Mergi la conţinut

Recommended Posts

cand ati venit pe forumul asta, a fost o problema cu un user. s a cerut in cor expluderea lui.

Ceai care atunci moderam am spus ca pana omul nu greseste cu ceva nu aveam motive sa il dam afara de pe forum, si parerile voastre, sau relatiile din afara forumului nu pot influenta moderatorii...

DAR cereati banearea unui membru fara ca omul ala sa fi gresit.... doar va enerva...

discutia e veche, si am postat vehement la vremea aia...

cei care au cerut exceluderea acelui membru sunt cei care urla acum mai tare ca vor moderator.

concluzia o trageti voi, si oricum nu eu sunt cel care poate face moderator pe cineva.

Foarte interesant . Încep din ce in ce sa se limpezească apele si vom putem vedea peștii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva interesant se intampla! nici un moderator de pe aici nu recunoaste ca a gresit vreodata,nici unul nu spune ( eu am aprofundat problema ) sau sa SE INTERESEZE sa-si expune motivele atitunii lor de a modera.si acum cand li se arata in zare un moderator de alta categorie au devenit putin nervosi si incep sa plateasca polite . e... vedeti voi dragi moderatori activi pe aici NONI a inteles problema in secunda 2 si nu o data! si sa va mai spun ceva pot conduce orice moto fara sa fiu in nici un forum si sa ma intalnesc cu cine vreau oricand .pasiunea este moto nu forumul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forumul e pana la urma o jucarie pentru copiii mari. Iti vine mai usor sa injuri pe cineva pe forum si speri sa te uite pana la urmatoarea intalnire. Ii arunci o icoana cu un zambet si speri sa guste ,gluma'. Sa nu se ajunga acolo, e bun un moderator, desi v-a fi un pic mai plictisitor, mai monoton, dar mai civilizat si ordine in aceasta sectiune. Buna treaba asta cu trei moderatori. Sa vezi cand n-or cadea de acord moderatorii...Alti moderatorii sa-i modereze... Daca votul meu ar fi luat in considerare, as vota pana la urma pe Toni. Dar cum nu e...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva interesant se intampla! nici un moderator de pe aici nu recunoaste ca a gresit vreodata,nici unul nu spune ( eu am aprofundat problema ) sau sa SE INTERESEZE sa-si expune motivele atitunii lor de a modera.si acum cand li se arata in zare un moderator de alta categorie au devenit putin nervosi si incep sa plateasca polite . e... vedeti voi dragi moderatori activi pe aici NONI a inteles problema in secunda 2 si nu o data! si sa va mai spun ceva pot conduce orice moto fara sa fiu in nici un forum si sa ma intalnesc cu cine vreau oricand .pasiunea este moto nu forumul .

mereu am dat explicatii pentru orice actiune (cel putin aici in coltul vostru)

mereu am argumentat ceea ce am facut si mereu mi am asumat public ceea ce am facut.

daca am gresit, da un exemplu.

daca nu am gresit,

deci, cauta daca ai rabdare posturile mele si o sa vezi ca a existat nici un moment in care sa nu dau explicatii pentru ceea ce am facut.

daca am gresit, ceea ce e foarte probabil, pana acum nu s a plans nimeni ..

deci, in ceea ce ma priveste, sunt motoveterani carora le am sters posturi ?

sunt motoveterani care s au simtit cenzurati sau ingraditi din cauza mea ?

daca da, sa ridica mana si sa spuna..

tin minte ca ai deschis topic, ca iesi de pe forum, ca nu se mai poate. toate din cauza unei actiuni care imi apartine si pentru care mi am asumat raspunderea. la vremea aia desi nu te privea imi amintesc ca ti am scris doua mesaje (ai raspuns tarziu) ba mai mult chiar un coleg de "club" ti a spus ca ti a trimis mesaj si ca totul e ok (colegul la rugamintea caruia am intervenit)

deci, care sunt motoveteranii care au fost neindreptatiti ?

si daca un moderator ia o decizie, chiar grestia, care nu te priveste personal (ca nu m am atins de posturile tale, am curatat un topic de injurii si offtopicuri) e nevoie sa deschizi un topic ca pleci de pe forum ?

si daca il deschizi, de ce totusi nu pleci ?

si va mirati de ce ne e scarba sa moderam coltul vostru ? din cauza atitudinilor de genul asta: eu imi iau jucariile si plec ca a sters cinva un post..

eu repet, poate am si gresit, dar sa stii ca orice decizie care nu e clara (din regulament) o iau dupa ce ma consult cu ceilalti moderatori. in plus mereu apare un post de la mine in topicul in care moderez in care spun ca eu am moderat... in plus trimit si un mesaj celui pe care l am moderat si imi explic actiunile...

ce fac rau ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uimiti cu "armonia" de pe acest topic!

