Mergi la conţinut

Recommended Posts

Ce faci atunci când ninge? Depinde de naţie. Pentru că dacă eşti....

... american, stai la televizor, beleşti ochii la reality show-uri şi razi câteva găletuşe de aripioare de pui. Dar musai bei cola dietetică, să nu te îngraşi.

... scandinav, scoţi schiurile şi te antrenezi pentru Cupa Mondială.

... austriac, te bucuri că le iei banii fraierilor care vin să se dea uţa prin zăpadă.

... eschimos, profiţi că ai material de construcţie proaspăt şi repari tencuiala de la iglu.

... rus, faci o plajă, razi o vodcă şi bagi o băiţă la copcă.

... sudanez, îi chemi pe ăia de la National Geographic să vadă minunea.

...englez, bei un ceai şi dai vina pe emigranţii din est.

...japonez, te înghesui cu ceilalţi conaţionali să faci poze la greu.

...chinez, aduni zăpada, o topeşti şi exporţi apa rezultată drept medicament tradiţional chinezesc.

...turc, ridici preţul la kebab şi îi mulţumeşti lui Allah că ţi-ai adus nevasta şi familia la Berlin.

...canadian, râzi de americani.

... italian, suni neamurile rămase la Napoli să le povesteşti ce porcării fac ăştia din Nord.

...român.... stai ca prostul, îngheţi în zăpadă şi îi înjuri pe nesimţiţii din guvern, că iar au uitat că "iarna nu-i ca vara".

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, Codul asta e munca lui Toni. Cel mai bine ar fi sa faca el un nou topic "Codul Motoveteranilor" si sa se ocupe personal de chestiunea asta.

Pe langa faptul ca eu nu sunt motoveteran, nici ideea asta cu codul nu mi se mai pare asa stralucita, deci nu mai am niciun avant sa ma ocup de problema.

De fapt, am sa si inchid topicul si Toni sa faca altul pe care sa-l administreze dupa bunul plac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de curiozitatea a omorat pisica

Ti-ai schimbat atitudinea. Ai si uitat. Deh... varsta.

Eu zic ca dupa ce se alege un moderator dintre veterani sa te retragi de pe pro-bike asa cum ai amenintat.

Jos cenzura!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este chiar asa ma adaptez majoritatii pot spune ca am vorbit cu cei implicati inclusiv cu dan nastase. si vezi adoptarea problemei incepand de azi! de sant senil activ .dar informat si nu vorbesc sa ma aflu in treaba ,ci vorbesc intodeauna informat! rabdarea este un avantaj cateodata .cand lucrurile se schimba si nu ai informatii mai bine astepti! altfel sa auzim de bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doru - ai fost unul dintre cei care a tipat ca e cenzurat, fara sa aiba informatii. Esti unul dintre cei din cauza carora ati ajuns sa n-aveti moderarer si sa va certati iar cu Nastase pe forumul vostru unde v-ati strans si v-ati inchegat foarte frumos dar din orgoliu n-ati reusit sa intelegeti ca noi, moderatorii pro-bike suntem simpli administratori ai forumului si executam si cereri venite tot de la unii dintre voi.

Pe viitor, cand iti mai vine sa tipi, gandeste-te si informeaza-te bine, daca motivele sunt reale sau nu.

Daca imi permiti o nuantare a parerii tale - faci parte din majoritate, nu te adaptezi ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant! Da-ne Doamne mintea de pe urma!

Poate asa imaginea motoveteranilor nu va mai fi atat de terfelita si de rasul motociclistilor din Romania!

Sunt suficienti de multi motociclisti cu parul alb care mergeau pe motociclete cand multi altii nu se nascusera, dar care acum rad de balacarelile si prostiile ce multi le debiteaza pe forumuri.

Sunt onorat de propunere dar sa nu credeti cumva ca daca voi fi ales voi accepta multe mizerii pe acest forum!

Respect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam eu ca voi incasa polite si voi fi pus la punct! dar problema este alta o vezi? perspectiva intodeauna este de viitor gandeste in viitor sau nu. sintetizeaza informatiile asta e.din pacate nu pot sa-ti schimb modul de a gandi .vino printre noi mai des si atunci sa tragi concluzii .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca si aceasta sectiune, ca oricare alta, are nevoie de un "cap limpede".

Pentru ca s-a ajuns la situatia, oarecum penibila, ca moderatorii traditionali ai Pro-bike-ului sa nu intervina, respectand decizia de ne-moderare de pana acum. Si pentru ca aceasta sectiune este in continuare vitriolata de nechemati si netolerati.

Si pentru ca o mai luam razna din cand in cand...

Voi vota cu majoritatea pentru stabilirea unui moderator pentru motoveterani, indiferent care este acesta.

Cu ocazia asta ii cer si scuze pentru faptul ca l-am votat, saracul nu cred ca stie la ce se inhama...

