Mergi la conţinut

Ce meserii au motociclistii din romania ?


panterash

Recommended Posts

ostatic in iraq? nu ne povestesti?

Ba da, cu toate ca nu e mare lucru. Arabul din romania pentru care faceam eu cursele astea in Irak , avea o datorie mai veche, asa ca irakienii s-au gandit sa recupereze ceva din suma oprindu-i camionul la Bagdad cu mine cu tot. Au facut la fel si cu alti soferi, bulgari , turci, macedoneni, eram 32 de soferi retinuti acolo. Nu s-au purtat rau, ne mai dadeau si mancare din cand in cand.... apa mai putin ca e scumpa. Am stat 3 luni si 2 sapt, pana am reusit sa fug, impreuna cu 2 turci, am ajuns in Siria, apoi clandestin in Turcia, iar de acolo s-a rezolvat cu consulatul roman. Am continuat ca tir-ist dar am ocolit Irakul. Dupa ce l-au capturat pe Saddam s-a stricat de tot si m-am lasat de job-ul asta, banos odinioara dar acum falimentar. Iar decat sa muncesc degeaba, mai bine stau degeaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1987. ghid btt, prelucrator aschiere. sculer matriter. electronist radio-locatie. alpinist utilitar, sofer de director. taximetrist particular ( pirat ) . referent de marketing la firma de stat. achizitor cu cash la mare firma de stat. sef de coloana firma transport international. sofer de tir in tari arabe. ostatic in iraq. iar sofer de tir. cosmetician auto la un reprezentant rolls-royce din cipru.

prezent : amenajari interioare. rigipsar, instalator, electrician, faiantar, zugrav, reparator de orice. maniac al modificarilor si personalizarilor . importator de wc-uri cu bideu incorporat din turcia.

bassist intr-o trupa de funk-rock-jazz.

sunt scorpion, trebuie sa ma intelegeti. mai am inca multe de facut.

frate jur k nu mai am lumina la baie din noiembrie :sad: ..am skimbat becurile(aplice pe oglinda), am vazut k nu becurile sunt de vina si a ramas asa..ma barbieresc pe hol..noroc k am aparat electric...crezi k ma poti ajuta??

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am fost sofer. Am fost curier. Tocmai am terminat fac si am licenta in drept ( la f.r. deci nu am de gand sa ma fac avocat sau ceva de genul). Momentan sunt somer cu perspective de reorientare profesionala. Am sa revin cu completare dupa ce ma voi angaja sa ma laud cu noul meu job!

frate jur k nu mai am lumina la baie din noiembrie :sad: ..am skimbat becurile(aplice pe oglinda), am vazut k nu becurile sunt de vina si a ramas asa..ma barbieresc pe hol..noroc k am aparat electric...crezi k ma poti ajuta??

:)

Frate, cred ca a vazut ca esti "militian". Si avand in vedere ca a fost taximetrist pirat, sofer, sofer pe tir etc....nu cred ca vrea sa te ajute. :D Se mai fac incadrari la rutiera ca trag si eu sperante sa ajung pe acolo. Initial am vrut sa intru in politie (am dat la Academie) dar nu am reusit (sub media de intrare). Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

..deci meseria nu fonctia, dara...

iui.....transhez pe viu oamini..si mai ramane oareshceva din iei! :Jumpy:

(asistent medical intr-o sala de operatii) --precizez: nu va primesc pe la mini p-acol` nici macar in vizita,ca n-avem neurochirurjie, si nu va adun dupe gios cu crierii varza! deci ramaneti pe doo roti! :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

- Muzician - aka producator de muzica electronica - trance mai concret pentru proiectul personal - si de alte genuri muzicale destul de diverse (dance/club pana la muzica de film, spoturi publicitare etc)

- Vocal coach - aka 'profesor' de 'canto' - nu ca ai avea la ce sa fii profesor in acest lucru, mai degraba un indrumator pentru cine vrea sa cante cum i-a dat natura voce... fara 'tehnici' special creeate de diversi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Patron de circiuma la tara , vai mortii lui. Genu' Stere in stare incipienta (Stere , ala din Groapa). Acu' pun si io 2-3 scinduri una peste alta , poate iese de-o ciorba. Dau pe caiet , ma imbat cot la cot cu taranu' roman , incerc sa am si miine ce fuma si ce minca. Din prosteala in prosteala , spre victoria finala. Care ai drum prin Letca Noua , e un bar cu tematica moto si cu manele , ca clientu' e pretentios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...