Sunt convins, ca oricare dintre cei nominalizati (parca am fi la decernarea premiului Oscar) o sa devina MODERATOR si va face putina curatenie prin topicuri si in acelasi timp va scoate din nisip (asta ca sa nu spun mocirla) CLUBUL MOTOVETERANILOR, o sa devina treptat antipatic pentru ceilalti!

Parca vad:"Bine ca esti tu destept"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din tot ce am scris doar asta ai comentat ?

iti voi raspunde : invata sa citesti, am spus ca ne e scarba si cand am spus asta m am referit la cel putin 4 moderatori cu care am discutat problema. deci nu doar mie imi e scarba , ci si celorlalti.

cuvintele sunt alese cu grija si reflecta relaitatea, o realitate trista. Daca nu va tinea noni in brate si nu ne sugera sa nu aplicam regulamentul, alta era situatia.

si ca sa iti raspund, la aceste sentiment de scarba am ajuns si datorita tie printre altii. a se vedea topicul in care ameninti ca pleci desi eu sustin (si cel putin un colg de club cu tine) ca am facut bine ceea ce am facut..

si totusi, ridica mana un motovereran care a fost victima unui abuz de putere din partea mea ?

ridica mana un motoveretan caruia i am sters posturi si nu l am anuntat de ce am facut o ?

ai spus ca ai aprofundat si nu dam explicatii, chiar este asa ?

eu nu imi amintesc sa fi facut asta...

si totusi, ca sa fie mai corect, daca e un motoveteran pe care l am cenzurat, un motoveteran caruia nu i am dat explicatii de ce am facut -o , sau daca e un topic in care am facut curat si nu am scris de ce am facut ceea ce am facut, eu chiar ma las de forumul asta. dar vreau un exemplu concret , un motoveteran nemultumit.

singura exceptie este cand am curatat un topic intreg , postari ale multor oameni, si am scris dupa: eu am facut curat (mi am asumat raspunderea)

deci , daca un motoveteran imi arata unde am gresit, si unde am abuzat de putere, eu ma las de forum.

si spre deosebire de altii, daca zic ca ma las de forum, chiar ma las

pai daca ti-e scarba sa moderezi coltul nostru cum ai spus mai sus ,este o atitudine de moderator?

la postul asta am dat replica

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gaxel

si eu cred ca ai facut bine daca ai sters injuraturile dar acum nu mai faci chiar asa bine alimentand public o disputa bilaterala (neinteresanta din punctul meu de vedere). Cand ai sters mizeriile nu ai gresit si foarte bine ai facut dar acum....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gaxel

si eu cred ca ai facut bine daca ai sters injuraturile dar acum nu mai faci chiar asa bine alimentand public o disputa bilaterala (neinteresanta din punctul meu de vedere). Cand ai sters mizeriile nu ai gresit si foarte bine ai facut dar acum....

nu amenint public pe nimeni altcineva in afara de mine.

cand se spune ca gresim, ca gresim noi moderatorii (si nu suntem multi, doar eu si cesar am umblat aici , noi suntem aia rai) si ca acest verdict este dat in urma unor cautari 'aprofundate' e normal sa cer si eu un exemplu.

reciteste , recititi, ce am scris. exista "numultumire" dar nimeni nu spune EXACT de ce. Sunt multi nemultumiti dar nici unu nu are un exemplu concret.

