Mergi la conţinut

Intrunirea Clubului Motoveteranilor 22-24.06.2012 - Sacelu, Gorj


Toni

Recommended Posts

In seara asta , la sedinta, s-au conturat urmatoarele grupuri:

intalnire 7,15 - plecare 7,30.............pe Autostrada A1 , la benzinaria dezafectata de la podul spre Ciorogarla:

-stefan45

-sorin 56

intalnire 9,00 - plecare 9,15.............la benzinaria de linga Mc'Donald's-ul de linga Metro Militari ,Iuliu Maniu

-Dan Rosca

-Marian Popescu-

-Dan Anghel

-Catalin

-Dragos 1972

-Pedros

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi au ajuns deja primii participanti, am facut baie, ne-am copt la soare, am baut bere...atmosfera fierbinte chiar si asa!

Va astept miine cu acelasi soare, bere rece si voie buna! :drinks:

post-32226-0-08234600-1340306785_thumb.j

post-32226-0-88662300-1340306834_thumb.j

post-32226-0-48169900-1340306878_thumb.j

post-32226-0-81445100-1340306925_thumb.j

post-32226-0-37846500-1340306977_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In seara asta , la sedinta, s-au conturat urmatoarele grupuri:

intalnire 7,15 - plecare 7,30.............pe Autostrada A1 , la benzinaria dezafectata de la podul spre Ciorogarla:

-stefan45

-sorin 56

intalnire 9,00 - plecare 9,15.............la benzinaria de linga Mc'Donald's-ul de linga Metro Militari ,Iuliu Maniu

-Dan Rosca

-Marian Popescu-

-Dan Anghel

-Catalin

-Dragos 1972

-Pedros

-Ely_2oo4 :comando:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun Motoveteranilor, catre intrunirea 2012! O intrunire frumoasa 2012 de care sa va bucurati cu totii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca voi reusi sa plec la timp maine, ca sa ajung la o ora decenta.

Incurcaturi la serviciu, din pacate.

Asa ca cel mai sigur voi pleca sambata dimineata, pe la 7.

Totusi, sper sa reusesc sa ajung maine....

Sa ne vedem cu bine!

PS Era sa uit sa mentionez: voi achita pretul camerei inclusiv pentru noaptea de vineri, pentru ca nu doresc sa creez probleme simpaticului organizator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... voi achita pretul camerei inclusiv pentru noaptea de vineri, pentru ca nu doresc sa creez probleme simpaticului organizator.

Nu este cazul sa achiti ce nu folosesti, ce nu primesti...asa ca platesti exact din clipa in care ai sosit. Aviz amatorilor! :good:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca sa va hotarati eu va ofer un loc de cazare la Sacelu gratuit

Daca nu te duci pierzi doua lucruri:

  • O excursie exceptionala pe meleagurile noastre. Oricat de incet ai merge, ajungi la destinatie aproape odata cu o masina plecata in acelasi cu tine din Galati.
  • vei intalni oameni minunati cu multa experienta de viata si de motociclism.

deci nu ezita.

ai un loc asigurat de mine.

In acest moment sunt inscrisi

Pedros -1

Emil Constantinescu -2

Nea Liche a abandonat din motive financiare

Tase Orsova -2

Gog -1

Gelu Lascalescu -1

Echipa Niconex -3 sau 4

Gigel Vedea -1

Doru BMW -1 sau zero

Desigur in caz de necesitate cu o saltea in plus se poate dormi si mai multi in camera

Suplimentez pentru cei care nu au cazare cele doua camere oprite pentru echipa Niconex . Acestea au patru locuri dar cu putina înţelegere pot dormi mai multe persoane , poate 6- 10. Important este ca exista un acoperiş deasupra capului .

Din motive personale nu voi veni la aceasta întrunire .

împrumutând un termen de la băieţii mei de cand au fost in Italia ca șoferi de TIR , considerați ca gestul meu este un regal .

