevar 10lei/pers/ora. Administratorul mi-a motivat ca are o picina de capacitate redusa ~20 pers .

Am de gand, dupa ce semnam contractul cu hotelul si-i viram banii de avans, sa-l rog sa lase doar 10lei/pers fara limita de timp, cu conditia sa nu apara discutii gen "cine sta mai mult in piscina". Mai ales, daca ocupam toata vila, nu ar trebui sa fie probleme. Suntem intre noi si ar trebui sa ne intelegem!

 

2. Cina vineri seara (20lei/pers), cina festiva sambata (60-75lei/pers) au menu fix, dar nu impus de hotel. Asa cum scrie in contract, cu o saptamana inainte trebuie sa le spunem ce preferinte avem. Iar valoarea cinei festive este doar aproximata; pretul se va stabili in functie de preferintele noastre.

Deci, ca sa nu tranformam forumul moto in discutii culinare de tipul "Bunici de Duminica" v-as propune sa-mi trimiteti PM cu variante de menu agreate, eventual cei care se stiu cu restrictii alimentare( vegetarieni,etc.) sa-si spuna preferintele lor, astfel incat sa fie multumita toata lumea. Cei de la hotel sunt dispusi sa gateasca diverse variante, doar sa stie din timp in numar aproximativ de portii.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu masa festivă/comuna încearcă sa se scoată, mai trebuie lucrat aici. Este mult 50-75 si nu acoperă preferințele tuturor.

 

Corect. Anul trecut a fost fara cina festiva si nu s-a suparat nimeni. Mie imi ajung 75 de lei pentru doua persoane la o cina cu tot cu suc asa ca zic pas.Daca nu o sa pot lua masa de sambata seara in hotel ma voi orienta in alta parte.Oricum seara nu mananc decat ceva usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Accesul la piscina este intr-adevar 10lei/pers/ora. Administratorul mi-a motivat ca are o picina de capacitate redusa ~20 pers .

Am de gand, dupa ce semnam contractul cu hotelul si-i viram banii de avans, sa-l rog sa lase doar 10lei/pers fara limita de timp, cu conditia sa nu apara discutii gen "cine sta mai mult in piscina". Mai ales, daca ocupam toata vila, nu ar trebui sa fie probleme. Suntem intre noi si ar trebui sa ne intelegem!

 

2. Cina vineri seara (20lei/pers), cina festiva sambata (60-75lei/pers) au menu fix, dar nu impus de hotel. Asa cum scrie in contract, cu o saptamana inainte trebuie sa le spunem ce preferinte avem. Iar valoarea cinei festive este doar aproximata; pretul se va stabili in functie de preferintele noastre.

Deci, ca sa nu tranformam forumul moto in discutii culinare de tipul "Bunici de Duminica" v-as propune sa-mi trimiteti PM cu variante de menu agreate, eventual cei care se stiu cu restrictii alimentare( vegetarieni,etc.) sa-si spuna preferintele lor, astfel incat sa fie multumita toata lumea. Cei de la hotel sunt dispusi sa gateasca diverse variante, doar sa stie din timp in numar aproximativ de portii.  

Eu cred ca dupa semnarea contractului in forma asta nu se mai poate schimba ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate problemele astea cu cazarea, cu masa etc sunt vechi si totodata noi de fiecare data.
 
Ca sa realizati mai bine cat de insignifiante sunt, cititi strofele de mai jos, ale lui Eminescu:
 
Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi si noua toate;
Ce e rau si ce e bine
Tu te-ntreaba si socoate;
Nu spera si nu ai teama,
Ce e val ca valul trece;
De te-ndeamna, de te cheama,
Tu ramâi la toate rece.
 
Multe trec pe dinainte,
In auz ne suna multe,
Cine tine toate minte
Si ar sta sa le asculte?...
Tu asaza-te deoparte,
Regasindu-te pe tine,
Când cu zgomote desarte
Vreme trece, vreme vine.
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat din nou cu administratorul Hotelului:

- accesul la piscina va fi 10lei/pers/zi, cu conditia sa ne intelegem intre noi si sa nu ne aglomeram mai mult decat capacitatea piscinei;

- cina de sambata seara se poate reduce la friptura(pui/porc/peste)+garnitura(cartofi prajiti/orez/legume)+salata+apa plata=25lei/pers

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...