Oricine se satura din cand in cand. Totdeauna apar insinuari la adresa moderatorilor (fara sa fie multi ma simt si eu) dar niciodata un exemplu concret.

daca eu as spune IPOTETIC (nu este o afrimatie este un caz fantezist), ca partea de forum numita coltul motoveteranilor este cea mai urata parte a forumului , cu cele mai multe jigniri si ca asta se datoreaza NUMAI calitatii membrilor acestui grup , daca eu as spune asta ca afirmatie (repet este un exemplu), atunci voi nu v ati simti jigniti si mi-ati cere explicatii ?

si daca eu nu as putea sa fiu capabil sa arat concret pe ce se bazeaza afirmatia mea, ce mi ati spune atunci ca sunt ?

repet, exemplul de mai sus nu ilustreaza realitate, este un exemplu ca sa intelegeti cum ma simt eu cand se fac referiri la moderatori.

mereu cand am dat o replica am incercat sa fiu la obiect si sa arat foarte clar ce ma deranjaza. nu am facut afirmatii generale.

si in cazul de fata am comentat strict postul unui user si nu am facut referire la tot grupul

de asta asteptam explicatii .... si replica pe care am primit o mi s a parut copilareasca , si cred ca avem toti suficienti neuroni sa discutam o problema civilizat si argumentat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva interesant se intampla! nici un moderator de pe aici nu recunoaste ca a gresit vreodata,nici unul nu spune ( eu am aprofundat problema ) sau sa SE INTERESEZE sa-si expune motivele atitunii lor de a modera.si acum cand li se arata in zare un moderator de alta categorie au devenit putin nervosi si incep sa plateasca polite . e... vedeti voi dragi moderatori activi pe aici NONI a inteles problema in secunda 2 si nu o data! si sa va mai spun ceva pot conduce orice moto fara sa fiu in nici un forum si sa ma intalnesc cu cine vreau oricand .pasiunea este moto nu forumul .

Bati campii. Stai in banca ta si nu te mai lega de moderatorii forumului pentru ca nu ti-au gresit cu nimic. Sau retrage-te cu coda intre picioare, asa cum ai promis, victima a cenzurii. Multumesc.

pai daca ti-e scarba sa moderezi coltul nostru cum ai spus mai sus ,este o atitudine de moderator?

Ipocrizia nu este trecuta in regulament. Daca era motiv de excludere, erai out.

Ce mai zice majoritatea careia te adaptezi?

Observ cu tristete un fenomen ciudat - cred ca v-ati dilit la cap daca ati ajuns sa va luati de Nicon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata tara asta nenorocita are nevoie de un moderator.Asa ca hai sa incepem de la noi din ograda Motoveteranilor si cu unu de la noi din ograda.Daca cel ce va avea onoarea sa ne fie moderator nu se va descurca si se va cere afara,punem pe altcineva pana ne vom opri la unu care sa suporte aceasta dificila munca.Lipsita de satisfactii si aducatoare de suparari.Felicit pe cei trei ce au acceptat sa candideze pentru aceasta munca ingrata pentru curajul lor ,pentru spiritul de sacrificiu.Si nu glumesc deloc.Daca nu au avut dusmani vor avea.Daca au avut liniste o vor pierde.N-as accepta o astfel de corvoada nici in ruptul capului.Si ca lucrurile sa fie clare,promit sa nu dau de lucru oricui va iesi moderator.

Va pup si va astept la Tulcea pe 15-16-17 iunie la un mare bors de peste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu amenint public pe nimeni altcineva in afara de mine.

cand se spune ca gresim, ca gresim noi moderatorii (si nu suntem multi, doar eu si cesar am umblat aici , noi suntem aia rai) si ca acest verdict este dat in urma unor cautari 'aprofundate' e normal sa cer si eu un exemplu.

reciteste , recititi, ce am scris. exista "numultumire" dar nimeni nu spune EXACT de ce. Sunt multi nemultumiti dar nici unu nu are un exemplu concret.

Oricine se satura din cand in cand. Totdeauna apar insinuari la adresa moderatorilor (fara sa fie multi ma simt si eu) dar niciodata un exemplu concret.

daca eu as spune IPOTETIC (nu este o afrimatie este un caz fantezist), ca partea de forum numita coltul motoveteranilor este cea mai urata parte a forumului , cu cele mai multe jigniri si ca asta se datoreaza NUMAI calitatii membrilor acestui grup , daca eu as spune asta ca afirmatie (repet este un exemplu), atunci voi nu v ati simti jigniti si mi-ati cere explicatii ?

si daca eu nu as putea sa fiu capabil sa arat concret pe ce se bazeaza afirmatia mea, ce mi ati spune atunci ca sunt ?

repet, exemplul de mai sus nu ilustreaza realitate, este un exemplu ca sa intelegeti cum ma simt eu cand se fac referiri la moderatori.

mereu cand am dat o replica am incercat sa fiu la obiect si sa arat foarte clar ce ma deranjaza. nu am facut afirmatii generale.

