Mergi la conţinut

Toni

Recommended Posts

Bata-va norocul sa va bata !

Eu il vad pe Nicon asa...un copil cu suflet mare. Copiii uneori fac gafe... Poate cu totii am ramas un pic copii...

Pentru mine conteaza mai putin scoala si pregatirea lui, diplomele nici atat, deci sa fim mai iertatori. 

Macar la nivel declarativ el iarta si trece peste multe cuvinte care dor uneori.

Eu il vad ca pe un om cu mult timp liber la dispozitie, care uneori se simte singur.

Sa fiti iubiti si fara frica ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bata-va norocul sa va bata !

Eu il vad pe Nicon asa...un copil cu suflet mare. Copiii uneori fac gafe... Poate cu totii am ramas un pic copii...

Pentru mine conteaza mai putin scoala si pregatirea lui, diplomele nici atat, deci sa fim mai iertatori. 

Macar la nivel declarativ el iarta si trece peste multe cuvinte care dor uneori.

Eu il vad ca pe un om cu mult timp liber la dispozitie, care uneori se simte singur.

Sa fiti iubiti si fara frica ! 

Acelasi lucru l-am spus si io, doar ca nu am coafat asa frumos textul ca tine...si ce am scris suna putin mai birjareste!

Hai...afara din case, ca a stat ploaia! :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de asta Danutze, cică se întâlneşte madam Ionescu cu madam P...etrescu (era sa zic Popescu),

discută de una de alta şi la un moment dat, madam Ionescu zice:

- L-am văzut zilele trecute pe domnul Petrescu, de ce are pantalonii asa de largi în partea stângă?

- Eeee, nu ştii, madam Ionescu, povestea cu ăla care şi-a făcut ditamai garaju' pentru o amărâtă de motoretă!?!

 

P.S.

Persoanele de faţă se exclud!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi am avut acvarii. ce tin minte ca ne innebuneau: guppy care se inmulteau mai rau ca soarecii si peretii acvariilor care se umpleau de verdeata indiferent de ph-ul apei, temperatura, curatenie, aerare, pastile nu mai stiu de care etc.

o data pe luna era deranj mare: schimba 60-75% apa din fiecare acvariu, sifoneaza, curata peretii ...

cu timpul am renuntat!

si tot cu timpul am renuntat la catei, pisici, papagali (gagai cum le spunea aisha cand era mica), hamsteri. am renuntat sa mai fim sclavii animalelor! nu avem nimik impotriva lor dar prea multa bataie de cap!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi am avut acvarii. ce tin minte ca ne innebuneau: guppy care se inmulteau mai rau ca soarecii si peretii acvariilor care se umpleau de verdeata indiferent de ph-ul apei, temperatura, curatenie, aerare, pastile nu mai stiu de care etc.

o data pe luna era deranj mare: schimba 60-75% apa din fiecare acvariu, sifoneaza, curata peretii ...

cu timpul am renuntat!

si tot cu timpul am renuntat la catei, pisici, papagali (gagai cum le spunea aisha cand era mica), hamsteri. am renuntat sa mai fim sclavii animalelor! nu avem nimik impotriva lor dar prea multa bataie de cap!

Eu am deja doua pisici iar copilul meu cere cu disperare sa-i cumpar broasca testoasa! (care presupun ca are nevoie de acvariu+decoruri+hrana+ingrijire...)

Asa ca, de la cunoscatori am nevoie de sfaturi pro sau contra achizitie broasca, ca sa stiu la ce sa ma astept!

Mutumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(care presupun ca are nevoie de acvariu+decoruri+hrana+ingrijire...)

... masaj, plimbata la mol la un film 3D etc. copiilor le trec dorintele repede. maine, poate vor dori un vapor... asa ca ...

daca ai deja 2 pisici nu mai au sens sfaturile. deja esti sclava lor! iar pt copii am ajuns la concluzia ca mai bine se joaca cand au ocazia cu animalele decat sa fim ....... permanent la cap cu mersul la veterinar, schimba apa, schimba nisipul, apa, da-i mancare, vitamine, tunde-l, fa-i freza, spala-l pe dinti, stoarce-i nu stiu ce glande, zeci de mii de vaccinuri etc. indiferent de animalul de casa avut  noi vom fi sclavii lui. si cand o sa se intretina singur un animal, si atunci ne vom gandi daca-l adoptam sau il trimitem la casa/cusca lui (ca doar va fi independent).

ajunsi la disperare am hotarat amandoi sa spunem MARS la toate acestea!

 

 

(edit by sergiu, stii tu de ce si ce)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si din ce unghi privesti problema.Daca faci asta din pasiune cu drag nu vezi numai greutatile.Am avut pisica a murit acum patru ani de batrina si avem si acum senzatia ca este prin casa.Asa si de copii te saturi si intimpini greutati sa-i cresti ce ar insemna sa nu-i mai facem ?Nu spun ca este usor sa cresti o broscuta dar ai si satisfactii.In privinta acvariilor faceai ceva greseli:apa nu se schimba daca acvariul este ciclat corect ci doar se completeaza acea apa care se pierde la sifonare niciodata 80%.Nu stiu sa pun un filmulet sa va arat un filtru exterior home made pe care l-am facut si nu am treaba cu apa.Poate ma invata cineva(multumesc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Broasca testoasa am avut eu cand era fimea mica. A prezentat interes cateva zile dupa care a ramas doar corvoada. Am dat-o altui "iubitor " dupa 1-2 ani si a tinut-o inca 7-8. Crescuse cat o farfurie, dar a facut pneumonie si a murit. Pt animale astept pensia sa am timp sa ma ocup de ele, caine, pisica, pesti, papagal, bufnita, iepuri, tot tacamul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice ginganie cit de mica luata sub obladuire necesita munca nervi si cheltuiala dar cu timpul te obisnuiesti.Am avut o cunostiinta care tinea in apartament doi ciini lupi frumosi ca naiba de ajunsese sa se certe cu toti vecinii dar nu renunta la ei de nici o culoare.Domnul Harea macar un acvariu puteti face ca vine pensia mai repede uitindu-va la pestisori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut si eu acvariu dar trebuia facut curat saptamanal asa ca am zis pas

am avut papagali si se cacau non stop ,seminte pe jos si chiraieli la greu,cand au murit (pe rand,ma refer la al doilea) am aruncat colivia

am avut doi soareci indieni dar pe unul l-a calcat fi-mea ca mai evada din cusca ,perechea lui a fost dusa la pet shop ca intrase in depresie

am avut doua zile un pui de doberman dar cand am vazut viermi in rahat l-am facut cadou.

cu pisica nu am avut probleme ca e curata 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...