Asadar, Topgun, felicitari! Ai pus-o! :wink:

LE Cu scuzele de rigoare, imi retrag votul, eu, deocamdata, sunt doar "simpatizant". Nu am vazut si sub-titlul topicului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

louis, de ce s a ajuns sa nu intervenim ?

pentru ca cel putin eu, cesar, zoli , ne am fi bagat cu placere, dar cand am facut o , incercad doar sa ascundem jignirile, inuraturile etc, motoveteranii au facut scandal. ba mai mult a fost un caz in care ne a amenintat cu retrgerea de pe forum pentru cenzura.

in conditiile astea, cand mereu , orice ai face, iese scandal ce faci ?

iti spun eu ce as face, dar nu e forumul meu: as incerca sa privesc problema corect, cinsitit, si multi , chiar motoveterani ar lua warnuri si chiar suspendari. voi nu vreti corectitudine, voi nu vreti sa fie sterse offtopicurile (pe care le considerati glume intre voi), voi vreti sa dispara ce nu va convine.

am curatat odata (acum ceva timp si o singura data) un topic cu niste amenintari cu bataia, totul s a facut in liniste, fara avertizari, fara scandal. am sters si offtopicurle repetate care au dus la sistuatia respectiva. mi s a spus ca cenzurez forumul.

deci, daca ati avea un moderator corect, sa modereze asa cum facem pe restul forumului, sa aplice regulamentul faceti scandal (nu tu, nu ma adresez nimanui personal, sunti in ansamblu un grup galagios)

nu il ultimul rand, citind postari pe care le am facut pe coltul vostru, mereu v ati comportat ca niste useri privilegiati. aveti dreptul la offtopic, aveti dreptul la glume pe care voi le intelegeti si la orice altceva. ba mai mult, aveti dreptul sa va alegeti moderator. daca exista timp cititi posturile mele mai vechi in care am explicat de care sunt cererile pe care le consider exagerate din partea voastra.

si scuza cu cap limpede nu tine cand alegeti pe unul din comunitatea, din grup, care nu va putea actiona just pentru ca il vor trage prietenii de maneca.

in fine, joaca placuta de a motociclismul

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

louis, de ce s a ajuns sa nu intervenim ?

pentru ca cel putin eu, cesar, zoli , ne am fi bagat cu placere, dar cand am facut o , incercad doar sa ascundem jignirile, inuraturile etc, motoveteranii au facut scandal. ba mai mult a fost un caz in care ne a amenintat cu retrgerea de pe forum pentru cenzura.

in conditiile astea, cand mereu , orice ai face, iese scandal ce faci ?

iti spun eu ce as face, dar nu e forumul meu: as incerca sa privesc problema corect, cinsitit, si multi , chiar motoveterani ar lua warnuri si chiar suspendari. voi nu vreti corectitudine, voi nu vreti sa fie sterse offtopicurile (pe care le considerati glume intre voi), voi vreti sa dispara ce nu va convine.

am curatat odata (acum ceva timp si o singura data) un topic cu niste amenintari cu bataia, totul s a facut in liniste, fara avertizari, fara scandal. am sters si offtopicurle repetate care au dus la sistuatia respectiva. mi s a spus ca cenzurez forumul.

deci, daca ati avea un moderator corect, sa modereze asa cum facem pe restul forumului, sa aplice regulamentul faceti scandal (nu tu, nu ma adresez nimanui personal, sunti in ansamblu un grup galagios)

nu il ultimul rand, citind postari pe care le am facut pe coltul vostru, mereu v ati comportat ca niste useri privilegiati. aveti dreptul la offtopic, aveti dreptul la glume pe care voi le intelegeti si la orice altceva. ba mai mult, aveti dreptul sa va alegeti moderator. daca exista timp cititi posturile mele mai vechi in care am explicat de care sunt cererile pe care le consider exagerate din partea voastra.

si scuza cu cap limpede nu tine cand alegeti pe unul din comunitatea, din grup, care nu va putea actiona just pentru ca il vor trage prietenii de maneca.

in fine, joaca placuta de a motociclismul

Aici gasesc un raspuns deosebit de bun .

Personal nu sunt de acord cu

Alegerea Unui Moderator Din Randul Motoveteranilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE Cu scuzele de rigoare, imi retrag votul, eu, deocamdata, sunt doar "simpatizant". Nu am vazut si sub-titlul topicului.

Si eu am votat desi nu sunt veteran. Votul nostru nu va fi luat in calculul final dar e bine sa se stie cum dorim si noi. Deci, daca doresti, voteaza fara grija! :good:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, daca ati avea un moderator corect, sa modereze asa cum facem pe restul forumului, sa aplice regulamentul faceti scandal (nu tu, nu ma adresez nimanui personal, sunti in ansamblu un grup galagios)

Nu iti dau dreptate.

Eu personal am fost implicat intr-o disputa cu nastase, iar cind i-am raspuns , si-a editat postul si a dat report la Noni.Si acesta m-a suspendat, dar vazind postarea initiala lui nastase in centrul de reportare a revenit cu decizia.Dar nici pe el nu l-a suspendat.Impartialitatea unde este ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal am fost implicat intr-o disputa cu nastase, iar cind i-am raspuns , si-a editat postul si a dat report la Noni.Si acesta m-a suspendat, dar vazind postarea initiala lui nastase in centrul de reportare a revenit cu decizia.Dar nici pe el nu l-a suspendat.Impartialitatea unde este ?

Ati fost amandoi suspendati in acele zile, apoi s-a revenit asupra suspendarii exact din cauza "neutralitatii" si a "statutului special". Nici unul nu ati stat suspendati prea mult. Apropo, daca nu ma insel tocmai Cesar a fost cel care a urmarit atent evolutia discutiei in cauza, a remarcat editarea si si ti-a luat apararea. Numai bine ca ai evocat o dovada a faptului ca moderatorii au urmarit cu atentie si bune intentii ce se intampla la motoveterani, pana cand s-a dat cu piciorul si s-a cerut sa fim "interzisi".

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...