si in cazul de fata am comentat strict postul unui user si nu am facut referire la tot grupul

de asta asteptam explicatii .... si replica pe care am primit o mi s a parut copilareasca , si cred ca avem toti suficienti neuroni sa discutam o problema civilizat si argumentat

Hei, ia-o mai usor ca ai obosit si iti fug literele prin fata ochilor. Eu am scris "alimentand" si tu ai citit "amenintand" si am vrut sa zic ca nu ar trebui sa alimentezi o disputa inutila intre doua persoane, la modul public, poate in privat...dar nici macar asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva interesant se intampla! nici un moderator de pe aici nu recunoaste ca a gresit vreodata,nici unul nu spune ( eu am aprofundat problema ) sau sa SE INTERESEZE sa-si expune motivele atitunii lor de a modera.si acum cand li se arata in zare un moderator de alta categorie au devenit putin nervosi si incep sa plateasca polite . e... vedeti voi dragi moderatori activi pe aici NONI a inteles problema in secunda 2 si nu o data! si sa va mai spun ceva pot conduce orice moto fara sa fiu in nici un forum si sa ma intalnesc cu cine vreau oricand .pasiunea este moto nu forumul .

Cand ati venit pe forum, personal m-am bucurat. Cred ca am exprimat si public bucuria asta. Cand ati cerut sectiunea voastra, mi s-a parut ceva normal, si mi se parea la fel de normal ca ea sa fie si moderata. Nu v-a interesat, ati zis( si am luat-o de buna credinta) ca ajunge echipa uzuala de moderare a forumului. De aceea, cand am primit solicitari (nu personal, prin sistemul report), m-am grabit sa raspund, simteam o responsabilitate in a va face sa va simtiti acasa. La deja celebra faza cu Gaxel, am fost la milimetru sa fiu eu fraierul care sa incaseze... suturi in cur, Mihai a fost un pic mai rapid decat mine sa raspunda reporturilor venite din randurile motoveteranilor. Cum nicio fapta buna nu ramane nepedepsita, Gaxel a devenit cenzorul de serviciu, inamicul public al motoveteranilor, bestia cu chip aproape uman care v-a masacrat valoroasele injuraturi.

Apoi ati crezut (unii dintre voi) ca am primit interdictie de a ne juca in nisipul vostru si s-a jubilat pe tema asta. Cam de atunci mi s-a tarsit sa mai citesc postarile cu sigla motoveteranilor. Unde nu sunt dorit, ma tin departe! Si topicul asta il citesc doar pentru ca am colegi moderatori care posteaza aici, altfel nici nu as arunca vreo privire. Da, ca individ nu am fost atins in vreun fel, dar am prostul obicei ca referirile negative la echipa de moderare sa le iau personal. Voi discutati aici de alegerea unui nou membru in chestia asta. Sau a mai multora. Noi ceilalti suntem o echipa si nu ma pot intreba daca moderatorul motoveteran va fi parte a echipei sau doar un alt motoveteran cu drepturi extinse. Voi de fapt stiti ce vreti de la un moderator al vostru, sau va fi carpa de sters pe jos pe care o veti putea injura de voie si va veti dezice de el la prima ocazie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum nicio fapta buna nu ramane nepedepsita, Gaxel a devenit cenzorul de serviciu, inamicul public al motoveteranilor, bestia cu chip aproape uman care v-a masacrat valoroasele injuraturi.

Zoli, am un respect deosebit pentru tine, dar e exagerat ce spui in fraza asta. Eu sunt motoveteran si gaxel nu e deloc inamicul meu si chiar am apreciat ca a sters mizeriile si ca mine mai gandesc multi altii. Deci nu trebuie generalizat, fiecare are propria parere si parerile sunt diferite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E nedrept fata de tine, care ai fost intotdeauna un element de echilibru, dar nu e exagerat. Atacurile la adresa moderatorilor au fost intotdeauna adresate echipei in corpore, si nu cred ca e chiar incorect sa le iau ca venind din partea grupului motoveteranilor tot in corpore. Fiind un grup compact si oarecum exclusivist, toate parerile provenite de la voi sunt considerate ale intregului vostru grup. Din pacate componenta anti e mai vocala decat cea pro/neutra, se vede mai bine din exterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, eu fac apel la bunul simt si, daca se poate, la simtul...umorului. Sunt doua notiuni de autocenzura suficiente pentru a intretine o atmosfera placuta.