Pacat ca noi atunci când suntem in viata nu ştim sa ne respectam ca oameni ; doar atunci cand mai piere cate unul dintre noi ne pare rau . Am avut ocazia sa întâlnesc atâtea ambiții prosteşti si atâta măreție in rândul motocicliștilor , incat am obosit sa le mai accept .

Oricum ne vom mai întâlni in drumurile noastre .

Va doresc multa sănătate si distracție plăcuta .

cuviosul ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brutus :)

sanatate nicoane, viata e frumoasa, oamenii sunt buni, berea e rece,

da o stearsa cum zici tu macar sa stam toti care dorim , impreuna, la un suc

e pacat, ivan a muncit pe rupte, macar din respect pentru el vino

am vauzt o semnatura manelistica pe un alt forum : "cine nu ma inghite sa ma suga"

eu zic sa o promovam :)

si din pacate nici cand se "pleaca" nu mai conteaza dupa cum se vede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suplimentez pentru cei care nu au cazare cele doua camere oprite pentru echipa Niconex . Acestea au patru locuri dar cu putina înţelegere pot dormi mai multe persoane , poate 6- 10. Important este ca exista un acoperiş deasupra capului .

Din motive personale nu voi veni la aceasta întrunire .

împrumutând un termen de la băieţii mei de cand au fost in Italia ca șoferi de TIR , considerați ca gestul meu este un regal .

Pacat ca noi atunci când suntem in viata nu ştim sa ne respectam ca oameni ; doar atunci cand mai piere cate unul dintre noi ne pare rau . Am avut ocazia sa întâlnesc atâtea ambiții prosteşti si atâta măreție in rândul motocicliștilor , incat am obosit sa le mai accept .

Oricum ne vom mai întâlni in drumurile noastre .

Va doresc multa sănătate si distracție plăcuta .

cuviosul ...

brutus :)

sanatate nicoane, viata e frumoasa, oamenii sunt buni, berea e rece,

da o stearsa cum zici tu macar sa stam toti care dorim , impreuna, la un suc

e pacat, ivan a muncit pe rupte, macar din respect pentru el vino

am vauzt o semnatura manelistica pe un alt forum : "cine nu ma inghite sa ma suga"

eu zic sa o promovam :)

si din pacate nici cand se "pleaca" nu mai conteaza dupa cum se vede.

Esti tare Alex .

Ia vezi tu sa nu-ti ia aia berea din mana si sa te arunce in bazin. :yahoo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati ajuns frate? nu v-a lovit caldura? aici e iad, in oras 40 la periferie 37. motorul l-am scos dar nu ies pe nenorocirea asta sa mi se topeasca creierii in cap. poate dau o tura cu masina maine. bere este? rece este? haleala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicoane, ai termen pina miine 23.06.2012 orele 10.oo-11.oo sa-ti aduni echipa NICOREX si sa strabati cei peste 150 km pina la Sacelu in ritm alert, asta daca nu vrei ca la prima intilnire a noastra sa faci tu baie, indiferent de locatie! Nu te-amenint, te previn! Locurile tale le am inca rezervate, asa ca nu mai face ca magarusu' Constantei (Dumnezeu s-o odihneasca in pace!) si da o stearsa pina nu vin cu haita sa te iau cu scutece cu tot din pat si sa te aduc tiris pina la Sacelu! Sper ca ai inteles ca pe linga gluma, iti spun in modul cel mai serios ca te astept cu drag sa vii! Si nu-s singurul care te asteapta! Noapte frumoasa si drum bun dimineata! :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu pot veni Sacelu la Întrunirea Naţionala a Motoveteranilor .

Ştiu ca acolo ma aşteaptă o mulţime dee prieteni.

Când am achitat contravaloarea a 6 camere pentru o zi era demult . Eu imi retrasasem deja titlul de motoveteran , erau incscrisi pe lista 15 -20 persoane .Am făcut acest lucru pentru a convinge de marea importanta a acestui eveniment .

Intre timp in urma unei analizări mai atente , mi-am dat seama ca locul meu nu este in acest club.