Acuma, hai sa ne imaginam o situatie ipotetica.

Un grup de motociclisti mai in varsta, avand toate atributele varstei, de la experienta, intelepciune, skill-uri etc, dar si hachitele inerente, se muta de la un motel in care au stat o buna perioada, la altul, deoarece unul din colegiii din motelul respectiv incerca sa se faca stapan pe cheile de la camere si, mai mult, l-a incuiat intr-o camera pe unul dintre veteranii moociclisti, pentru ca nu i-a convenit atitudinea lui de fronda. In plus, dupa plecarea grupului din motelul sus-amintit, a si manjit peretii cu rahat, strigand "Uite ce jegosi au stat in motelul asta!".

Si uite-asa, plecand grupul de motociclisti, a gasit pe drum, in scurt timp, un alt motel, mai vechi decat celalalt, dar mai putin populat, mai curat, mai elegant si mai placut.

Si motoveteranilor le-a suras locatia, asa ca au lasat mobrele in parcare si au intrat la receptie.

Era acolo un tip, sa-i spunem generic "Noni", care, cand a auzit ca motoveteranii ar vrea la el la motel a zis:

-Bine, domnilor, cu placere. Noi cam avem camerele pline, dar o rezolvam.

Si a construit o aripa noua la motelul lui, numai pentru motoveterani.

Camere noi, cu balcon, cu terasa, gazon, piscina, separat de restul motelului, dar in aceeasi curte.

Si motoveteranii s-au mutat acolo si le-a placut tare mult.

Noni avea si cateva ajutoare la motel, un administrator, un gradinar, un electrician care se pricepea si la instalaatii sanitare, mai erau si cateva cameriste...tot felul de personal de intretinere.

Noni, receptionerul, le-a spus motoveteranilor ca, fara nicio plata, pot beneficia de serviciile acestor oameni care fac parte din personalul motelului, ca sa-i ajute la intretinerea aripii construite pentru ei si ca trebuie doar sa spuna, iar curatenia va fi facuta.

Motoveteranii au multumit, dar au spus ca se descurca si singuri cu intretinerea sectorului in care stau, de la curatenie, pana la paza si reparatiile necesare.

Ca doar au varsta, intelepciunea si puterea de a face acest lucru.

Dar, odata cu trecerea timpului, o teava s-a mai fisurat si a inceput sa stropeasca, unul din grup s-a mai pilit si si-a facut nevoile in piscina, altul umbla aiurea prin camere si juca ping-pong in sala de masaj, cearceafurile si prosoapele au inceput sa miroasa si nu le mai spala nimeni...tot felul de lucruri neplacute.

Si intr-o buna zi, a intrat un instalator si a reparat teava, o camerista a venit si a schimbat cearceafurile si prosoapele, chiar au lasat si sapunuri noi in bai.

Si motoveteranii ce au spus? S-au dus la receptie si s-au revoltat:

"Uff, nu e bine, ca noi am zis ca ne descurcam singuri, ca avem un cod si o lista, stim care cu cine sta in camera, nu trebuia sa vina instalatorul sa faca teava, nici camerista sa ne schimbe prosoapele si cearceafurile, ca noua asa ne place. Doar am zis ca ne descurcam!"

Si receptionerul, incercand, cu bun-simt, sa nu deranjeze, spune timid

"-Stiti, cearceafurile alea erau cam vechi, ingalbenite si miroseau, la fel si prosoapele..."

Si motoveteranii, desi stiau ca Noni-receptionerul are dreptate, au spus: "Bine,dar doar de data asta! Ca doar v-am facut o mare favoare ca am venit aici la motel, sa ne pupati mana ca am catadicsit sa ne mutam in camerele noi pe care le-ati facut pentru noi.

Nici nu ati vazut ca am consturit si noi niste camere, am extins constructia si i-am dat o noua valoare!"

- Ba am vazut, spuse receptionerul, dar sunt multe camere cam goale si cam strambe, poate daca ati fi consultat un arhitect...stiti, avem si un arhitect, chiar mai multi, si proiectanti....doar sa spuneti..

Dar motoveteranii nu au spus, iar pesonalul de la receptie nu a mai intrat in curtea veteranilor, odata din respect, iar a doua oara pentru ca, intr-adevar, cam mirosea. Si nici nu isi doreau sa mai fie certati pentru ca au schimbat prosoapele.