Au fost o serie de comportamente urate din partea unora sau a altora (ineptii , agramaticale , Îmi pare rău ca te-am cunoscut,etc. )

Bogdan m-a jignit intrun mod mai mult mai grosolan fara a fi avut vreun drept sau un motiv serios.Culmea ca ulterior a transmis ca nici nu-i pare rău .

Bunii mei prieteni din Bucuresti s-au dat la fund in sensul ca nu au răspuns la interpelările mele de pe FB sau forum . De-asemeni la aniversarea zilei mele de naştere nu s-au Învrednicit sa sa spuna pe forum . acel placut : La multi ani !

Nu am fost niciodata de acord cu jignirea de Impostor adusa de Galen lui Angi . Se pare ca de fapt eu sunt Impostorul in acest CLUB al MOTOVETERANIOR si de aceea am luat aceasta decizie irevocabila . Sun convins ca pe multi ii bucura ; nu se stie ce ne rezerva viitorul fiecăruia .

Si precum tatarului peregrin , nu pot ierta toate acestea .

Cele doua camere ramase pentru echipa Niconex , am rugămintea la Ivan sa le dea sub forma de gratuitate la iubitorii sportului moto care sosesc astazi la Sacelu

Inca odata va doresc multa sanatate si o distractie de zile mari.

Cuviosul,

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate nu te cunosc dar parca ai fi o primadona. la fel nu pot sa inteleg de ce aceleasi dispute pe care le vad la aia de 20 de ani le vad si pe la voi cei trecuti de 40. asta cu cluburile pt mine e un fel de raie, fug de orice forma de organizare, dar e treaba fiecaruia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost, vazut, placut. A inceput sa ploua usor inca din Sacelu, dar au mai fost pe alocuri bucati de sosea uscate. M-am intors in urma cu 1 ora si ceva, dar nu inainte de a trage o ploaie zdravana pe autostrada, in doua etape. Masinile trase pe dreapta ,tampitul de mine tot inainte...Ce or fi zis aia : ai dreacu motociclistii astia satanisti, mama lor de inconstienti uite cum ne dau ei rusinica...! La un moment dat m-a dovedit, ghetele fleasca, aveam brotacei in ghete si pe la bijuterii intrase apa...cam rece. Desi aveam si combinezonul de motor la mine, am optat pentru un set de la OBI, costum nededicat acestei activitati dar pe care il imbrac si dezbrac cu mai putin efort. Am tras la un Lukoil, am mancat, am baut inca un capucino, am vorbit un pic cu trei israelieni in varsta, posibil motoveterani pe la ei.Erau cu motoarele singuri fara muieri veniti de 10 zile in Romania. Au inchiriat motoarele de aici. Apoi pentru ca statuse ploaia am plecat. Te pui cu dracu... ? Nu am plecat bine si iar o serie tzapana de ploaie torentiala pana acasa. Am luat in fatza un paravan , un camion si m-am tinut cuminte de el fara ghidusii 50 km sa nu dau de vreo acvaplanare ceva...Concluzie : misto ca de fiecare data. Toti participantii baieti si fete super, oameni de calitate, cazarea la banii dati ok, mancare destula si ieftina. Multumiri lui Ivan pentru efortul depus. Nu am avut nici un incident la drum, la dus laser, cutit in unt, la intors cuminte, am adaptat viteza la conditiile de vreme si trafic asa cum sta bine unui meserias batran. Am facut-o si de data asta singur singurel... Sa ne vedem sanatosi la anul si la multi ani ! Young Spirit aici --- Fast_arrow acolo unde am fost suspendat, gratie unor baieti cu obraz subtire...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul am ajuns acasa intreg, nevatamat si neplouat cu toate ca am facut o echipare si o dezechipare a completului nr.1 (cine a facut armata stie).

Va doresc tuturor sa ajungeti acasa sanatosi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am ajuns cu bine, Triumph-ul s-a prezentat onorabil la prima iesire si suntem amandoi bucurosi ca am participat la un eveniment deosebit pt. care ii multumim inca o data lui Ivan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...