Domnilor, ideea de baza in toata povestea asta este ca avem nevoie de un arhitect al acestei constructii care se numeste "sectiunea Motoveterani". Ca sa avem o constructie mai buna, mai frumoasa, mai bine organizata si, in primul rand, mai curata.

In ceea ce priveste echipa pro-bike, eu nu pot decat sa le multumesc in-corpore pentru faptul ca ne-au gazduit si tolerat.

Editat de Louis Cyphre
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cert este, ca trebuie cineva sa modereze aceasta sectiune. Sa lasam trecutul cu greselile lui si sa ne uitam spre viitor. Mai conteaza ce a fost ? Alegeti un moderator din cei propusi si sa lasati-l sa isi faca treaba, restul e CAN CAN. As dori sa vad mai des niste actiuni viitoare sustinute de acest club. De povesti, glume si vrajeli suntem satui cu totii.

De ex : sa incercam un tur al Romaniei, pornit din mai multe locatii in acelasi timp, o competitie sa zic pe regiuni istorice. Castigator : echipa sau cel ce scoate cel mai bun timp.

Sustinerea unor reprezentanti sau castigatori ai unei tombole intr-o calatorie pe undeva, etc.

Acest gen de actiuni cred ca se asteapta pentru promovarea motociclismului de la acest club, nu caterinca ieftina si vrajeli de doi lei. Abia atunci vom fi luati in serios !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de aci se vad tot vrajeli de doi lei? Revin asupra propunerii de a fi toti trei si mai aduc argumente pro;

-fac aceeasi treaba si acest lucru nu cred ca il deranjaza pe domnul Noni adica daca treaba o face unul sau trei.

-reprezinta mai multe regiuni si caractere diferite (asta daca il socotim pe Ducu oltean)

-se pot ajuta unul pe altul cind cineva le sare la git fara a avea dreptate

-activitatea unuia singur nu ar avea multa putere si ar fi repede mazilit doar suntem motoveterani si nu trebuie sa ne spuna cineva ce sa facem

-revin asupra ideii de a nu ramine impartial multa vreme fie si numai datorita presiunii ce se va pune pe el

Si in cazul in care nu va fi agreata ideea cu trei moderatori(ii este cuiva teama de ea?) eu il votez pe Ducu.Ce i-ati facut mai dragilor olteanului asta al meu super om linistit cumsecade sa-l bagati in treaba asta?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, eu fac apel la bunul simt si, daca se poate, la simtul...umorului. Sunt doua notiuni de autocenzura suficiente pentru a intretine o atmosfera placuta.

Acuma, hai sa ne imaginam o situatie ipotetica.

Un grup de motociclisti mai in varsta, avand toate atributele varstei, de la experienta, intelepciune, skill-uri etc, dar si hachitele inerente, se muta de la un motel in care au stat o buna perioada, la altul..........

In ceea ce priveste echipa pro-bike, eu nu pot decat sa le multumesc in-corpore pentru faptul ca ne-au gazduit si tolerat.

Situatie alegorica perfect descrisa !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa modereze coltul vostru cel mai orgolios dinte voi, cel mai ranchiunos si cel mai invidios. Adica 3 moderatori.

De ce vreti moderator? Si mai ales dintre voi? Probabil ca sa puteti in continuare sa va varsati nervii pe cineva pt ca din randul moderatorilor care ar putea sa modereze coltul vostru nu se baga nimeni, ca deh nu vrea sa fie luat la "chestia aia" degeaba doar pt ca isi face treaba.

Ma intreb oare cine din randul vostru ca din al nostru nu e cazul :D va vrea sa isi asume responsabilitatea asta si sa fie oricand la discretia voastra drept incasator...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu moderatul era bine daca raminea ca si pina acum, cu moderatorii de bastina, cu puteri depline si asupra posturilor noastre. Nu cred ca vrea cineva sa fie mai presus decit legea, asa ca frumos ar fi fost sa ne supunem legilor casei in care ne facem veacul. Am mai zis-o, stiu, o repet... Asta chiar daca mi-am exprimat dorinta in cazul in care avem de ales o alta varianta.

P.S. - Vreau si io citeva stickere cu "PRO-BIKE" pe care le voi pune pe toate motocicletele mele si chiar si pe conserva, asa ca sa crape dusmanii! :good:

Cine se ofera sa le faca si sa mi le trimita, contracost, normal, sa-mi lase un P.M. ca sa-i dau datele de contact si adresa. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...